Wyłącz Masz nowe aplikacje, które mogą otworzyć ten komunikat o pliku

Windows 10, 8 zapewnił swoim użytkownikom wspaniałe funkcje i możliwości. Nowy system operacyjny wydany przez Microsoft został zaprojektowany specjalnie dla urządzeń dotykowych i przenośnych. W każdym razie jest tak wiele wbudowanych funkcji zawartych w Windows 10, 8 i Windows 8.1, że niektóre protokoły mogą być bezużyteczne, a nawet denerwujące dla niektórych użytkowników, szczególnie dla zaawansowanych klientów Windows.
Nowe aplikacje
W tej kwestii możemy mówić o „Masz nowe aplikacje, które mogą otwierać ten typ pliku”, Który jest opisywany w systemach Windows 10, 8 i Windows 8.1. Otrzymywanie „Masz nowe aplikacje, które mogą otwierać ten typ pliku” jest naprawdę frustrujące, ponieważ ten komunikat będzie wyświetlany za każdym razem, gdy będziesz instalować nowy program na swoim komputerze.

Na przykład, jeśli pobierzesz nowe narzędzie do edytowania zdjęć, kiedy spróbujesz otworzyć obraz, na urządzeniu wyświetli się ta sama wiadomość z pytaniem, którego programu użyć do przeglądania obrazu. To samo stanie się ze wszystkimi twoimi działaniami, co oznacza, że ​​możesz chcieć pozbyć się komunikatu lub alertu dla systemu Windows 10 / Windows 8 / Windows 8.1 „masz nowe aplikacje, które mogą otwierać ten typ pliku”.

 • Aby ci pomóc, postanowiłem opracować ten samouczek. Wytyczne od dołu można łatwo wypełnić i działają idealnie w celu włączenia lub wyłączenia protokołu opisanego podczas wierszy z góry.

  Jak wyłączyć Masz nowe aplikacje, które mogą otwierać tego typu wiadomości w plikach w systemie Windows 10, 8, 8.1?

  1. Ulepsz swój rejestr
  2. Blokuj powiadomienia o instalacji aplikacji w zasadach grupy

  1. Popraw swój rejestr

  1. Na urządzeniu, na ekranie startowym naciśnij przyciski klawiatury „Win + R”.
  2. Powinieneś zauważyć Biegać wyświetlone okno.
  3. Tam wpisz „regedit” — Edytor rejestru zostanie następnie uruchomiony na urządzeniu z systemem Windows 10, 8.wygrana + bieg
  4. W Edytorze rejestru z lewego panelu przejdź do HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows \ Explorer.
  5. Dobry; następnie skieruj swoją uwagę na prawy panel Rejestru.
  6. Na pustym miejscu kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Nowy”, a następnie „Wartość DWORD”.

   wyłącz protokół Wind 8

  7. Zmień nazwę nowej wartości na NoNewAppAlert.
  8. Kliknij dwukrotnie NoNewAppAlert i ustaw jego wartość na 1.
   Wartość NoNewApp
  9. Zamknij rejestr i uruchom ponownie system Windows 8. Możesz włączyć ten protokół, ustawiając wartość NoNewAppAlert na 0.

  2. Blokuj powiadomienia o instalacji aplikacji w zasadach grupy

  Możesz także wyłączyć ten alert za pomocą zasad grupy. Pamiętaj, że zasady grupy mogą być niedostępne na twoim komputerze domowym z systemem Windows 10. Tak czy inaczej, oto kroki, które należy wykonać:

  1. Przejdź do Start> wpisz gpedit.msc > hit Wchodzić.
  2. Uruchom edytor grup i postępuj zgodnie z tą ścieżką: Konfiguracja komputera> Szablony administracyjne> Składniki systemu Windows> Eksplorator plików.
  3. Znajdź opcję Nie pokazuj powiadomienia „nowa aplikacja zainstalowana” > kliknij dwukrotnie.nie pokazuj nowej zainstalowanej aplikacji
  4. Włącz, aby zablokować wyświetlanie powiadomienia na ekranie.

  Nauczyłeś się, jak łatwo wyłączyć ostrzeżenie „masz nowe aplikacje, które mogą otwierać ten typ pliku” w Windows 10, 8 i Windows 8.1.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji