4 najlepsze metody dodawania lub usuwania aplikacji startowych w systemie Windows 10

usuń aplikację startową w systemie Windows 10

Czy uruchomienie systemu operacyjnego zajmuje dużo czasu, a chcesz rozwiązać ten problem, jesteś we właściwym miejscu. Przejdź do tego bloga i dowiedz się, jak rozwiązać problem wolnego rozruchu w systemie Windows 10.

Jest to sytuacja, która będzie Cię denerwować za każdym razem, gdy spróbujesz uruchomić system, potrzeba więcej niż minuty na prawidłowe uruchomienie.

Proces ładowania systemu zajmie dużo czasu z powodu obciążenia aplikacji. Gdy folder startowy zawiera więcej aplikacji / usług, a system operacyjny nie może ich obsłużyć, może pojawić się problem z długim uruchomieniem.

Dlaczego mój komputer z systemem Windows 10 uruchamia się powoli?

Startowe aplikacje i usługi to aplikacje, które są uruchamiane automatycznie, gdy użytkownik uruchamia komputer lub laptop, więc system Windows zajmie więcej czasu, jeśli więcej folderów zostanie dodanych do folderu startowego.

W tym artykule poznasz podstawowe sposoby zarządzania aplikacjami / usługami startowymi w systemie Windows 10. Podany przewodnik dotyczy także systemów Windows 8.1 i Windows 8.

Jak zarządzać aplikacjami startowymi

Możesz zarządzać aplikacjami startowymi, stosując różne metody. Możesz przejść do Menedżera zadań, Eksploratora lub Edytora rejestru.

Poniżej znajdziesz różne metody, które pomogą Ci w procesie dodawania lub usuwania aplikacji startowych.

Włączanie i wyłączanie aplikacji startowych za pomocą Menedżera zadań

Musisz użyć menedżera zadań w taki sposób, aby wyłączyć aplikacje startowe, najpierw otwórz menedżera zadań, naciskając ctrl + shift + del i przejdź do karty Uruchamianie:

w1

Na tej karcie zobaczysz pełną listę aplikacji uruchamianych z systemem Windows.

Za pomocą karty Uruchamianie dostępnej w Menedżerze zadań można łatwo uniemożliwić uruchamianie aplikacji w systemie operacyjnym. Po prostu kliknij prawym przyciskiem myszy żądaną aplikację i wybierz «Wyłączyć» z menu kontekstowego.

w2

Jeśli chcesz włączyć wyłączoną aplikację, ponownie kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz «Włączyć» opcja z menu kontekstowego.

w3

Zarządzaj aplikacjami startowymi za pomocą ustawień systemu Windows 10

Najpierw musisz otworzyć Ustawienia, aby to zrobić, możesz użyć WinX Menu i otwórz Ustawienia Windows. Następnie przejdź do Aplikacje Uruchomienie.

W sekcji uruchamiania po prawej stronie znajdują się niektóre aplikacje, które uruchamiają się automatycznie po uruchomieniu. Tutaj zobaczysz przycisk przełączania wraz z każdą aplikacją, za pomocą tego możesz włączyć lub wyłączyć ich status uruchamiania.

Przeczytaj także: Jak poprawić szybkość uruchamiania komputera?

Jak dodać lub usunąć aplikacje startowe za pomocą Eksploratora Windows?

Krok 1: Otwórz okno dialogowe uruchamiania (naciśnij Win + R. klawisz)

Krok 2: Wpisz następujące polecenie: shell: Uruchomienie, i uderzył Wchodzić klawisz.

Krok 3: Otworzy się okno uruchamiania. Wyszukaj plik wykonywalny aplikacji, który musi zostać uruchomiony podczas uruchamiania systemu Windows.

Krok 4: Możesz utworzyć skrót do tej aplikacji, a następnie skopiować i wkleić go w oknie Autostart.

Dzięki temu możesz dodać aplikację startową w systemie Windows 10. Ale jeśli chcesz usunąć aplikacje, musisz usunąć skrót z folderu Autostart.

Jak dodać lub usunąć aplikacje startowe z rejestru?

Ponownie otwórz okno dialogowe uruchamiania, naciskając Win + R.

Teraz wpisz regedit i uderzył Wchodzić klawisz;

Następnie przejdź do podanej poniżej ścieżki:

HKEY_CURRENT_USER \ Software \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run;

Możesz łatwo znaleźć aplikację, która uruchamia się automatycznie w kolumnie nazwy

Usuń aplikację z folderu startowego. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę aplikacji i wybierz Usunąć funkcja.

Jeśli chcesz dodać aplikacje w menu Autostart, wykonaj następujące czynności:

Najpierw musisz kliknąć prawym przyciskiem myszy okno Edytora rejestru i wybrać Nowy -> Wartość ciągu funkcja;

Następnie dodaj nazwę wartości, która jest nazwą aplikacji.

Na koniec dodaj dane wartości, tutaj musisz podać pełną ścieżkę do pliku wykonywalnego (* .exe) aplikacji.

Z pomocą wyżej podanych seminarium, możesz łatwo włączyć lub wyłączyć aplikacje startowe. Wyłączając niechciane aplikacje z folderu startowego, możesz wydłużyć czas uruchamiania systemu Windows lub laptopa. Ale usuwając aplikacje ze startu, nie można przyspieszyć działania komputera; w taki sposób, aby zwiększyć szybkość systemu Windows 10, potrzebujesz profesjonalne narzędzie do skanowania komputera z systemem Windows.

To narzędzie jest specjalnie zaprojektowane do obsługi wszelkiego rodzaju błędów wewnętrznych, które wpływają na szybkość komputera. To przeskanuje komputer i naprawi wszystkie wewnętrzne błędy związane z rejestr DLL i inny komponenty automatycznie. Nie musisz dzwonić do żadnego profesjonalisty ani iść do sklepu komputerowego, aby zaktualizować sterownik komputera, ponieważ ta aplikacja jest pełna algorytm zaawansowany technologicznie który automatycznie wykrywa wszelkiego rodzaju błędy występujące w sterowniku komputera i aktualizuje sterownik, aby rozwiązać problem.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.

Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.

Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Podsumowanie
4 najlepsze metody dodawania lub usuwania aplikacji startowych w systemie Windows 10
Nazwa artykułu
4 najlepsze metody dodawania lub usuwania aplikacji startowych w systemie Windows 10
Opis
Zastosuj podane 4 najlepsze metody, aby dodać lub usunąć aplikacje startowe w systemie Windows 10. Za pomocą podanych sztuczek możesz łatwo zarządzać elementami startowymi systemu.

Link do głównej publikacji