Wystąpił nieoczekiwany błąd we / wy, błąd 0xc00000e9 w systemie Windows 10

Użytkownicy systemu Windows mogą czasami napotykać bardzo problematyczną sytuację. Mogą w ogóle nie być w stanie załadować systemu operacyjnego, a jedyne klucze, które mogą działać, to F2 i F12. Podczas uruchamiania Menedżer rozruchu systemu Windows może wyświetlić następujący komunikat o błędzie:

System Windows napotkał problem z komunikacją z urządzeniem podłączonym do komputera, Plik \ Boot \ BCD, Kod błędu: 0xc00000e9, Wystąpił nieoczekiwany błąd we / wy.

Ten problem może wystąpić, gdy wymienne urządzenie pamięci masowej zostanie usunięte podczas jego używania lub awarii. Prawidłowe podłączenie dowolnego wymiennego magazynu i ponowne uruchomienie komputera może rozwiązać ten problem.

Wystąpił nieoczekiwany błąd we / wy

Ponieważ system uruchamia się w trybie odzyskiwania, istnieją ograniczone opcje, które mogą nam pomóc. Jeśli rzeczywiście jest to problem ze sprzętem, system musiałby zostać naprawiony przez technika komputerowego, ale zazwyczaj poprawka wymieniona w tym artykule może być pomocna. Powodem jest to, że problem dotyczy zwykle odłączanych dysków, głównie USB. Zatem jeśli my wyjmij napędy USB i zobaczyć. Jeśli to nie pomoże, być może konieczne będzie dalsze rozwiązywanie problemów.

Wystąpił nieoczekiwany błąd we / wy, kod błędu 0xc00000e9

Ponieważ jedynym trybem, którego można użyć, jest tryb odzyskiwania, spróbuj uruchomić system z dysku odzyskiwania lub nośnika instalacyjnego systemu Windows. Niektóre laptopy mają przycisk pomocy, aby załadować stronę z opcjami odzyskiwania.

Jeśli używasz systemu Windows 10, możesz uruchom do zaawansowanych opcji uruchamiania. Po wykonaniu tej czynności dostępne są następujące opcje rozwiązania tego problemu:

1: Wykonaj naprawę przy rozruchu

Na ekranie opcji zaawansowanych możesz wykonać Naprawa przy uruchamianiu.

Pozwól procesowi zdiagnozować i naprawić system, i mam nadzieję, że uruchomi się normalnie.

2: Napraw główny rekord rozruchowy

Jeśli Windows 10 nie może się uruchomić, będziesz musiał ponownie uruchomić w Zaawansowane opcje uruchamiania i wybrać Wiersz polecenia opcja, którą widać na powyższym zrzucie ekranu Opcje zaawansowane

Następnie uruchom kolejno następujące polecenie, aby naprawić MBR:

BOOTREC / SCANOS
BOOTREC / FIXMBR
BOOTREC / FIXBOOT
BOOTREC / REBUILDBCD

Jeśli wszystkie polecenia zostaną wykonane pomyślnie, uruchom ponownie system. Zwykle powinien rozwiązać problem.

3: Zainstaluj ponownie system Windows za pomocą opcji Resetuj ten komputer

Będziesz musiał ponownie uruchomić system do opcji uruchamiania, a następnie z Rozwiązywanie problemów wybierz ekran Zresetuj ten komputer. Upewnij się, że zdecydujesz się zachować pliki i dane, gdy zostaniesz o to poproszony.

Daj nam znać, jeśli coś z tego pomogło.

Zobacz ten post, jeśli otrzymasz Operacja we / wy została przerwana z powodu wyjścia wątku lub błędu żądania aplikacji.

Link do głównej publikacji