4 najlepsze przeglądarki, które nie zapisują Twojej historii i danych osobowych

Prywatność w Internecie jest i zawsze była bardzo ważna dla wszystkich. Ludzie chcą przeglądać internet, nie pozostawiając po sobie śladu prywatnych informacji.

Głównymi drzwiami do Internetu jest Twoja przeglądarka i wszyscy, od rządu, Facebooka, Instagrama, po Google i Microsoft, chcą zawsze wiedzieć, co robisz.

Jaki jest twój adres e-mail, kto jest twoim przyjacielem online, jaki jest Twój ulubiony kanał muzyczny lub ile razy wchodzisz na stronę, wszystkie z nich i wiele innych to codzienne pytania, na które należy odpowiedzieć.

Ale gdzie są odpowiedzi? Zabawne, że powinieneś zapytać. Wszystkie te informacje i wiele więcej znajduje się w historii przeglądania, historii wyszukiwania, zapisanych hasłach, zakupach online, koncie na Facebooku i klikanych reklamach.

Aby mieć nawet nadzieję na zachowanie obecności w Internecie, potrzebujesz jednej z najbezpieczniejszych przeglądarek internetowych, a dzisiaj porozmawiamy o 4 najlepszych.

Która przeglądarka nie zapisuje historii?

1

Przeglądarka UR

Twoja przeglądarka najlepiej bezpieczna i prywatna przeglądarka

Przeglądarka UR to najlepszy wybór i najlepszy wybór, aby zabezpieczyć prywatne informacje. Został stworzony przez AdaptiveBee z myślą o bezpieczeństwie użytkowników i prywatności.

UR jest oparty na Chromium i jest dostępny na komputery Mac i Windows.

Ma kilka niesamowitych funkcji bezpieczeństwa, takich jak zintegrowany skaner antywirusowy, potężny wbudowany bloker reklam, wbudowana sieć VPN i całkowicie anonimowy tryb przeglądania prywatnego.

Do szyfrowania danych przeglądarka używa HTTPS zamiast HTTP, co jest znacznie bezpieczniejsze. Ponadto bardzo ważną rzeczą do wspomnienia jest to, że UR przechowuje bazy danych na swoich serwerach.

W ten sposób żadna z twoich historii przeglądania nie jest gromadzona ani udostępniana. Ponadto UR automatycznie wyłącza takie elementy, jak tekst prognozy podczas wyszukiwania w Internecie, automatyczne uzupełnianie hasła i automatyczne aktualizowanie w celu ochrony Twojej prywatności.

Oczywiście, przeglądarkę UR można w dużym stopniu dostosować do własnych potrzeb dzięki unikalnym ekranom głównym, mnóstwu tapet, zaktualizowanemu kanałowi wiadomości i wielu innym funkcjom, które pomogą Ci zrobić dokładnie to, czego chcesz.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

  • Szybkie ładowanie strony
  • Prywatność na poziomie VPN
  • Rozszerzona ochrona
  • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR
2)

Przeglądarka Tor

Przeglądarka Tor bezpieczna

Tor to kolejna świetna przeglądarka mocno skoncentrowana na prywatności i bezpieczeństwie użytkowników. Jest dostępny dla systemów Windows, MacOS i GNU / Linux w 32-bitowych i 64-bitowych wersjach, które są stale aktualizowane.

Skupia się głównie na anonimowości. Oparty na zmodyfikowanym Firefox ESR, zawiera rzeczy takie jak NoScript i HTTPS-Everywhere.

Przeglądarka działa w sieci, która obiecuje chronić historię przeglądania użytkownika, lokalizację, wiadomości i wszelkie dane osobowe online przed ludźmi lub botami wykonującymi analizę ruchu sieciowego.

Sieć Tor to sieć serwerów obsługiwanych przez wolontariuszy. Ich celem jest zapewnienie jak najbezpieczniejszego przeglądania danych. Dzięki Torowi nie musisz się martwić historią przeglądania, zapisanymi hasłami lub danymi autouzupełniania.

Warto również wspomnieć, że Tor jest jedyną przeglądarką, która korzysta z usług cebulowych. Oznacza to, że użytkownicy mogą publikować strony internetowe i inne usługi bez ujawniania lokalizacji.

  • Pobierz Tor Browser

3)

Waterfox

komputer przeglądarka waterfox

Waterfox to 64-bitowa przeglądarka open source oparta na Mozilla Firefox. Został stworzony w 2011 roku i jest dostępny dla systemów Windows, MacOS i Linux.

Najważniejszą różnicą między Firefoksem a Waterfoxem jest to, że ostatnia całkowicie wyłączyła telemetrię. Oznacza to, że zbieranie danych, profilowanie początkowe, kafelki sponsorowane i Śledzenie zostały usunięte.

Brak telemetrii pomaga również w szybkości przeglądarki. Bez gromadzenia danych i dodawania strony ładują się znacznie szybciej i wszystko jest płynniejsze.

Może uruchamiać dowolne wtyczki i dodatki do Firefoksa oraz dowolne rozszerzenia.

Zapewniamy, że dzięki Waterfox żadna historia, hasła, pliki cookie i inne dane osobowe nie zostaną upublicznione ani udostępnione w dowolnym miejscu.

  • Pobierz Waterfox

4

Firefox Quantum

nowy firefox kwantowe bezpieczeństwo i prywatność

Firefox Quantum to najnowsza wersja przeglądarki Firefox. Jest dostępny dla systemów Windows, MacOS, Linux, IOS i Android. Jest to również jeden ze starszych graczy na obrazie przeglądarki.

Firefox nie zawsze był najbezpieczniejszy, ale dzięki tej nowej aktualizacji wszystko zmieniło się drastycznie. Ma świetne funkcje ochrony prywatności, wiele opcji dostosowywania, regularne aktualizacje i dobre bezpieczeństwo.

Oczywiście ma również wiele dodatków i rozszerzeń, które mogą przenieść tę grę na wyższy poziom. Możesz go dostosować w prawie dowolny sposób.

Trzeba pamiętać, że Firefox „od razu po wyjęciu z pudełka” nadal ma dane telemetryczne, ale można je łatwo wyłączyć w ustawieniach. Po wyłączeniu telemetrii nie musisz się już martwić.

Oczywiście istnieje kilka innych rzeczy, które możesz włączyć / wyłączyć, takie jak ochrona przed śledzeniem, geolokalizacja, kontrola plików cookie, autouzupełnianie i ochrona hasłem.

Wszystkie te funkcje i nie tylko mogą pomóc w stworzeniu prywatnego i bezpiecznego środowiska, które zminimalizuje Twój ślad online.

  • Pobierz Firefox Quantum

Jak widać, każdy ma wybór. Niektóre przeglądarki są bardziej zaawansowane, inne są prostsze. To zależy od tego, czego szukasz. Najlepszym wszechstronnym i przeglądarką, którą polecamy, jest UR Browser.

Jeśli doświadczyłeś jednej z tych przeglądarek, podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej. Jeśli masz więcej pytań lub sugestii, zostaw je tam.

Link do głównej publikacji