Wolne połączenie VPN w systemie Windows 10? Oto jak to przyspieszyć

Wydaje się, że sieci VPN szybko ewoluowały z narzędzi opcjonalnych do konieczności. Przynajmniej dla większości użytkowników. Jednak w morzu dostępnych rozwiązań trudno jest znaleźć taki, który zapewni niezawodną usługę z rozsądną prędkością. Rzecz w tym, że usługa VPN z pewnością spowolni twoje połączenie. Istnieją jednak sposoby na przyspieszenie go w systemie Windows 10, dlatego też przedstawiliśmy je poniżej.

Jak przyspieszyć połączenie VPN w systemie Windows 10

 1. Rozwiąż problemy z połączeniem
 2. Wypróbuj różne serwery
 3. Sprawdź program antywirusowy i zaporę ogniową
 4. Zmniejsz poziom szyfrowania
 5. Zainstaluj ponownie aplikację

1. Rozwiąż problemy z połączeniem

Musimy mieć pewność, że VPN jest rzeczywiście powodem, dla którego twoje połączenie jest raczej wolne. Całkowicie wyłącz VPN i poszukaj zmian prędkości. Jeśli przepustowość nadal jest zbyt niska pod względem prędkości, wypróbuj niektóre z tych kroków i poszukaj zmian:

 • Użyj połączenia przewodowego zamiast Wi-Fi.
 • Uruchom ponownie tryb lub router.
 • Zaktualizuj oprogramowanie routera.
 • Użyj VPN dla każdego urządzenia osobno.

Możesz łatwo określić swoją aktualną prędkość pobierania / wysyłania (również opóźnienie), odwiedzając Speedtest. Pamiętaj, aby uruchomić Speedtest z VPN i bez VPN, aby ustalić, ile prędkości tracisz.jak przyspieszyć okna połączenia VPN 10

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów klienckich VPN dla komputerów z systemem Windows 7

2. Wypróbuj różne serwery

Jeśli chcesz rozwiązać problem wolnego pasma lub paraliżujących opóźnień w odniesieniu do VPN, musisz sprawdzić serwery. Opóźnienie zależy w szczególności od lokalizacji serwera. Im dalej serwer znajduje się od twojej lokalizacji geograficznej, tym wolniejsza będzie prędkość. Pakiet danych musi podróżować więcej, dlatego przepustowość znacznie się spowolni, a opóźnienia osiągną poziomy krytyczne.pobierz Windows cyberghost 10

Ta ostatnia z pewnością wpłynie na wrażenia z gry online, więc radzimy trzymać się najbliższego serwera. Ponieważ przełączanie między serwerami jest dość proste, możesz wypróbować to w połączeniu z Speedtestem, aby dowiedzieć się, który serwer najlepiej odpowiada Twoim bieżącym potrzebom. Jeśli coś przesyłasz strumieniowo — zrobi to większość serwerów. Jeśli grasz w gry online — trzymaj się najbliższej.

Mówiąc o różnych serwerach, Cyberghost ma ich ponad 1800. Możesz łatwo przełączać się między nimi, aby zmienić prędkość, której potrzebujesz. Co więcej, obsługa tego narzędzia jest niesamowita, więc nie będziesz mieć z tym żadnych problemów. Możesz uzyskaj CyberGhost VPN z wielką zniżką (2,75 $ miesięcznie za abonament roczny).

3. Sprawdź program antywirusowy i zaporę ogniową

Antywirus (z własną zaporą), a nawet Zapora systemu Windows może zakłócać VPN. Ten pierwszy skanuje pakiety danych i zapewnia bezpieczną sieć. Może to mieć negatywny wpływ na prędkości VPN, ponieważ powtarzające się skany spowalniają ogólną wydajność usługi VPN. Niektórzy zalecają tymczasowe wyłączenie antywirusa, ale uważamy, że lepiej jest utworzyć wyjątek i przenieść się z tego miejsca. Możesz dowiedzieć się, jak to zrobić w tym artykule.

 • Ponadto natywna zapora systemu Windows może trwale blokować VPN, dlatego też należy utworzyć wyjątek dla VPN dla zapory. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, wykonaj poniższe instrukcje:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Zezwalaj na aplikację i otwórz Zezwól aplikacji przez Zaporę systemu Windows.jak przyspieszyć okna połączenia VPN 10
  2. Kliknij «Zmień ustawienia”.
  3. Kliknij «Zezwalaj na inną aplikacjęjak przyspieszyć okna połączenia VPN 10
  4. Wyszukaj VPN w Program Files i dodaj plik EXE.
  5. Kliknij «Dodaj”.jak przyspieszyć okna połączenia VPN 10
  6. Pozwól VPN komunikować się za pośrednictwem obu Publiczny i prywatny sieć.
  7. Kliknij dobrze aby potwierdzić zmiany.jak przyspieszyć okna połączenia VPN 10

  4. Zmniejsz poziom szyfrowania

  Szyfrowanie jest bardzo ważnym segmentem VPN dla wielu użytkowników. Umożliwia szyfrowanie i deszyfrowanie wszystkich wysyłanych i odbieranych danych. Jednak w przypadku szyfrowania VPN istnieje odwrotnie proporcjonalna rzecz. Zasadniczo, lepsze (silniejsze) szyfrowanie — wolniejsze połączenie. Niektóre protokoły uznane za najbardziej bezpieczne mogą zmniejszyć prędkość połączenia nawet 10-krotnie.

  To nie jest reguła, ale w większości działa w ten sposób. W zależności od tego, ile bezpieczeństwa potrzebujesz w związku z Twoją aktywnością i preferencjami, możesz zmienić protokół szyfrowania na taki, który jest mniej bezpieczny, ale mniej wpływa na szybkość połączenia.

  • Pod względem szybkości jest to kolejność protokołów szyfrowania / deszyfrowania:

   • PPTP — najszybszy, ale nieaktualny standard bezpieczeństwa
   • L2TP / IPSec — powolny, ale z ponadprzeciętnym standardem bezpieczeństwa.
   • OpenVPN — wysokie bezpieczeństwo, ponadprzeciętne prędkości. Prawdopodobnie najlepszy protokół do użycia.
   • SSTP — wolniejszy niż PPTP, ale szybszy niż reszta. Przeciętny protokół.

   Możesz wypróbować każdy z nich indywidualnie i wybrać sam. Jak już powiedzieliśmy, zależy to od twoich preferencji i aktywności. Aby uniknąć ograniczeń geograficznych, nie potrzebujesz zaawansowanego protokołu szyfrowania. Z drugiej strony w przypadku większości zadań wysoce zalecane jest szyfrowanie.

   5. Zaktualizuj plan

   Już wyróżniliśmy główne różnice między płatnymi (premium) rozwiązaniami VPN a tymi, które są bezpłatne w tym artykule. Zrozumiałe jest, że większość dostawców VPN oferuje prędkości premium z planami premium. Jeśli więc decydujesz się na korzystanie z usługi VPN i wszystkich jej zalet, będziesz musiał za nią zapłacić przez większość czasu. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że dostawcy VPN nawet zwiększają prędkość, aby zmusić Cię do skorzystania z płatnych planów, co wydaje się udanym projektem biznesowym.

   Jest to właściwa pora roku na nabycie VPN, ze względu na rabaty. Na przykład CyberGhost, nasza wybrana sieć VPN, oferuje do 83% rabatu na Boże Narodzenie. Możesz to sprawdzić tutaj.

   Na koniec pamiętaj, aby opublikować swoje pytania lub alternatywne sposoby przyspieszenia VPN w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji