10+ najlepsze oprogramowanie do konwersji audio dla użytkowników komputerów PC

Konwerter audio to oprogramowanie służące do konwersji jednego rodzaju pliku audio (takiego jak MP3, WMA, WAV itp.) Na inny. Na przykład, jeśli masz plik audio, którego format nie jest obsługiwany przez żaden z programów komputerowych, nie będziesz mógł odtworzyć pliku bez konwersji go na format obsługiwany przez komputer. Tutaj przydaje się oprogramowanie konwertera audio.

Nie zapomnij dodać białej listy do naszej witryny. Powiadomienie nie zniknie, dopóki tego nie zrobisz.

Nienawidzisz reklam, my to rozumiemy. My także. Niestety, jest to jedyny sposób, abyśmy nadal dostarczali znakomitą zawartość i wskazówki, jak rozwiązać największe problemy techniczne. Możesz wesprzeć nasz zespół 30 członków w kontynuowaniu ich pracy, umieszczając naszą listę na białej liście. Wyświetlamy tylko kilka reklam na stronie, nie utrudniając dostępu do treści.

Dodam twoją stronę do białej listy, nie obchodzi mnie to

Aby cieszyć się muzyką przechowywaną w egzotycznych formatach, których nie obsługuje odtwarzacz multimedialny, musisz zainstalować oprogramowanie do konwersji audio, które obiecuje konwersję ścieżek audio do obsługiwanego formatu. Istnieją różne formaty audio, a każdy z nich ma swoje unikalne funkcje. Niektóre zachowują doskonałą jakość dźwięku, niektóre można odtwarzać tylko na określonych urządzeniach, niektóre oferują niewielkie rozmiary, a inne są tak rzadkie, że nie masz pojęcia, które programy mogą je otworzyć.

Najlepsze oprogramowanie do konwersji audio obsługuje wiele formatów plików wejściowych i wyjściowych, takich jak MP4, MP3, WAV, WMA itp. Ułatwiają także konwersję plików i utrzymują dźwięk wysokiej jakości. W tym artykule omówimy najlepsze oprogramowanie konwertera audio, którego należy użyć.

Powiązane: Windows Media Player będzie odtwarzał pliki MKV w Windows 10

10 najlepszych najlepszych programów do konwersji audio

Aiseesoft Total Media Converter (zalecane)

aiseesoft Total Media Converter
Aiseesoft Total Video Converter może łatwo konwertować między różnymi formatami wideo, takimi jak: MP4, H.264 / MP4 AVC, H.265 / HEVC, MTS, MXF, MOV, AVI, DivX, WMV, MKV, FLV, WTV, VOB, a także jako formaty wideo 4K, HD i 3D. Może to być oprogramowanie do konwersji wideo, które konwertuje dowolne wideo na MP4, MP3, WMV, MOV itp. W celu odtwarzania na telewizorze lub urządzeniu mobilnym.

Oprócz ogromnego potencjału konwersji, to narzędzie jest bardzo łatwe w użyciu. Interfejs jest bardzo intuicyjny, a odblokowanie najbardziej potrzebnych / interesujących / zaawansowanych funkcji jest naprawdę łatwe.

Konwerter daje również użytkownikom niektóre konfigurowalne opcje, takie jak funkcje ulepszania wideo i preferencje konwersji audio.

Możesz wypróbować konwerter za darmo, ale po upływie okresu próbnego będziesz musiał zapłacić 49 $ za stałą licencję. Jednak dla proponowanych funkcji ten produkt jest wart każdego centa.

  • Uzyskaj Aiseesoft Total Media Converter

Xilisoft Audio Converter 6 (zalecany)

Oprogramowanie xilisoft_audio_converter_software

Xilisoft może konwertować audio z wielu formatów plików, a także zgrywać audio z płyt CD. Jego zdolność do konwersji jest niezwykła. Wystarczy kilka kliknięć, aby przekonwertować audio, zmienić bitrate i zgrać audio z płyt CD. Xilisoft zapewnia intuicyjny układ i bardzo przyjazny interfejs użytkownika, dzięki czemu konwersja plików jest łatwa i przyjemna.

Podobnie jak Switch, Xilisoft umożliwia wyodrębnianie audio z plików wideo. Niektóre obsługiwane formaty plików wideo to między innymi MP4, MOV, M4V, MKV, AVC, AVI, WMV. Ten konwerter jest zgodny z 18 różnymi formatami plików i może konwertować pliki do 16 różnych formatów wyjściowych. Xilisoft to jedno z najbardziej wszechstronnych programów do konwersji audio w naszej ofercie.

  • Pobierz bezpłatną wersję Xilisoft Audio Converter 6

Gwiezdny

oprogramowanie gwiaździste

Stellar to szybki i niedrogi konwerter, który nie tylko konwertuje pliki audio, ale także pliki wideo. Jest to jeden z niewielu konwerterów zdolnych do konwersji plików wideo i audio. Po uruchomieniu programu pojawia się monit o wybranie różnych dostępnych opcji konwersji plików: konwersja wideo, konwersja audio, konwersja wideo do formatu MP3 lub zgrywanie płyty CD audio.

Stellar jest kompatybilny z 7 najpopularniejszymi formatami plików audio — MP3, MP4, WMA, WAV, AAC, OGG i FLAC. Nie tak szeroki jak ten dla najlepszych konwerterów, ale wystarczająco dobry, aby przekonwertować większość popularnych plików audio. Program jest również w stanie wyodrębnić dane audio z plików wideo. I jak sama nazwa wskazuje, wykonuje znakomitą robotę, konwertując formaty plików wideo na różne formaty.

  • Pobierz wersję próbną Stellar Audio Video Converter

Przełącznik

Najlepsze oprogramowanie do konwersji audio - SwitchSwitch łączy wyjątkową kompatybilność audio, możliwość nagrywania dźwięku z Internetu oraz łatwy w obsłudze interfejs w jednym programie. Jest to najwyższy konwerter linii, który może konwertować wiele formatów audio i szybką konwersję audio bez błędów. Jedną z unikalnych funkcji, których nie znajdziesz w wielu programach do konwersji audio, jest kreator strumienia audio. Switch umożliwia strumieniowe przesyłanie i nagrywanie muzyki z Internetu, dzieli proces na 3 etapy i prowadzi użytkownika przez kolejne etapy.

Obsługuje nie tylko kilkanaście formatów plików, ale także konwertuje te formaty na dowolny z 26 dostępnych formatów plików. Kolejną niesamowitą funkcją jest możliwość wydobywania danych audio z filmów. Switch jest w stanie wydobywać audio z wielu różnych formatów wideo, w tym MP4, WMV, MPG, MOV i M4V. Można go również używać do importowania płyt CD i konwertowania dźwięku na dowolny obsługiwany format.

Uzyskaj Switch

Wspaniały

super_audio_converter_software

Super to bardzo popularny i darmowy konwerter audio. Będziesz zaskoczony długą listą obsługiwanych formatów audio. Jeśli masz plik audio nagrany w rzadkim formacie i chcesz go przekonwertować na bardziej popularny format, powinieneś wypróbować konwerter Super audio. Formaty wejściowe obejmują MP3, MP2, WMA, WAV, WV, TTA, RM, RAM, OGG, MPP, M4A, FLAC, MMF, APE, AAC, AMR i AC3.

Formaty wyjściowe obejmują MP3, MP2, MMF, FLAC, APE, WMA, WAV, WV, TTA, OGG, MPC, AMR, AC3 i AAC. Super umożliwia także wyodrębnianie danych audio z plików wideo i zapisywanie ich w dowolnym z wyżej wymienionych formatów wyjściowych.

Pobierz Super

Darmowe studio

free_studio_audio_converter_software

Free Studio to bezpłatne i doskonałe oprogramowanie do konwersji audio, które obsługuje wiele formatów. Ponieważ składa się z grupy kilku programów, musisz określić zadanie, tj. Konwersję dźwięku. Wystarczy nawigować po menu głównym i kliknąć „Konwertuj”, a następnie wybierz opcję „Konwerter audio”. To nie tylko najlepszy konwerter MP3 w Internecie, ale także tworzy doskonały dźwięk MP3 za pomocą dostępnych ustawień kodera lame (Insane i Extreme).

Ten konwerter jest wysoce konfigurowalny dzięki elastycznym ustawieniom. Dla każdego formatu dostępny jest predefiniowany edytor, który pomaga dostosować go do własnego stylu. Możesz edytować, tworzyć nowe ustawienia wstępne lub usuwać stare. Free Studio obsługuje 28 wejściowych formatów audio, w tym MP3, FLAC, WAV i WMA. Obsługiwane formaty wyjściowe to MP3, WAV, M4R, M4B, OGG, FLAC, AMR, ALAC, AAC i WMA. Pozwala także wyodrębnić audio z płyt CD, YouTube i większości formatów wideo.

