Wykorzystaj w pełni swoją hafciarkę Brother za pomocą tych narzędzi

Będąc jedną z najpopularniejszych marek hafciarek na rynku, Brother jest niezwykle łatwą w obsłudze maszyną, która daje możliwość tworzenia niesamowitych, skomplikowanych haftów na profesjonalnym poziomie.

Brother oferuje szeroką gamę maszyn do haftowania, a każda z nich ma inne funkcje i opcje. Szeroka gama opcji maszyn pozwala wybrać idealną dla swoich potrzeb.

Aby korzystać z dowolnej hafciarki Brother, musisz użyć specjalistycznego oprogramowania, które umożliwia projektowanie niestandardowych wzorów, rysunków itp.

W tym artykule omówimy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które mogą tworzyć, edytować i zarządzać projektami haftu dla urządzenia Brother.

Oprogramowanie hafciarskie do urządzeń Brother

1

Oprogramowanie do projektowania PE firmy Brother

PE Design - oprogramowanie do haftu Brother

Jeśli mówimy o oprogramowaniu do haftu Brother, to naturalne, że na początku listy wydamy oficjalne oprogramowanie.

To oprogramowanie nazywa się PE Design i pozwala z łatwością uprościć proces tworzenia skomplikowanych wzorów haftu, może przekształcać różne formaty plików w kompatybilne formaty projektowe, a następnie rozpocząć proces haftu.

Oprogramowanie PE Design firmy Brother może być używane przez wszystkich użytkowników bez względu na ich poziom biegłości w korzystaniu z tego typu oprogramowania.

Każda część menu i podmenu jest posortowana w taki sposób, że dostęp do potrzebnych opcji i narzędzi staje się łatwiejszy niż kiedykolwiek. To oprogramowanie może być używane zarówno przez hobbystów, jak i firmy.

Po zakupie modelu hafciarki Brother otrzymasz klucz USB, który obsługuje oprogramowanie. Warto wspomnieć, że aby korzystać z oprogramowania, należy podłączyć pamięć USB do portu USB komputera.

Możesz użyć tego oprogramowania do tworzenia, modyfikowania, upiększania, a następnie przekształcania pliku cyfrowego w piękny wzór haftu.

Niezwykle łatwo jest przekształcić obraz w haft dzięki łatwym w użyciu narzędziom do dostosowywania, ale tym, co pomaga procesowi, jest jeszcze bardziej jego zdolność do podglądu projektu przed rozpoczęciem szycia.

Oto kilka innych przydatnych funkcji dostępnych w oprogramowaniu do haftowania PE Design:

 • Inteligentne sortowanie kolorów — pozwala łatwo dopasować kolory zarówno w oprogramowaniu, jak i na hafciarce (przełączanie nici)
 • Świetny filtr czcionek, który pozwala izolować tylko te czcionki, które pasują do wcześniej ustalonych kryteriów
 • 130 czcionek o różnych stylach, w tym również małe czcionki (4 mm — 6 mm)
 • Selektor tkanin — automatycznie ustawia atrybuty szycia na podstawie używanego materiału
 • PhotoStitch — świetne narzędzia, które pozwalają przekształcać zdjęcia w hafty bez zwiększania liczby ściegów (podgląd, rezerwacja kolorów)
 • PatchWizard — automatycznie tworzy kontury dla twojej aplikacji

Możesz znaleźć dobry wybór projektów i darmowych wzorów, odwiedzając oficjalną stronę projektu.

Wypróbuj PE Design by Brother 

2)

SewArt

SewArt - oprogramowanie do haftowania Brother

SewArt to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala projektować, modyfikować, a następnie przekształcać swoje projekty lub zdjęcia w pięknie wyglądające hafty.

Ta opcja oprogramowania jest kompatybilna z szeroką gamą hafciarek, w tym z każdym modelem firmy Brother. SewArt może z łatwością przekształcać pliki obrazów rastrowych (.jpg, .png,), wektorowe (.svg, .emf), a także clipartów w kompatybilne formaty plików haftu.

Otrzymasz również dostęp do szerokiej gamy narzędzi do przetwarzania obrazu, a także kreatora krok po kroku, który przeprowadzi Cię przez cały proces ustawiania zdjęć do haftowania.

Aby uzyskać dostęp do kreatora Pierwsze kroki, po otwarciu oprogramowania należy kliknąć przycisk Pomoc.

Szukasz najlepszego oprogramowania do projektowania dziewiarskich dla majsterkowiczów? Oto nasze najlepsze typy.

Jak wspomniano powyżej, SewArt ma kilka narzędzi do przetwarzania obrazu, które mogą pomóc w dostosowaniu projektu, zmniejszeniu zawartości kolorów. Po uzyskaniu satysfakcjonującego rezultatu możesz kliknąć przycisk Konwertuj pasek narzędzi.

Rozpocznie się proces automatycznej digitalizacji i automatycznie otworzy się ekran trybu szycia. Możesz teraz zmienić szeroki zakres ustawień wstępnych — wypełnienia wzorów, kąty ściegów, wybrać tylko jeden kolor do przetworzenia itp.

Oto niektóre z najlepszych funkcji dostępnych w SewArt:

 • Obsługuje szeroki zakres formatów rastrowych i wektorowych — .bmp, .png, .jpg, .gif, .svg, .wmf i .emf
 • Pozwala wkleić nieobsługiwane formaty plików w obszarze roboczym
 • Formaty plików wyjściowych haftu — Brother (.pes), Tajima (.dst), Janome (.jef), Melco (.exp), Viking (.hus) itp.
 • Szeroka gama wypełnień wzorem z dostosowywanymi funkcjami
 • Obsługuje zarówno automatyczną, jak i ręczną digitalizację — zapewnia większą kontrolę nad końcowymi wynikami

Jeśli uważasz, że potrzebujesz trochę wsparcia, aby zrozumieć, jak działa SewArt, możesz odwiedzić oficjalną stronę wsparcia.

Jeśli masz pytania dotyczące korzystania z SewArt, możesz również odwiedzić oficjalną stronę FAQ.

Pobierz SewArt

3)

Embird

Embird - oprogramowanie hafciarki Brother

Embird to kolejna świetna opcja oprogramowania do haftowania, która oferuje dostęp do szerokiej gamy przydatnych narzędzi i funkcji. To oprogramowanie obsługuje ponad 70 formatów plików haftu i kolejne 20 marek hafciarek.

Za pomocą tego oprogramowania można z łatwością digitalizować, edytować, dostosowywać, konwertować, pisać i haftować projekt. Ponadto EMbird pozwala zmieniać rozmiar, dzielić, edytować, wyświetlać, drukować, a także konwertować projekty haftu do wymaganego formatu.

Funkcje znajdujące się w tym oprogramowaniu można jeszcze bardziej rozszerzyć za pomocą dodatkowych wtyczek.

Embird może być używany w dwóch trybach —Embird Manager, i Embird Editor. Oto niektóre funkcje występujące w każdym z tych trybów:

Embird Manager potrafi konwertować projekty na wiele formatów haftów, a nawet pikowań, obsługuje szeroki zakres typów i rozmiarów obręczy, może przetwarzać projekty zarówno w plikach ZIP, jak i RAR, a także zapewnia świetnie wyglądający podgląd 3D projektu .

Kolejną funkcją, o której warto wspomnieć, jest to, że Embird Manager obsługuje zarówno przechowywanie w chmurze Amazon, jak i Azure.

The Embird Editor może być używany do wstawiania / modyfikowania / usuwania kolorów lub wykończeń wzorów w projekcie, może łączyć projekty w celu uzyskania płynnego efektu, a także oferuje szeroki zakres opcji edycji obrazu — przesuwanie, zmiana rozmiaru gęstości, środki, lustra, obracanie itp. .

Możesz także wybrać, czy chcesz edytować pojedyncze ściegi, czy cała część projektu może symulować końcowy wynik w trybie 3D, a także drukować szablony w skali 1: 1 na wielu arkuszach papieru.

Dobrą gamę samouczków wideo można znaleźć na oficjalnej stronie Embird.

Pobierz Embird 

Wniosek

W tym artykule zbadaliśmy jedne z najlepszych opcji oprogramowania, które są kompatybilne z hafciarką Brother.

Narzędzia, które przedstawiliśmy na tej liście, obejmują wszystkie obszary tworzenia, dostosowywania, edycji i haftowania, z kilkoma świetnymi samouczkami i łatwymi do zrozumienia interfejsami.

Podziel się z nami swoją opinią na temat tego oprogramowania, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji