11 najlepszych programów do odzyskiwania plików na PC

Ten koszmar może przydarzyć się każdemu: pracujemy nad bardzo ważnymi plikami, gdy nagle ogarnia nas katastrofa! Pliki przypadkowo zostają usunięte, uszkodzone, komputer umiera, wszystko może się zdarzyć. Istnieje wiele niefortunnych zdarzeń, które mogą uniemożliwić nam dostęp do naszych plików.

Brak kopii zapasowej tych plików — to prawdziwa apokalipsa.

Odzyskiwanie plików może być dość kosztownym przedsięwzięciem i właśnie dlatego nie jest to najlepszy zamiennik regularnego tworzenia kopii zapasowych kluczowych dokumentów, zdjęć i innych danych. Ale spójrzmy prawdzie w oczy, jeśli wykonasz kopię zapasową danych, będziesz w stanie uratować się przed bólem żołądka towarzyszącym utracie danych.

Odzyskiwanie danych

Możesz stracić krytyczne pliki z powodu infekcji wirusowych, błędów ludzkich lub awarii sprzętu; istnieje wiele powodów, dla których ta straszna rzecz mogła się zdarzyć. Gdy tylko zauważysz utratę danych, niezwykle ważne jest, aby natychmiast przestać korzystać z dysku, którego dotyczy problem. Niezależnie od tego, czy po prostu przypadkowo usunąłeś plik, czy sam dysk nie działa, jest to szczególny złoty moment, w którym możesz nadal odzyskać swoje dane, zanim znikną na zawsze.

Tak, możesz odzyskać usunięte pliki

Nie wariuj jeszcze, ponieważ można odzyskać usunięte pliki. Powiedzmy, że przypadkowo usuwasz plik. Powinieneś wiedzieć, że tak naprawdę go nie usuwasz. System zaznacza konkretny obszar, w którym znajdują się te pliki, jako obszar wielokrotnego użytku i usuwa ten plik z indeksu.

To wszystko oznacza, że ​​jest pewien okres czasu, w którym możesz przywrócić ten plik.

Aby pomóc Ci w rozwiązywaniu problemów związanych z utratą danych, zebraliśmy dla Ciebie kolekcję 10 narzędzi do odzyskiwania danych dla systemu Windows 10, które, jak gwarantujemy, staną się Twoimi najlepszymi przyjaciółmi w trudnym momencie utraty danych. Mogą one naprawdę pomóc w obszarach od prostego odzyskiwania plików do bardziej złożonego ratowania partycji. Rozmawialiśmy o innych danych do odzyskiwania plików typu open source.

Ważne kryteria przy wyborze oprogramowania do odzyskiwania plików

Wybierając program do odzyskiwania plików, którego chcesz użyć, zalecamy, abyś miał jakieś odpowiednie kryteria, a my pokażemy Ci najważniejsze rzeczy, na których powinieneś się skupić. Tutaj są:

  • Bezpieczeństwo

Uważaj na potencjalne złośliwe oprogramowanie!

Jest to najważniejsza rzecz, którą powinieneś sprawdzić, aby upewnić się, że program nie zawiera złośliwych procesów. Zadbaliśmy o to, aby oprogramowanie z naszej kolekcji było czyste i zadbane, więc nie martw się.

Czy wykonuje bezpieczne operacje?

Program powinien zostać przetestowany, aby sprawdzić, czy wykonuje procedury tylko do odczytu podczas procesów skanowania. Jest to ważne, ponieważ nikt nie chce, aby oprogramowanie innych firm zapisywało dodatkowe dane na dysku, z którego planujesz odzyskać pliki. Ponownie upewniliśmy się, że oprogramowanie, które przedstawimy, jest bezpieczne.

  • Jakość

Ważne jest również, aby oprogramowanie obsługiwało potrzebne typy odzyskiwania plików, a także urządzenia pamięci masowej. Pamiętaj, że niektóre programy do odzyskiwania danych nie obsługują urządzeń zewnętrznych, więc są one bezużyteczne, jeśli planujesz odzyskać dane z dysku flash.

Ważny jest również czas wymagany do ukończenia skanowania, należy również wziąć pod uwagę podgląd pliku i jakość odzyskiwania.

  • Łatwość użycia

Oprogramowanie do odzyskiwania danych powinno być łatwe w użyciu i nie musi być ozdobione fantazyjnymi ikonami, aby móc zaoferować przyzwoite UX. Odzyskiwanie danych ma złożony charakter, dlatego ten problem jest ważny.

  • Kompatybilność z Windows

Ten czynnik najlepiej odzwierciedla to, czy firma deweloperska aktualizuje oprogramowanie. Nieaktualny program będzie miał problemy ze zgodnością działające na najnowszym systemie operacyjnym znanym również jako Windows 10, a także mogą mieć problemy z bezpieczeństwem. Najlepsze oprogramowanie do odzyskiwania danych powinno być kompatybilne z systemem operacyjnym Windows, w tym Windows 10.

  • Wsparcie techniczne

Odzyskiwanie danych jest dość trudne i wymaga dużej wiedzy komputerowej. Często zdarza się, że masz pytania i problemy związane z korzystaniem z oprogramowania do odzyskiwania danych. W takich przypadkach najlepiej zwrócić się do samego programisty. Podsumowując, cenimy oprogramowanie do odzyskiwania danych, które oferuje wsparcie telefoniczne, zapytania e-mailowe lub samouczki dotyczące rozwiązywania problemów.

Najlepsze narzędzia do odzyskiwania danych

1. Odzyskiwanie danych Stellar Phoenix Windows (zalecane)

gwiezdne Phoenix okna odzyskiwania danych soft

To szczególne oprogramowanie jest jednym z najpotężniejszych narzędzi, ponieważ umożliwia odzyskanie prawie 300 typów plików z dowolnych urządzeń pamięci masowej opartych na NTFS, FAT i ExFAT. Korzystając ze Stellar, możesz zapisać i wznowić skanowany obraz, innymi słowy, nie musisz tracić czasu przed komputerem, czekając, aż program ukończy skanowanie ogromnego dysku zewnętrznego 1 TB. Oprogramowanie oferuje również świetne wsparcie techniczne.

  • Pobierz wersję próbną Stellar Phoenix Windows Data Recovery Home Edition
  • Pobierz wersję próbną Stellar Phoenix Windows Data Recovery Pro Edition

    2.Łatwe odzyskiwanie danych z dysku

To oprogramowanie jest łatwym i bezpiecznym narzędziem służącym do odzyskiwania utraconych lub usuniętych plików, które nie zostały jeszcze uszkodzone. Oprogramowanie obsługuje odzyskiwanie prawie 100 typów plików z prawie wszystkich rodzajów urządzeń pamięci masowej. Jest to jeden z niewielu nowych programów, w których interfejs obsługuje więcej języków.

3. Recuva

To narzędzie ma bardzo prosty kreator i oferuje głębokie skany, niezbędne w nagłych przypadkach. To oprogramowanie sprawia, że ​​wszystko jest tak proste i bezstresowe, jak to tylko możliwe, ponieważ możesz kierować wyszukiwanie do określonej lokalizacji. Możesz także przeszukać wszystkie dyski i wybrać szybkie lub pełne skanowanie.

4. DMDE Free Edition

Możesz wskrzesić dane i odzyskać usunięte pliki z martwych dysków twardych. To narzędzie jest niestety często pomijane i szkoda, ponieważ jest w stanie odzyskać dane z ogromnej liczby dysków, w tym dysków 2 TB +, które zostały uratowane ze smażonego dysku zewnętrznego. To jedno z najskuteczniejszych narzędzi.

5. ParetoLogic Data Recovery Pro

Narzędzie Data Recovery Pro pozwala odzyskać usunięte pliki i wiadomości e-mail po szybkim lub pełnym skanowaniu podczas wyszukiwania elementów do odzyskania. Zapewnia to obsługę różnych nośników pamięci. Najważniejszą z jego funkcji jest intuicyjność, ponieważ poprowadzi Cię przez cały proces odzyskiwania, dopóki nie znajdziesz wszystkich usuniętych plików.

6. PhotoRec

Za pomocą tego oprogramowania można odzyskać pliki z dowolnego nośnika pamięci w różnych formatach plików (ponad 200). Mimo swojej nazwy możesz odzyskać więcej niż tylko zdjęcia. Współpracuje z szeroką gamą systemów plików i nośników, od dysków twardych po dyski CD lub DVD, a także dyski flash USB i karty pamięci.

7. Odzyskiwanie danych Wondershare

To oprogramowanie jest w stanie odzyskać pliki w ponad 550 formatach zarówno z pamięci komputera, jak i zewnętrznych urządzeń pamięci masowej. Posiada również funkcję Resume Recovery. Najlepsze w tym konkretnym narzędziu jest to, że w łatwy sposób przedstawia wszystkie skomplikowane dane. Narzędzie oferuje wiele przydatnych samouczków i profesjonalną obsługę klienta.

8. Remo Odzyskaj system Windows

To zaawansowane oprogramowanie do odzyskiwania danych jest idealne do odzyskiwania utraconych danych z partycji dysku twardego. Remo obsługuje również dużą liczbę urządzeń, w tym oldschoolową płytę CD / DVD. Trzy opcje wymienione w głównym interfejsie (Odzyskaj pliki, Odzyskaj zdjęcia, Odzyskaj dyski) są bardzo intuicyjne.

9. MiniTool Partition Recovery Free

Jeśli straciłeś całą partycję, MiniTool doskonale nadaje się do pomocy w jej odzyskaniu. Wszyscy wiemy, że utrata całego dysku lub przejście na partycję jest jedną z najstraszniejszych. Odzyskiwanie partycji można teraz zrobić bardzo szybko i łatwo za pomocą MiniTool.

10. TestDisk

Czasami system plików dysku ulega uszkodzeniu i nie możesz uzyskać dostępu do danych w ciągu. Możesz użyć aplikacji wymienionych powyżej, aby go uratować, ale może to zająć dużo czasu, jeśli utrata danych jest ogromna. Szybciej jest uratować system plików. TestDisk jest dostarczany z PhotoRec i umożliwia naprawę uszkodzonego systemu plików oraz ponowne udostępnienie danych.

Narzędzie premiowe:

11. Paragon Rescue Kit Free Edition

Jeśli nie możesz już uruchomić systemu Windows, nie stracisz wszystkiego dzięki doskonałemu zestawowi ratunkowemu Paragon.

Wszystkie narzędzia, które omówiliśmy do tej pory, zakładają, że możesz uruchomić system Windows, aby z nich skorzystać. Ale co z tym okropnym momentem, kiedy nie możesz w ogóle uruchomić? Tutaj pojawia się Paragon Rescue Kit Free Edition.

Najlepszy czas na zainstalowanie tego narzędzia to czas, gdy komputer jest nadal uruchomiony, w przeciwnym razie będziesz musiał użyć działającego komputera. Następnie potrzebujesz pustego dysku CD lub DVD lub dysku flash, a kreator instalacji wykona całą ciężką pracę. Musisz tylko włożyć dysk lub dysk flash do komputera nie uruchamiającego się i ponownie uruchomić. Wybierz nośnik z menu rozruchu. Będziesz miał mnóstwo opcji rozwiązywania problemów z uruchamianiem.

Jeśli wszystko inne zawiedzie, to narzędzie okaże się Twoim ratownikiem.

Link do głównej publikacji