Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu [FULL FIX]

Błąd Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu. Jest to jeden z najczęstszych błędów napotykanych przez użytkowników systemu Windows.

Ten błąd jest zwykle związany z pakietem Office i występuje, gdy użytkownicy próbują otwierać dokumenty Excel, Word, PowerPoint lub Access utworzone w starszych wersjach pakietu Office.

Ten irytujący błąd dotyczy wszystkich wersji systemu Windows i został zgłoszony również przez użytkowników systemów Windows 7, 8.1 i Windows 10.

Windows wysyła polecenia Dynamicznej wymiany danych (DDE) do aplikacji Microsoft Office, ale system operacyjny nie łączy się z aplikacją, co powoduje uruchomienie tego kodu błędu.

„Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu” — typowy błąd systemu Windows 10

System operacyjny Windows 10 [bieżący], Office 2013 Standard 15.0.4569.1506
Kiedy mój użytkownik otwiera arkusz kalkulacyjny z poziomu Excela, otwiera się normalnie. Gdy mój użytkownik otwiera arkusz kalkulacyjny z pulpitu lub z jednego dysku, pojawia się błąd informujący, że „Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu”. […] Jedyne posty, jakie udało nam się znaleźć, dotyczą tego problemu w systemach operacyjnych wcześniejszych niż Windows 10.

Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu, błąd zwykle wpływa na aplikacje pakietu Office, ale czasami może się pojawić podczas korzystania z innych aplikacji.

Jak mogę naprawić błąd Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do błędu programu?

Mówiąc o tym komunikacie o błędzie, użytkownicy zgłaszali również następujące problemy:

 • Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu Word 2016, 2013, 2010 — Ten problem może pojawić się w programie Word, a jeśli go napotkasz, wyłącz funkcję dynamicznej wymiany danych.
 • Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu AutoCAD, Qlikview, OneDrive — Ten błąd może również wpływać na inne aplikacje, a jeśli tak się stanie, upewnij się, że nie uruchamiasz aplikacji jako administrator.
 • Błąd pakietu Office: wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu Excel 2016, 2013, 2010 — Wielu użytkowników zgłosiło ten komunikat o błędzie w programie Excel. Jeśli napotkasz ten problem w programie Excel, pamiętaj o wyłączeniu funkcji przyspieszenia sprzętowego i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.
 • Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do okna Internet Explorer — Czasami ten błąd może pojawić się w przypadku innych aplikacji, a jeśli tak się stanie, usuń wszelkie aplikacje, które mogą zakłócać działanie systemu. Ponadto możesz spróbować wyłączyć oprogramowanie antywirusowe.

Rozwiązanie 1 — Wyłącz oprogramowanie antywirusowe

Jeśli masz problemy z wysyłaniem polecenia do komunikatu o błędzie programu, przyczyną może być twoje oprogramowanie antywirusowe.

Aby rozwiązać problem, zalecamy sprawdzenie ustawień antywirusa i wyłączenie niektórych funkcji. Użytkownicy zgłaszali problemy z programem Symantec Endpoint Security, ale po wyłączeniu niektórych funkcji problem został rozwiązany.

Jeśli to nie zadziała, być może trzeba całkowicie wyłączyć program antywirusowy, aby rozwiązać ten problem. W ostateczności może być konieczne całkowite usunięcie programu antywirusowego, aby rozwiązać ten problem.

Jeśli jesteś użytkownikiem programu Norton, mamy dedykowany przewodnik, jak całkowicie usunąć go z komputera. Istnieje również podobny przewodnik dla użytkowników McAfee.

Twój program antywirusowy powoduje bóle głowy? Całkowicie odinstaluj go za pomocą tych niesamowitych narzędzi.

Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, należy rozważyć przejście na inne oprogramowanie antywirusowe.

Istnieje wiele świetnych narzędzi antywirusowych, ale prawdopodobnie jedno z najlepszych Bitdefender. To narzędzie oferuje pełną ochronę i jest w pełni zgodne z systemem Windows 10, więc nie spowoduje żadnych problemów takich jak ten.

Windows Defender to jedyna ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, jakiej kiedykolwiek będziesz potrzebować! Dowiedz się, dlaczego właśnie tutaj.

Rozwiązanie 2 — Wyłącz dynamiczną wymianę danych

Według użytkowników wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu. Komunikat o błędzie może pojawić się z powodu funkcji dynamicznej wymiany danych w pakiecie Microsoft Office.

Według użytkowników możesz całkowicie rozwiązać ten problem, po prostu wyłączając tę ​​opcję w pakiecie Microsoft Office. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Microsoft Office, która powoduje ten błąd> przejdź do Opcje
 2. Kliknij na Plik menu> wybierz Opcje
 3. Idź do zaawansowane tab> przewiń w dół do sekcji Ogólne> odznacz Zignoruj ​​inne aplikacje korzystające z dynamicznej wymiany danych (DDE). Jeśli ta opcja jest już niezaznaczona, należy ją najpierw włączyć, ponownie uruchomić program pakietu Office, a następnie wyłączyć tę opcję.
  Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu Word 2016
 4. Zapisz zmiany i uruchom ponownie program pakietu Office.

Rozwiązanie 3 — Wyłącz opcję „Uruchom jako administrator”

Czasami niektóre aplikacje nie działają, chyba że uruchomisz je z uprawnieniami administracyjnymi.

Jednak uprawnienia administracyjne mogą czasami zakłócać działanie aplikacji i powodować problem z wysłaniem polecenia do komunikatu o błędzie programu.

Wielu użytkownikom udało się rozwiązać ten problem, po prostu wyłączając opcję Uruchom jako administrator dla problematycznej aplikacji. Aby to zrobić, wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Idź do Menu Start > wpisz nazwę programu pakietu Office powodującego ten błąd.
 2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy> wybierz Nieruchomości. Jeśli opcja Właściwości nie jest dostępna> wybierz Otwórz lokalizację pliku > w nowym oknie kliknij prawym przyciskiem myszy program pakietu Office> wybierz Nieruchomości.
  Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu AutoCad
 3. Idź do Skrót zakładka> zaawansowane > Odznacz opcję Uruchom ten program jako administrator.
 4. Zastosuj zmiany.

Dowiedz się wszystkiego, co należy wiedzieć o koncie administratora oraz o tym, jak możesz go włączyć / wyłączyć tutaj!

Rozwiązanie 4 — Napraw pakiet Office

Według użytkowników czasami może się pojawić Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do wiadomości programu, ponieważ instalacja pakietu Office jest uszkodzona lub uszkodzona.

Aby rozwiązać ten problem, zaleca się naprawę instalacji pakietu Office i sprawdzenie, czy to pomoże. Naprawianie instalacji jest dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Rodzaj Programy i funkcje w polu wyszukiwania> naciśnij Enter.
 2. Kliknij na Gabinet program powodujący błąd lub cały pakiet Office> wybierz Zmiana.
  Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu Excel 2016
 3. Kliknij Naprawic > kliknij dalej przycisk.

Jeśli naprawa nie rozwiąże problemu, możesz rozważyć ponowną instalację pakietu Office. Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepszym sposobem jest użycie oprogramowania do odinstalowywania.

Jeśli nie znasz oprogramowania dezinstalacyjnego, narzędzia te zostały zaprojektowane w celu całkowitego usunięcia dowolnej aplikacji z komputera wraz ze wszystkimi plikami i wpisami rejestru.

W rezultacie oprogramowanie odinstalowujące całkowicie usunie dowolną aplikację z komputera i zapewni, że wszelkie pozostałe pliki nie będą zakłócały działania systemu. Jeśli szukasz dobrego oprogramowania do odinstalowywania, sugerujemy Deinstalator IOBit.

To narzędzie jest proste w obsłudze i całkowicie usunie problematyczną aplikację z komputera.

Po usunięciu pakietu Office za pomocą jednego z tych narzędzi zainstaluj go ponownie, a problem powinien zostać rozwiązany na stałe.

Nie możesz naprawić pakietu Office? Nie martw się, mamy dogłębny przewodnik, który pomoże Ci szybko rozwiązać problem.

Rozwiązanie 5 — Wyłącz dodatki

Według użytkowników czasami dodatki Office mogą powodować pojawienie się tego problemu. Dodatki mogą wprowadzać nowe funkcje do pakietu Office, ale czasami mogą powodować problemy takie jak ten.

Jeśli masz ten problem, zalecamy wyłączenie dodatków, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom program pakietu Office powodujący błąd> przejdź do Plik menu> kliknij Opcje> Kliknij Dodatki.w
 2. Zarządzać lista na dole ekranu> kliknij Dodatki COM > kliknij Iść.
  Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do okna
 3. Wyczyść jeden z dodatków> kliknij dobrze.
 4. Uruchom ponownie program pakietu Office. Jeśli problem nie ustąpi, powtórz kroki i wybierz inny dodatek w kroku 3. Wyczyść dodatki pojedynczo.

Rozwiązanie 6 — Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

Wiele aplikacji obsługuje funkcje przyspieszania sprzętowego, które zapewniają lepszą wydajność. Czasami jednak ta funkcja może prowadzić do Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do błędu programu.

Aby rozwiązać ten problem, musisz otworzyć problematyczną aplikację i wyłączyć funkcję przyspieszenia sprzętowego. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Idź do Plik tab> kliknij Opcje.
 2. W nowym oknie dialogowym kliknij Zaawansowane> Wybierz Wyłącz sprzętowe przyspieszenie grafiki> Kliknij OK.
  Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu Word 2013

Pamiętaj, że po wyłączeniu przyspieszenia sprzętowego wydajność może nieco spaść, ale błąd nie będzie już wyświetlany.

Rozwiązanie 7 — Uzgodnij podobne klucze rejestru

Według użytkowników, czasami wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu może pojawić się błąd z powodu rejestru. Czasami niektóre wartości mogą zakłócać działanie aplikacji i prowadzić do tego błędu.

Aby rozwiązać problem, musisz zmodyfikować rejestr, wykonując następujące czynności:

 1. Uruchom Edytor rejestru> przejdź do HKEY_CLASSES_ROOT \ .12shell \ Open \
  Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu Qlikview
 2. Zmień nazwę ddeexec klucz do ddeexec.old, jeśli klucz jest dostępny.
 3. Wróć do klawisza polecenia i zmień go, aby używał „% 1” / ou „% u” po pełnej nazwie ścieżki aplikacji.

Przykład: HKEY_CLASSES_ROOT \ Excel.Sheet.12 \ shell \ Open

HKEY_CLASSES_ROOT \ Excel.Sheet.12 \ shell \ Open \ command] ustaw na [HKEY_CLASSES_ROOT \ Excel.Sheet.12 \ shell \ Open \ command]
@ = ”C: \ Program Files \ Microsoft Office \ Root \ Office16 \ EXCEL.EXE „% 1” / ou „% u”„. Domyślny klucz jest oznaczony „@”.

Jeśli masz problemy z edycją rejestru w systemie Windows 10, zapoznaj się z tym prostym przewodnikiem, który pomoże ci sobie z nimi poradzić.

Nie masz dostępu do Edytora rejestru? Rzeczy nie są tak przerażające, jak się wydają. Sprawdź ten przewodnik i szybko rozwiąż problem.

Rozwiązanie 8 — Usuń pakiet zgodności Windows

W niektórych przypadkach wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu. Może pojawić się błąd, jeśli pozostały jakieś składniki z poprzednich wersji pakietu Office.

Według użytkowników przyczyną problemu był pakiet zgodności z systemem Windows.

To narzędzie jest powiązane z poprzednimi wersjami pakietu Office, a jeśli go masz, usuń je, aby trwale rozwiązać ten problem.

Rozwiązanie 9 — Usuń problematyczne oprogramowanie

Według użytkowników aplikacje takie jak Tuneup Utilities mogą czasami powodować pojawienie się tego problemu. Kilku użytkowników zgłosiło, że Tuneup Utilities i podobne typy oprogramowania spowodowały ten problem na ich komputerze.

Jeśli masz zainstalowaną dowolną z tych aplikacji, usuń ją i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Mamy nadzieję, że jedno z tych sześciu rozwiązań pomogło naprawić błąd „Wystąpił problem z wysłaniem polecenia do programu”.

Jak zawsze, jeśli natrafisz na inne obejście, którego nie wymieniliśmy w tym artykule, możesz podzielić się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji