2 sposoby naprawy błędu 0xc000025 na komputerze z systemem Windows

Czy używasz systemu operacyjnego Windows 8.1 i podczas używania menedżera partycji EASEUS otrzymałeś kod błędu 0xc000025? Cóż, jeśli spojrzysz na samouczek poniżej, dowiesz się więcej o tym, jak naprawić kod błędu 0xc000025 w systemie Windows 8.1 w ciągu kilku minut i zacznij pracę.

Ten kod błędu pojawia się zwykle po ponownym uruchomieniu systemu operacyjnego Windows 8.1 i obok kodu błędu 0xc000025 pojawia się komunikat „Twój komputer wymaga naprawy”. Opcje dostępne w systemie Windows 8.1 to „Naciśnij Enter, aby spróbować ponownie”, „Naciśnij F8, aby uruchomić ustawienia”, a także „Naciśnij Esc, aby ustawić ustawienia oprogramowania UEFI” i niestety żadna z nich nie działa zgodnie z przeznaczeniem.

Dowiedz się, jak naprawić błąd 0xc000025

Błąd 0xc000025 może uniemożliwić uruchomienie systemu Windows 10 i mówiąc o błędach, użytkownicy zgłosili następujące problemy:

 • Kod błędu systemu Windows 0xc0000225 Windows 10 — Ten błąd może uniemożliwić uruchomienie komputera, a jeśli go napotkasz, sprawdź konfigurację BIOS.
 • Twój komputer musi zostać naprawiony kod błędu 0xc0000225 — Czasami może pojawić się ten komunikat o błędzie wraz z kodem błędu. Jeśli tak się stanie, napraw sektor rozruchowy lub wykonaj automatyczną naprawę.
 • System Windows 10 nie uruchamia się, uruchamia się — Jest to ogólny problem, który może być związany z tym błędem. Aby to naprawić, sprawdź sprzęt. Jeśli to nie pomoże, koniecznie wypróbuj inne nasze rozwiązania.

Rozwiązanie 1 — Wykonaj automatyczną naprawę

Jeśli nie możesz uruchomić systemu Windows z powodu błędu 0xc000025, możesz spróbować wykonać Automatyczną naprawę. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej.
 2. Teraz powinieneś zobaczyć listę opcji. Wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Naprawa przy uruchamianiu.
 3. Rozpocznie się proces naprawy.

Po zakończeniu procesu naprawy sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 2 — Wykonaj przywracanie systemu

W tej metodzie wykonamy przywracanie systemu, jeśli powyższe kroki nie zadziałały, a nadal pojawi się określony komunikat o błędzie.
Uwaga: Przed wykonaniem poniższych kroków radzę wykonać kopię zapasową aplikacji i programów zainstalowanych w systemie Windows 8.1.

Aby wykonać Przywracanie systemu, musisz wykonać następujące czynności:

 1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej i wybierz Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Przywracanie systemu.
 2. Po otwarciu Przywracania systemu kliknij Kolejny.
  Kod błędu systemu Windows 0xc0000225 Windows 10
 3. Pojawi się lista dostępnych punktów przywracania. Jeśli dostępne, sprawdź Pokaż więcej punktów przywracania opcja. Wybierz żądany punkt przywracania i kliknij Kolejny.
  Twój komputer musi zostać naprawiony kod błędu 0xc0000225
 4. Teraz postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces przywracania.

Po przywróceniu komputera do poprzedniego stanu sprawdź, czy problem nadal występuje.

 • Rozwiązanie 3 — Napraw sektor rozruchowy

  Czasami może wystąpić błąd 0xc000025, jeśli sektor rozruchowy jest uszkodzony. Aby rozwiązać ten problem, musisz naprawić sektor rozruchowy, wykonując następujące czynności:

  1. Uruchom ponownie komputer kilka razy podczas sekwencji rozruchowej. W ten sposób przejdziesz do zaawansowanego trybu rozruchu.
  2. Zobaczysz listę opcji. Wybierz Opcje zaawansowane> Wiersz polecenia.
  3. Wiersz polecenia zostanie teraz uruchomiony. Teraz musisz wprowadzić następujące polecenia:
   • bootrec / fixboot
   • bootrec / fixmbr
   • bootrec / rebuildbcd

  Po uruchomieniu tych poleceń zamknij Wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer. Twój sektor rozruchowy jest teraz naprawiony i system Windows powinien uruchomić się bez żadnych problemów. Wielu użytkowników zgłosiło, że to rozwiązanie działało dla nich, więc koniecznie wypróbuj je.

  Rozwiązanie 4 — Użyj narzędzia diskpart

  Innym sposobem naprawienia tego błędu jest użycie narzędzia diskpart. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom wiersz polecenia, tak jak pokazano w poprzednim rozwiązaniu.
  2. Uruchom następujące polecenia:
   • diskpart
   • wolumin listy
  3. Pojawi się lista wszystkich woluminów. Teraz musisz wybrać wolumin oznaczony jako ESP lub EFI. Aby to zrobić, wpisz wybierz głośność X. Pamiętaj, aby zastąpić X liczbą, która reprezentuje objętość.
  4. Teraz wprowadź następujące polecenia:
   • przypisz literę = Z
   • wyjście
   • bcdboot C: \ windows / s Z: / f UEFI

  Po uruchomieniu tych poleceń zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer, a problem powinien zostać rozwiązany.

  Rozwiązanie 5 — Wykonaj skanowanie chkdsk

  Błąd 0xc000025 jest zazwyczaj związany z dyskiem twardym, a jeśli pliki na dysku twardym są uszkodzone, napotkasz ten błąd. Co gorsza, w ogóle nie będzie można uruchomić systemu Windows 10. Kilku użytkowników zgłosiło, że udało im się rozwiązać ten problem, wykonując skanowanie chkdsk. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Początek Wiersz polecenia tak jak pokazaliśmy ci w poprzednim rozwiązaniu.
  2. Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź chkdsk / f X:. Pamiętaj, aby zastąpić X rzeczywistą literą reprezentującą partycję systemową. Domyślnie powinien to być C, ale zwykle jest inny, gdy uruchamiasz wiersz polecenia poza Windows.
   Windows 10 wygrał't start
  3. Skanowanie Chkdsk może potrwać 20 minut lub dłużej, w zależności od rozmiaru partycji, więc nie przerywaj jej.

  Po zakończeniu skanowania uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy wszystko jest w porządku.

  • Rozwiązanie 6 — Sprawdź kolejność rozruchu w systemie BIOS

   Jeśli nie możesz uruchomić systemu Windows 10 z powodu błędu 0xc000025, przyczyną może być kolejność rozruchu. Aby to naprawić, musisz wprowadzić BIOS i sprawdzić, czy dysk twardy jest ustawiony jako pierwsze urządzenie rozruchowe. Wielu użytkowników zgłosiło, że ten problem wystąpił, ponieważ ustawiono zły dysk twardy jako urządzenie rozruchowe.

   Aby zobaczyć, jak wejść do BIOS-u i jak zmienić kolejność rozruchu, sprawdź szczegółowe instrukcje w instrukcji płyty głównej.

   Rozwiązanie 7 — Zaktualizuj system BIOS

   Czasami może wystąpić błąd 0xc000025, jeśli system BIOS jest nieaktualny. Aby rozwiązać ten problem, możesz spróbować zaktualizować system BIOS. Musimy cię ostrzec, że aktualizacja systemu BIOS jest procedurą zaawansowaną, więc zachowaj szczególną ostrożność podczas aktualizacji systemu BIOS.

   Aktualizacja systemu BIOS może spowodować trwałe uszkodzenie komputera, jeśli nie będziesz ostrożny, więc pamiętaj, że aktualizujesz system BIOS na własne ryzyko. Aby zobaczyć, jak poprawnie zaktualizować system BIOS, sprawdź instrukcję płyty głównej i postępuj zgodnie z instrukcjami. Jeśli potrzebujesz więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem na temat flashowania systemu BIOS.

   Rozwiązanie 8 — Przywróć ustawienia BIOS do domyślnych

   W niektórych przypadkach może wystąpić błąd 0xc000025 z powodu konfiguracji systemu BIOS. Czasami poszczególne ustawienia mogą zakłócać sekwencję rozruchu i powodować pojawienie się tego błędu. Możesz to jednak naprawić, resetując BIOS do domyślnych.

   Każda wersja systemu BIOS jest inna. Aby zobaczyć, jak zresetować system BIOS do ustawień domyślnych, zalecamy szczegółowe instrukcje w instrukcji obsługi płyty głównej.

   Rozwiązanie 9 — Sprawdź sprzęt

   Jeśli ten błąd nadal występuje na komputerze, przyczyną może być sprzęt. Kilku użytkowników zgłosiło, że ten problem wystąpił, ponieważ ich moduły RAM były wadliwe. Aby sprawdzić, czy problem jest z pamięcią RAM, musisz kolejno testować moduły pamięci RAM.

   Najlepszym sposobem na to jest użycie MemTest86 + narzędzie. Aby wykonać szczegółowe skanowanie, zaleca się uruchomienie skanowania na kilka godzin. Pamiętaj, że musisz wyszukać wszystkie moduły pamięci RAM jeden po drugim lub w grupach, jeśli chcesz znaleźć wadliwy moduł.

   Ten sprzęt może również powodować inny sprzęt, a niewielu użytkowników zgłosiło, że przyczyną problemu były luźne kable. Według nich ich dysk twardy nie był prawidłowo podłączony, co spowodowało pojawienie się problemu. Jeśli masz ten sam problem, sprawdź, czy kable są dobrze podłączone.

   Doszliśmy do końca naszego artykułu dotyczącego problemu z Windows 8.1 z kodem błędu 0xc000025, ale jeśli napotkasz problemy po drodze w tym samouczku, możesz napisać do nas w sekcji komentarzy na stronie poniżej, a pomogę ci dalej tak szybko, jak to możliwe.

Link do głównej publikacji