3 przeglądarki z niskim zużyciem pamięci dla szybszego przeglądania

Przeglądanie Internetu jest jedną z ulubionych aktywności ludzi na całym świecie. Chodzi o to, że sytuacja staje się trudniejsza, gdy masz do dyspozycji ograniczoną pamięć RAM. A najlepsza przeglądarka o niskim zużyciu pamięci może być czymś, czego szukasz.

Zasadniczo najważniejszą różnicą między dostępnymi przeglądarkami jest ich wpływ na zasoby systemowe. W zależności od konfiguracji komputera mogą wystąpić opóźnienia lub całkowite awarie systemu. Ilość zasobów potrzebnych do prawidłowego działania każdej przeglądarki różni się w zależności od forum.

Z tych powodów w tym artykule zajmiemy się najlepszymi opcjami przeglądarki, które pozwalają uzyskać pełne wrażenia online, bez konieczności aktualizacji komputera w tym celu.

Będziemy również obserwować inne aspekty każdej z prezentowanych tutaj przeglądarek, ale naszym głównym celem będą przeglądarki, które mają niewielki wpływ na system.

3 najpopularniejsze przeglądarki, które nie obciążają zasobów systemowych

1

Przeglądarka UR

Twoja przeglądarka promuje najlepszą przeglądarkę o niskim zużyciu pamięciPrzeglądarka UR jest naszym najlepszym wyborem na liście opcji przeglądarki, które pozwalają na pełne korzystanie z Internetu, bez konieczności korzystania z wysokiej klasy komputera.

Dzięki wyrafinowanemu programowaniu przeglądarka UR bardzo łatwo wykorzystuje zasoby systemowe. Zużycie pamięci jest znacznie niższe niż w Chrome, właśnie u góry w Firefoksie.

Ta przeglądarka została zaprojektowana w taki sposób, aby jej uruchomienie wymagało jak najmniejszej ilości zasobów i nadal zapewnia dostęp do szerokiej gamy funkcji, które są niespotykane na rynku.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w przeglądarce UR:

 • Bardzo szybkie prędkości ładowania strony internetowej.
 • Bardzo niski wpływ zasobów systemowych
 • Wbudowana usługa VPN
 • Blokowanie reklam
 • Blokowanie złośliwego oprogramowania
 • 3 poziomy prywatności do wyboru (niski, średni i wysoki)

> Chcesz przeczytać naszą recenzję przeglądarki UR? Oto jest

Oprócz wszystkich funkcji, o których wspomnieliśmy powyżej, przeglądarka UR ma bardzo przydatny ekran główny, który będzie automatycznie wypełniany wiadomościami i aktualizacjami, dostosowanymi do twoich zainteresowań.

To oprogramowanie nie zezwala również na pliki cookie ani moduły śledzące oparte na twoich ustawieniach, bez względu na odwiedzaną stronę. Opcje dostosowywania są dostępne w liczbach i z przyjemnością zastosujesz wszystkie drobne poprawki, jakie oferuje ta przeglądarka oparta na Chromium.

Najlepszym sposobem na zdobycie go i sprawdzenie, czy ci się podoba, czy nie, jest pobranie go i przekonanie się sam.

Rekomendacja redakcji
Twoja przeglądarka
Przeglądarka UR

 • Szybkie ładowanie strony
 • Prywatność na poziomie VPN
 • Rozszerzona ochrona
 • Wbudowany skaner antywirusowy

Pobierz teraz przeglądarkę UR
2)

Mozilla Firefox

Firefox niskie zużycie pamięci

Mozilla Firefox to zdecydowanie największy sprzeciw wobec przeglądarki Google Chrome. Z biegiem lat użytkownicy, którzy zdecydowali się porzucić Chrome, by ulepszyć wykorzystanie zasobów, zwykle wybierali Mozillę Firefox.

Natychmiast zostali powitani ulepszeniami, a następnie dodali sprytne funkcje. Firefox od dawna tkwi w tym bliskim drugim miejscu na rynku przeglądarek.

Kiedy Mozilla postanowiła odnowić platformę, wszystko stało się jeszcze lepsze. Mozilla Firefox Quantum działa raczej dobrze i zużywa mało zasobów, mimo że jest nieco wolniejszy i bardziej wymagający z zainstalowanymi rozszerzeniami.

Przeglądarka UR radzi sobie z zagrożeniami bezpieczeństwa i prywatności bez polegania na rozszerzeniach, co zawsze stanowi plus.

Niektóre charakterystyczne cechy Mozilla Firefox są następujące:

 • Bardzo intuicyjny interfejs
 • Niezwykle dobrze zoptymalizowane wykorzystanie zasobów
 • Prywatne przeglądanie
 • Szybsze ładowanie strony
 • Duża liczba rozszerzeń do dostosowania lub ulepszenia Firefoksa

Przejście z Chrome na Mozillę jest dość łatwą procedurą. A jeśli Twój komputer klasy wyższej nie jest w stanie sprostać wymaganiom Chrome, przeglądarka UR, Mozilla i nasza trzecia pozycja, Opera, są znacznie lepszymi wyborami.

Pobierz Mozilla Firefox

 • Chcesz poprawić wrażenia dźwiękowe w przeglądarce Firefox? Użyj tych equilizerów audio

3)

Przeglądarka Opera

najlepsza przeglądarka operowa z niskim zużyciem pamięci

Opera to kolejne świetne oprogramowanie do przeglądarek internetowych, które działa dobrze w systemach o niskiej specyfikacji. To oprogramowanie można dostosować za pomocą dodatków i różnego rodzaju wtyczek, dzięki czemu możesz dostosować swoje wrażenia do swoich potrzeb.

Jeśli chodzi o szybkość ładowania stron internetowych, a także stres, jaki przeglądarka wywiera na procesor komputera, Opera zajmuje trzecie miejsce w naszej pierwszej trójce.

Mimo że prędkości zarejestrowane przez Operę w naszych testach są zbliżone do prędkości zarejestrowanych przez UR Browser, niewiele zależy od używanego komputera. Tylko kilka MB mniej zasobów systemowych może mieć duży wpływ.

Funkcje bezpieczeństwa znalezione w Operze są lepsze w porównaniu z innymi przeglądarkami, takimi jak Chrome lub Firefox, ale nie mają złożoności w porównaniu z przeglądarkami UR Browser.

Opera ma również wbudowaną usługę VPN, ale fakt, że inne oprogramowanie zapewnia jej inne zabezpieczenia, znacznie obniża wynik bezpieczeństwa.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w Operze:

 • Można dostosować paski narzędzi, przypinając ikony
 • Przejrzysty interfejs, łatwy do uchwycenia
 • Zakładki jednym kliknięciem
 • Funkcje stosów tabulatorów — pozwalają układać tabulatory jeden na drugim
 • Ustawienia bezpieczeństwa dla złośliwego oprogramowania i pishingu, które wymagają konfiguracji do działania
 • Kompatybilny z urządzeniami mobilnymi

Pobierz Opera

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania do przeglądarki, które działają idealnie dobrze, nie wywierając dużego wpływu na zasoby systemu.

UR Browser to zdecydowanie najlepsza opcja, dająca dostęp do najwyższej klasy funkcji prywatności i bezpieczeństwa online, dużej mocy dostosowywania, wbudowanej usługi VPN, niewiarygodnie szybkich prędkości, a także niskich wymagań systemowych.

Prosimy o poinformowanie nas, jaką opcję oprogramowania wybrałeś z tej listy i jakie były Twoje doświadczenia, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji