4 najpopularniejsze przeglądarki dla użytkowników komputerów PC o niskiej przepustowości [2019]

Ponieważ łączność internetowa staje się coraz bardziej rozpowszechniona na całym świecie, strony internetowe stały się bardziej rozbudowane i zawierają znacznie więcej mediów w postaci zdjęć i filmów niż kiedykolwiek wcześniej.

A to tylko zwiększyło atrakcyjność witryny, biorąc pod uwagę, że obrazy i filmy sprawiają, że strony są bardziej pouczające i interaktywne, a także są bardziej atrakcyjne wizualnie.

Niestety dostęp do Internetu nie wszędzie jest jednolity. Ponadto nie wszystkie miejsca mają taką samą przepustowość, jaka jest wymagana do prowadzenia nowoczesnych witryn multimedialnych.

To tutaj pojawiają się przeglądarki zapisujące dane. Takie przeglądarki mają wbudowane bity oszczędzające dane i mogą być skuteczne w obszarach o niskiej przepustowości Internetu jest normą.

Z tego powodu stworzyliśmy listę najlepszych przeglądarek, które podnoszą przepustowość. Sprawdź je poniżej.

Z jakich przeglądarek najlepiej korzystać przy wolnym połączeniu internetowym?

1

Przeglądarka UR

Przeglądarka UR to najlepsza przeglądarka dla niskiej przepustowości

Przeglądarka UR jest jedną z najlepszych, na której można polegać, nawet w warunkach niskiej przepustowości. To sprawia, że ​​najlepiej nadaje się do obszarów, w których prędkość Internetu nie jest stała lub pozostaje znacznie poniżej normy. Przeglądarka rozwija się w takich warunkach, zapewniając jednocześnie doskonałą wydajność i wydajność.

Przeglądarka pomaga nie tylko wykonać zadanie, ale także spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa. To sprawia, że ​​przeglądarka jest czymś, na czym można naprawdę polegać, nawet przy słabym połączeniu internetowym.

Doskonałe atrybuty blokowania reklam w przeglądarce UR, a także jej zdolność do rezygnacji z funkcji śledzenia, zapewniają lepsze czasy ładowania strony w porównaniu do innych przeglądarek.

Poza tym, gdy nie ma trackerów, możesz mieć pewność, że nikt nie ogląda twoich działań online. W rzeczywistości, jeśli szukasz przeglądarki, która jest bezpieczna, zapewnia doskonałą wydajność, a jednocześnie jest łatwa w użyciu, nie szukaj dalej niż przeglądarka UR.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR

Potrzebujesz więcej informacji o przeglądarce UR? Następnie przejdź do naszego szczegółowego przeglądu narzędzia.

2)

Opera

Opera Browser jest dobrze przystosowana do niskiej przepustowości

Przeglądarka Opera nie jest nowością z wbudowanymi elementami zapisującymi dane. W rzeczywistości Opera i Opera Mini były jednymi z pierwszych, które mają funkcje kompresji danych zintegrowane z przeglądarką mobilną.

Użytkownicy systemu Windows mogą włączyć opcję Turbo, jeśli chcesz zaoszczędzić na przepustowości.

Aby to zrobić, będziesz musiał kliknąć Ustawienia > Menu sterowania > Opcja Opera Turbo. Po włączeniu strony będą kierowane przez serwery Opera, w których obrazy na stronach internetowych są kompresowane. Podobnie wideo jest zoptymalizowane do pracy na niskiej przepustowości.

Opera jest również wyposażona we wbudowany bloker reklam, który skutecznie blokuje reklamy powodujące przekroczenie przepustowości. Zapewnia to spójne i doskonałe wrażenia użytkownika, nawet przy prędkości łącza internetowego mniejszej niż optymalna.

Posiada również doskonałe funkcje wyłączania modułów śledzących, które nie tylko zapewniają lepszą wydajność, ale także bezpieczne środowisko do wykonywania zadań online.

Zdobądź Operę

Nawiasem mówiąc, jeśli szukasz niezawodnego rozwiązania antywirusowego dla Opery, oto przewodnik, który pomoże ci zdecydować, które narzędzie zainstalować na twoim komputerze.

3)

przeglądarka UC

Przeglądarka UC jest dobrze przystosowana do niskiej przepustowości

Przeglądarka UC jest dobrze znana z możliwości zapisywania danych. Oparta na platformie Chromium, przeglądarka UC wykonuje dobrą robotę, jeśli chodzi o kompresowanie obrazów w celu zaoszczędzenia na przepustowości.

Odbywa się to za pomocą metody Cloud Boost, która jednak musi być ręcznie włączona, aby kompresja danych działała. Możesz to zrobić po prostu klikając ikonę mała rakieta na pasku adresu, a następnie wybierając Włącz teraz wzmocnienie przycisk.

Zapewni to wysyłanie obrazów do serwerów UCWeb, gdzie są one w maksymalnym stopniu kompresowane bez utraty jakości obrazu.

Zobaczysz także animowaną ikonę rakiety podczas kompresji obrazów, chociaż nie ma statystyk, które ujawniłyby ilość zapisanych danych.

Kolejną zaletą przeglądarki UC jest doskonała technologia blokowania reklam, która również przyczynia się do przewagi prędkości przeglądarki nad innymi w warunkach niskiej przepustowości.

Pobierz przeglądarkę UC

4

Yandex Browser

Przeglądarka Yandex dobrze sobie radzi w obszarach o niskiej przepustowości

Yandex jest kolejną przeglądarką opartą na Chromium i jest zintegrowana ze środkami do zapisywania danych. W rzeczywistości jest to podobne do trybu Turbo widzianego w Operze, chociaż różnica polega na tym, że w Yandex mechanizm aktywuje się automatycznie.

Tak więc, za każdym razem, gdy prędkość pobierania spadnie poniżej 128 Kbit / s, tryb Turbo uruchamia się automatycznie i działa w celu konwersji obrazów JPEG na WebP.

Podobnie HTML jest pobierany Gzip, podczas gdy wszystko jest przesyłane z serwerów Yandex w protokole SPDY. Zapewnia to wysoką wydajność nawet w obszarach o niskiej przepustowości. Tryb Turbo zostaje dezaktywowany, jeśli wykryje prędkość Internetu przekraczającą 512 Kbit / s.

Zdobądź Yandex

To sprawia, że ​​trzy najlepsze przeglądarki są zintegrowane z funkcjami oszczędzania danych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY, KTÓRE NALEŻY SPRAWDZIĆ:

  • Przeglądaj więcej i martw się mniej dzięki przeglądarce UR
  • Przeglądarka Opera nie została zainstalowana: w związku z tym poprawka działała dla większości użytkowników
  • Oto 6 najlepszych sieci VPN dla przeglądarki Yandex
  • 5 Oprogramowanie VPN do przeglądarki UC: dodaj dodatkową warstwę ochrony
Link do głównej publikacji