Pobierz bezpłatne studio

Freemake Audio Converter

freemake_audio_converter_software

Freemake to bogaty w funkcje i niezwykle łatwy w obsłudze konwerter audio, który obsługuje wiele formatów plików wejściowych i wyjściowych. Dzięki Freemake możesz łączyć wiele plików w jeden duży plik audio. To oprogramowanie pozwala także dostosować jakość wyjściową przed rozpoczęciem konwersji plików. Obsługiwane formaty wejściowe to MP3, WMA, WAV, OGG, M4R, M4A, FLAC, AC3, AMR i AAC. Obsługiwane formaty wyjściowe to MP3, WMA, WAV, OGG, M4A, FLAC i AAC.

Uwaga: Instalując Freemake Audio Converter, odznacz to, czego nie chcesz, ponieważ instalator Freemake spróbuje zainstalować inne programy niezwiązane z konwerterem.

Pobierz Freemake Audio Converter 

MediaHuman Audio Converter

mediahuman_audio_converter_software_dla _windows

Konwerter audio MediaHuman jest schludny, a minimalistyczny design jest łatwy w obsłudze. Jego prostota sprawia, że ​​jest to bardzo przydatne oprogramowanie do konwersji audio. Po prostu przeciągnij i upuść dźwięk, który chcesz przekonwertować, wybierz format wyjściowy, a Media Human zabierze go stamtąd. Pozwala nawet ustawić bitrate przed rozpoczęciem konwersji. Obsługuje długą listę 26 formatów wejściowych audio, w tym MP3, WAV, FLAC i AAC. Obsługiwane formaty wyjściowe to WAV, MP3, FLAC, M4R, ALAC, AIFF, AC3, WMA i AAC.

Pobierz MediaHuman Audio Converter 

Total Audio Converter

Total_audio_converter_software

Total Audio Converter to elastyczne oprogramowanie, które potrafi konwertować nawet najrzadsze formaty, takie jak OPUS na MP3. Niektóre obsługiwane wyjściowe formaty audio obejmują MP3, WMA, WAV, FLAC, MP4, MPC, OPUS i ponad 20 innych formatów. Oprócz tego może również zgrywać audio z płyt CD i konwertować filmy z YouTube na różne obsługiwane formaty wyjściowe. Total działa online od ponad 10 lat i jest używany przez miliony użytkowników.

Uzyskaj Total Audio Converter

Fre: AC

freac_audio_converter_software

Fre: AC to darmowe oprogramowanie do konwersji audio typu open source. Aplikacja jest przenośna, dzięki czemu można ją łatwo przenosić na dysk USB. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i łatwy w nawigacji, dzięki czemu można tworzyć biblioteki muzyczne i konwertować całą bibliotekę do żądanego formatu w kilku prostych krokach. Obsługuje wiele formatów, takich jak MP4, MP3, WAV, AAC, FLAC, WMA i rzadkie, takie jak Ogg Vorbis. Dzięki zintegrowanemu programowi do ripowania płyt CD, który obsługuje internetową bazę danych CDDB / FreeDB, możesz łatwo zgrać swoją płytę audio CD do pliku MP3 lub WMA.

Pobierz Fre: AC 

Helium Audio Converter

oprogramowanie konwertera helu

Helium Audio Converter to w pełni funkcjonalny darmowy program, który sprawia, że ​​konwersja audio jest dla użytkownika bułką z masłem. Ma intuicyjny interfejs, który oferuje wiele opcji upraszczających proces konwersji. Po zainstalowaniu oprogramowania wystarczy dodać pliki / foldery, wybrać opcję formatu, kliknąć przycisk konwersji i gotowe. Możesz także przeciągnąć i upuścić pliki, które chcesz przekonwertować. Obsługiwane formaty to MP4, MP3, FLAC, MPC, M4B, M4A, AAC, WMA, WAVE i inne.

Pobierz Helium Audio Converter 

Wniosek

Chociaż głównym celem oprogramowania do konwersji audio jest konwersja dźwięku z jednego formatu na inny, istnieją inne funkcje, których należy szukać, aby lepiej manipulować dźwiękiem. Na przykład program, który może wyodrębnić dźwięk z wideo, może zaoszczędzić czas, ponieważ nie musisz używać osobnego programu, aby zrobić to samo.

Konwerter, który pozwala wyodrębnić dane audio z płyt CD, może pomóc zapisać dźwięk w bardziej przydatnym formacie. Oto niektóre z najważniejszych funkcji, które można znaleźć w większości produktów, które sprawdziliśmy.

Czy korzystałeś z któregokolwiek z wymienionych wyżej programów do konwersji audio? Pozwól nam usłyszeć twoje doświadczenia w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji