3 najlepsze oprogramowanie do redukcji rozmiaru pliku na PC

Oprogramowanie do zmniejszania rozmiaru pliku są bardzo przydatnymi narzędziami, które kompresują pliki, aby zajmowały mniej danych i miejsca na dysku twardym lub SDD. Istnieją również inne powody, dla których użytkownicy chcieliby kompresować pliki. Na przykład oprogramowanie do kompresji nie tylko zwiększa dostępną ilość miejsca na dysku twardym, ale także pozwala na szybsze przesyłanie plików. Mniejsze pliki oznaczają, że użytkownicy mogą wysyłać więcej elementów poprzez usługi udostępniania ograniczające rozmiar.

Aby pomóc użytkownikom w poszukiwaniu idealnego oprogramowania do zmniejszania rozmiaru pliku dla systemu Windows 10, przygotowaliśmy aktualną listę najlepszych obecnie dostępnych programów do kompresji. Aplikacje te zyskują swoje miejsce w centrum uwagi ze względu na ich elastyczność, niezawodność, funkcje i wiele innych

Najlepsze reduktory rozmiarów plików dla systemu Windows 10

1. WinRAR (sugerowany)

WinRAR to bardzo popularne oprogramowanie do kompresji, które istnieje już od kilku dekad. W rzeczywistości jest to najczęściej używana aplikacja do kompresji z ponad 500 milionami użytkowników na całym świecie.

Oferuje wiele funkcji, ale być może najbardziej charakterystyczną cechą jest możliwość tworzenia plików w formacie RAR. RAR to potężny typ formatu, który umożliwia kompresowanie plików na bardzo wysokim poziomie. WinRAR jest jedynym oficjalnym oprogramowaniem, które jest w stanie generować pliki RAR, ale większość programów do kompresji jest w stanie wyodrębnić archiwa RAR. WinRAR jest również w stanie wyodrębnić te formaty: ZIP, CAB, ARJ, ISO, 7-ZIP, UUE, GZIP, LZH, ACE, TAR i wiele innych.

Użytkownicy będą mogli również zabezpieczyć pliki za pomocą 256-bitowego szyfrowania i ochrony hasłem. WinRAR wykorzystuje unikalny algorytm, aby znacznie zwiększyć szybkość procesu kompresji.

Jeśli chodzi o interfejs, WinRAR nie oferuje niczego specjalnego. Jednak pomimo tego, że nie jest szczególnie atrakcyjny, jego interfejs jest łatwy w użyciu.

To oprogramowanie zmniejszające rozmiar pliku oferuje wiele funkcji, ale ma swoją cenę. Zazwyczaj WinRAR kosztuje około 50 USD i kosztuje więcej niż większość programów do kompresji. Niemniej jednak WinRAR okazał się z czasem zarówno użyteczny, jak i niezawodny. Osoby zainteresowane tą aplikacją mogą zawsze używać wersji testowej do testowania wód.

Link do głównej publikacji