Złośliwe oprogramowanie TechBrolo: jak to działa i jak go usunąć

Ten artykuł obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć o Złośliwe oprogramowanie TechBrolo, co to jest, jak to działa i jak całkowicie usunąć go z komputera.

Złośliwe oprogramowanie oznacza po prostu złośliwe oprogramowanie (lub szkodliwe oprogramowanie), które powstają z zamiarem uszkodzenia lub zniszczenia danych i urządzeń.

Ale czym jest TechBrolo?

Aby zrozumieć, jaki rodzaj złośliwego oprogramowania jest TechBrolo, ważne jest, aby znać popularne typy złośliwego oprogramowania, które przejmują komputer i ich unikalne cechy.

Rodzaje złośliwego oprogramowania

Wirus: Podobnie jak wirusy atakujące ludzki system, wirusy komputerowe dołączają się do plików i infekują je, a następnie rozprzestrzeniają się histerycznie, uszkadzając pliki (czasami je usuwając) i niszcząc funkcjonalność systemu. Zazwyczaj pojawiają się one na twoim laptopie jako .exe lub pliki wykonywalne.

Ransomware: Ten typ przetrzymuje komputer jako zakładnika, grożąc zniszczeniem lub skasowaniem twoich plików i danych, chyba że okup zostanie wypłacony twórcy.

Trojański: To złośliwe oprogramowanie jest uznawane za legalne oprogramowanie, ale ukrywa się wśród innych czystych plików, a jeśli zostanie niezauważone, porusza się po cichu, tworząc backdoory w systemie bezpieczeństwa komputera, który następnie pozwala na inne złośliwe oprogramowanie w twoim systemie.

Programy szpiegujące: Jak sama nazwa wskazuje, złośliwe oprogramowanie jest przeznaczone do szpiegowania twojego systemu. Ukrywa się w twoim systemie, podsumowując wszystkie twoje działania online, jednocześnie zapisując ważne i prywatne dane, takie jak hasła, dane karty kredytowej i historię przeglądania.

Robaki: Ten typ infekuje twoje urządzenia za pomocą interfejsu twojej sieci. Im więcej urządzeń się w nich znajdzie, tym wyższy jest stopień infekcji.

Adware: To ukrywa się za pomocą oprogramowania reklamowego, które może zagrozić systemowi bezpieczeństwa twojego komputera i wyświetlać reklamy, które następnie dostarczają więcej złośliwego oprogramowania.

Złośliwe oprogramowanie TechBrolo

TechBrolo to złośliwe oprogramowanie JavaScript (trojan), zwykle klasyfikowane jako „nieuczciwe” lub „oszustwo wsparcia”.

To złośliwe oprogramowanie jest hostowane w złośliwych witrynach, dlatego przybiera formę reklam lub płatnych wyników wyszukiwania, zimnych połączeń od „agentów wsparcia technicznego”, ostrzeżeń lub reklam typu pop-up oraz popularnych oszustw e-mail.

Główną cechą TechBrolo są fałszywe alerty, które tego wymagają zadzwoń do pomocy technicznej, następnie uiścić opłatę w celu uzyskania pomocy.

Jak TechBrolo dostaje się do twojego systemu komputerowego

Nie podejrzewający niczego użytkownicy są oszukiwani w pobieraniu bezpłatnego oprogramowania lub otwieraniu wiadomości e-mail ze spamem i innych ustawień instalacji innych firm, co idealnie jest otwartą bramą dla wpuszczenia TechBrolo i innego złośliwego oprogramowania.

Czasami zwykła aktywność, taka jak granie w gry online, pobieranie pirackiego oprogramowania, używanie zainfekowanych urządzeń, odwiedzanie podejrzanych łączy, takich jak wyskakujące okienka, pornografia lub torrenty, a także aktualizowanie programów lub aplikacji z nieobsługiwanych łączy, to pewny sposób na zdobycie TechBrolo dostęp.

Po wejściu TechBrolo nie marnuje czasu i natychmiast dodaje złośliwe kody, które uszkadzają twoje pliki i zagrażają bezpieczeństwu twojego komputera.

Niektóre objawy, które zaczniesz widzieć (lub prawdopodobnie już) manifestują się z powodu TechBrolo, obejmują:

 • Fikcyjne wyskakujące ostrzeżenia i alerty, że „komputer jest zagrożony z powodu błędu krytycznego lub poważnego wirusa lub złośliwego oprogramowania”
 • Zauważ, że powinieneś kupić „zarejestrowaną wersję, aby rozwiązać te problemy”

Jeśli nie zostanie zaznaczone, złośliwe oprogramowanie TechBrolo może obniżyć wydajność systemu, zmienić ustawienia przeglądarki i przekierować do nietypowych stron, wstawić nieznane infekcje i złośliwe kody do Edytora rejestru i innych plików wykonywalnych, nadal wysyłać fałszywe ostrzeżenia o błędach, spowalnia łączność sieciową i kradnie prywatne dane (takie jak adres IP, dane logowania, historia przeglądania itp.).

Jak usunąć złośliwe oprogramowanie TechBrolo

Istnieją dwa sposoby usunięcia TechBrolo z komputera (Windows lub Mac):

 • Usuń ręcznie
 • Automatycznie usuń (za pomocą programu antywirusowego)

Jeśli używasz Windows 10 lub 8, wykonaj następujące kroki, aby usunąć TechBrolo:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start
 2. Wybierz Panel sterowania
 3. Przejdź do Programy i funkcje
 4. Kliknij Odinstaluj
 5. Znajdź Rogue: JS / TechBrolo i powiązane pliki
 6. Kliknij Odinstaluj

Jeśli używasz Windows 7 lub Vista, wykonaj następujące kroki, aby usunąć TechBrolo:

 1. Kliknij przycisk Start
 2. Wybierz Panel sterowania
 3. Przejdź do Programy i funkcje
 4. Znajdź Rogue: JS / TechBrolo i powiązane pliki
 5. Kliknij Usuń

Jeśli używasz Windows XP, wykonaj następujące kroki, aby usunąć TechBrolo:

 1. Kliknij przycisk Start
 2. Wybierz Panel sterowania
 3. Wybierz Dodaj / Usuń programy
 4. Poszukaj plików Rogue: JS / TechBrolo
 5. Kliknij „Usuń”

Na koniec uruchom ponownie komputer, a następnie ponownie uruchom skanowanie, aby usunąć pozostałe podejrzane programy w systemie.

Jak automatycznie usunąć złośliwe oprogramowanie TechBrolo

W przypadku systemu operacyjnego Windows można pobrać i uruchomić oryginalne oprogramowanie Microsoft w celu wykrycia i usunięcia tego zagrożenia, takiego jak Windows Defender Antivirus (Windows 8 10), Microsoft Security Essentials (Windows 7 i Vista), Microsoft Safety Scanner lub Microsoft Windows Malicious Software Removal Tool.

Jak usunąć TechBrolo rozszerzenia i dodatki

Jeśli używasz przeglądarki Chrome, Internet Explorer, Firefox lub Microsoft Edge, oto sposób usuwania wszelkich rozszerzeń i dodatków związanych ze złośliwym oprogramowaniem TechBrolo.

Pamiętaj, że TechBrolo wprowadza zmiany w ustawieniach przeglądarki, więc musisz ją również wyczyścić.

Chrom

 • Kliknij menu na pasku narzędzi przeglądarki Chrome
 • Wybierz Narzędzia
 • Wybierz rozszerzenia
 • Kliknij ikonę kosza na rozszerzeniach, które chcesz usunąć
 • Kliknij Usuń w wyświetlonym oknie dialogowym

Microsoft Edge

Microsoft Edge nie ma opcji „Rozszerzenie”, więc możesz tylko zresetować stronę główną i wyszukiwarkę, aby usunąć TechBrolo.

Do zresetuj stronę główną, przejdź do: Więcej> Ustawienia> Otwórz za pomocą> wybierz konkretną stronę / strony> wybierz zalecaną stronę z listy rozwijanej> wpisz ulubioną stronę z opcją niestandardową

Do zresetuj wyszukiwarkę, przejdź do: Więcej> Ustawienia> Wyświetl ustawienia zaawansowane> Dodaj nowy> Wyszukaj w pasku adresu za pomocą> wpisz w ulubionej wyszukiwarce> Dodaj jako domyślną

Internet Explorer

 • Kliknij Internet Explorer
 • Wybierz Narzędzia
 • Kliknij Zarządzaj dodatkami
 • W obszarze „pokaż” kliknij Wszystkie dodatki
 • Usuń niechciane dodatki (jeśli nie można ich usunąć, kliknij usuń, a następnie zamknij lub kliknij Wyłącz)

Wskazówki dotyczące zapobiegania atakom złośliwego oprogramowania

Aby chronić swój komputer przed przyszłym atakiem złośliwego oprogramowania lub atakami, oto kilka wskazówek, których możesz użyć:

 1. W razie potrzeby użyj silnych kodów dostępu i weryfikacji dwuetapowej
 2. Połącz się z bezpiecznym Wi-Fi
 3. Regularnie aktualizuj swój system
 4. Blokuj wyskakujące okienka i wyłącz autouzupełnianie podczas odwiedzania strony internetowej, aby zapobiec kradzieży tożsamości
 5. Oczyść pulpit, aby przyspieszyć komputer
 6. Zainstaluj program antywirusowy, jeśli go nie masz
 7. Przeprowadzaj regularne skany
 8. Oczyść dysk i defragmentuj komputer (przyspiesza maszynę)
 9. Zawsze sprawdź pobrane pliki i usuń to, czego nie potrzebujesz
 10. Twórz kopie zapasowe ważnych plików — możesz także tworzyć kopie zapasowe danych offline (przy użyciu dysków) lub online (pamięć w chmurze) — tak często, jak codziennie
 11. Unikaj otwierania wiadomości spamowych, podejrzanych linków, odwiedzania nieznanych stron internetowych i robienia zakupów od niezweryfikowanych sprzedawców.

Lista kontrolna typowych znaków ostrzegawczych przed infekcją złośliwym oprogramowaniem

 • Pojawiają się nieoczekiwane reklamy ekranowe, niektórzy mówią „wykryto wirusa”, ale są nieuczciwi
 • Rozpocznie się odtwarzanie wiadomości audio
 • Wyskakujące okienka z prośbą o zapłatę za program służący do usuwania „wirusa”
 • System działa wolno podczas uruchamiania, a ogólna wydajność jest powolna (i nie jest to spowodowane pamięcią komputera)
 • Brak miejsca na dysku twardym
 • Brakuje plików lub są one szyfrowane
 • System zawiesza się lub wyłącza
 • Programy otwierają się i zamykają automatycznie
 • Dziwne komunikaty o błędach
 • Twój dysk twardy jest nadmiernie aktywny — znaki ostrzegawcze obejmują ciągły hałas lub stałe obroty, nawet gdy nie korzystasz z komputera
 • Powolna przeglądarka internetowa
 • Przeglądarka na stronie głównej ciągle się zmienia lub przekierowuje Cię na nietypowe strony internetowe
 • Zwiększona aktywność (zwykle) na twoim połączeniu internetowym
 • Przejęcie poczty e-mail i stron mediów społecznościowych — jest to dzisiaj powszechne, gdy kontakty e-mailowe oraz znajomi z mediów społecznościowych lub przyjaciele otrzymują od ciebie wiadomości, których nie wysłałeś ani nie wysłałeś
 • Bezpieczeństwo komputera jest zagrożone, przez co nie można zainstalować ani nawet otworzyć programu antywirusowego lub zapory
 • Nie możesz używać typowych narzędzi, takich jak Menedżer zadań lub Edytor rejestru
 • Pojawia się komunikat „Twój administrator wyłączył to…”
 • Program wymaga zapłacenia okupu przed ponownym uzyskaniem dostępu do plików
 • Program bezpieczeństwa wysyła przerażające wyskakujące ostrzeżenia, ale nigdy go nie instalowałeś
 • Czasami wszystko może wyglądać dobrze, ale niektóre złośliwe oprogramowanie, takie jak boty, ukrywają się cicho, czekając na instrukcje przed wykonaniem poleceń lub zdalny trojan jest zajęty zbieraniem informacji. Zawsze upewnij się, że skanujesz.

Utrzymuj komputer w dobrym stanie, a będzie ci dobrze służył przez długi czas.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji