Wtrącono podwozie … Błąd krytyczny … System zatrzymany

Jeśli pojawi się komunikat o błędzie z informacją Intruded chassis, Fatal Error… System został zatrzymany na monitorze; oznacza to, że Chasis lub obudowa, w której znajduje się płyta główna, procesor, GPU itp., jest otwarta. Jest to funkcja bezpieczeństwa oferowana przez niektórych producentów OEM, w której złącze znalezione na płycie głównej może wykryć, czy element obudowy został usunięty lub wymieniony. Niektórzy producenci OEM oferują również wbudowany głośnik lub głośnik do obudowy komputera, który uruchamia się w takich sytuacjach.

Podwozie wtargnięcie! Błąd krytyczny… System został zatrzymany

Wtrącono podwozie ... Błąd krytyczny ... System zatrzymany

Jest to problem sprzętowy i w większości sytuacji musisz ponownie umieścić zworkę na płycie głównej z oznaczonym pinem sygnałem podwozia i masą. Czasami OEM oferuje prosty przełącznik, który jest automatycznie uzbrajany po prawidłowym zamknięciu podwozia. Sprawdź więc, czy napotykasz problem.

Jeśli to nie rozwiąże problemu, i chociaż możesz uzyskać dostęp do systemu Windows przy ciepłym rozruchu, normalny rozruch Windows nie działa. Jest raczej fałszywie pozytywny i ma coś wspólnego ze stanem RAM RTC lub BIOS. Konieczne może być całkowite wyłączenie funkcji wtargnięcia w podwozie, aby pozbyć się tego komunikatu o błędzie.

1] Wyczyść CMOS: Można to łatwo zrobić za pomocą zwarcie dwóch pinów które są na płycie głównej obok siebie. Może różnić się od OEM do OEM, ale podstawy pozostają takie same, jak w przypadku czystego CMOS. Konieczne może być pobranie instrukcji ze strony OEM, aby znaleźć lokalizację pinów.

2] Uruchom system BIOS: Uruchom komputer i naciśnij klawisz DEL lub F2, aby przejść do systemu BIOS. Po zresetowaniu pamięci CMOS wszystko zostanie ustawione na domyślne.

3] Wyłącz wtargnięcie podwozia: Znajdź funkcję włamania do obudowy w systemie BIOS. Może być pod ochroną i wyłączyć tę funkcję.

4] Ponownie skonfiguruj BIOS: Po wyłączeniu funkcji podwozia konieczne będzie ponowne skonfigurowanie systemu BIOS zgodnie z oczekiwaniami lub przed zresetowaniem.

Powinno to pomóc w rozwiązaniu problemu z wtargnięciem do obudowy. Jeśli nadal nie możesz go naprawić, być może będziesz musiał usunąć przewody odpowiedzialne za wykrywanie wtargnięcia. Informacje na ten temat będą dostępne w instrukcji płyty głównej.

Link do głównej publikacji