3 narzędzia do zmiany rozmiaru zdjęć bez utraty jakości

Manipulowanie obrazami jest dość ważnym zadaniem w erze cyfrowej. Czy chcesz zmniejszyć ich rozmiar, zmienić rozdzielczość lub dostosować je do innych potrzeb, ale najlepiej nie tracić jakości w tym procesie?

Można to zrobić za pomocą ogromnej różnorodności programów, ale postanowiliśmy skupić się na 3 z tych, które naszym zdaniem najlepiej nadają się do tego zadania.

Rzecz w tym, że tak naprawdę nie chcesz zmieniać rozmiaru zdjęcia, ponieważ po prostu zmieni ono rozmiar, zachowując tę ​​samą liczbę pikseli. To, co chcesz zrobić, to powtórnie próbkować.

Jeśli chcesz ponownie przeskalować swoje zdjęcie bez utraty oryginalnej jakości, sprawdź narzędzia, które zaprezentowaliśmy poniżej.

Oprogramowanie do zmiany rozmiaru obrazu bez utraty jakości

1

GIMP 2

ŻYŁKA (wersja 2) jest jednym z najlepszych darmowych narzędzi, których można użyć do praktycznie wszystkiego, co dotyczy obrazów.

To jak skromniejsza darmowa wersja Adobe Photoshop z niezliczonymi funkcjami i narzędziami, które sprawiają, że jest to niezwykle opłacalna opcja dla użytkowników domowych.

Oczywiście, oprócz standardowej edycji i optymalizacji, możesz powiększać obrazy za pomocą GIMP. I nawet bez tego nie tracą przy tym niewiele swojej oryginalnej jakości.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do GIMP 2 i jak zmieniać rozmiar zdjęć za pomocą tego sprytnego małego narzędzia, wykonaj następujące czynności:

 1. Pobierz i zainstaluj GIMP. Plik instalacyjny można znaleźć na oficjalnej stronie GIMP.
 2. Otwórz GIMP 2 i przeciągnij obraz w głównym oknie roboczym.
 3. Kliknij Wizerunek w menu głównym, a następnie kliknij Skaluj obraz.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 4. Wybierz preferowana rozdzielczość wyjściowa. W tym przykładzie podwoiliśmy rozdzielczość obrazu (z 700 x 700 do 1400 x 1400).
 5. Pod Jakość> Interpolacja, Wybierz Sinc (Lanczos3).
 6. Kliknij Skala aby zmienić rozmiar obrazu.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 7. Teraz kliknij Plik> Zastąp…: nazwa obrazu: nadpisać obraz, zachowując format importu.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 8. I to wszystko. Jeśli chcesz zachować oryginalny obraz, wykonaj jego kopię zapasową.

Najlepsze narzędzia pozwalają szybko usunąć tło z obrazów!

2)

IrfanView

Iść dalej. Nie możemy pominąć jednego programu, który istnieje od wieków, a to sprawia, że ​​wiele płatnych rozwiązań staje się zbędnych.

Przynajmniej dla drobnej optymalizacji i edycji, która oczywiście obejmuje bezstratną zmianę rozmiaru. Tak, mamy na myśli IrfanView.

Dla nieświadomych ta aplikacja to znacznie więcej niż tylko narzędzie do przeglądania zdjęć online i zdjęć rodzinnych. Zawiera nieco przestarzały interfejs, ale rekompensuje to mnóstwem funkcji i ogólną prostotą.

Aby użyć IrfanView do zmiany rozmiaru zdjęć przy zachowaniu oryginalnej jakości, wykonaj następujące czynności:

 1. Pobieranie IrfanView za darmo, klikając ten link.
 2. Otwórz IrfanView i przeciągnij i upuść obraz w oknie miejsca pracy.
 3. Kliknij Wizerunek w menu głównym, a następnie wybierz Zmień rozmiar / ponownie próbkuj z menu rozwijanego.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 4. Ustaw nowy rozmiar ręcznie lub wybierz ustawione rozdzielczości z prawej strony. Postanowiliśmy spróbować powiększyć 4K.
 5. Sprawdź «Zastosuj wyostrzanie po ponownym próbkowaniu”Pudełko.
 6. Pod Metoda rozmiaru, Wybierz Resample i z menu rozwijanego wybierz Lanczos (wolniej).
 7. Kliknij dobrze aby zmienić rozmiar zdjęcia.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 8. Teraz naciśnij „S.„Jako skrót do”Zapisz jako…» opcja.
 9. Zachęcamy do korzystania z PNG format zamiast JPG i zapisz zdjęcie.

Otóż ​​to. Możesz łatwo porównać dwa obrazy i poszukać zmian.

Dzięki tym optymalizatorom zdjęcia Twoje zdjęcia będą najlepsze!

3)

Photoshop

Na koniec należy wspomnieć o programie Adobe Photoshop, który, jak wszyscy wiemy, jest najczęściej używanym narzędziem do edycji obrazów premium. To nie jest darmowe narzędzie i przetworzenie ogromnych możliwości, jakie oferuje, zajmuje trochę czasu.

Jest to oczywisty wybór dla wszystkich profesjonalnych użytkowników, ale gdy już go zdobędziesz, jest dość prosty w użyciu, nawet jeśli jesteś początkującym. Przynajmniej dla drobnych poprawek.

Oczywiście końcowy wynik jest znacznie lepszy niż w dwóch pozostałych programach, które wymieniliśmy powyżej.

Oto jak zmienić rozmiar zdjęć bez utraty jakości w Photoshopie:

 1. otwarty Photoshop przeciągnij i upuść obraz, którego rozmiar chcesz zmienić, na powierzchnię roboczą.
 2. Kliknij Wizerunek w menu głównym i wybierz Rozmiar obrazu z menu kontekstowego.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 3. Teraz wybierz Piksele w prawej zakładce i wybierz odpowiedni rozmiar.
 4. Sprawdź «Resample”I wybierz Zachowaj szczegóły (powiększenie) z menu rozwijanego.
 5. Wybierz procent redukcji hałasu i kliknij dobrze aby w końcu zmienić rozmiar obrazu.Resizer obrazu bez utraty jakości oprogramowania
 6. Następnie kliknij F.ile> Zapisz jako, i najlepiej zapisać obraz w formacie PNG.

Otóż ​​to. Mamy nadzieję, że to wystarczyło, aby zacząć.

Każdy zauważony program ma swoje zalety i wady, ale ważne jest to, że wszystkie one mogą zaspokoić twoje potrzeby dotyczące bezstratnej zmiany rozmiaru obrazu, a raczej ponownego próbkowania obrazu.

Wypróbuj najlepszy, który odpowiada Twoim potrzebom i pamiętaj, że istnieją inne narzędzia do tworzenia najlepszych zdjęć.

W tym artykule umieściliśmy linki do kilku innych list oprogramowania, które pomogą Ci edytować i optymalizować obrazy.

Jeśli masz jakieś alternatywne programy do polecenia lub pytania dotyczące tych, które przedstawiliśmy powyżej, powiedz. Możesz to zrobić w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji