Poprawka: VPN nie działa z Kodi

Jeśli masz sytuację, w której Twoja sieć VPN nie działa z Kodi, czytaj dalej.

Kodi to popularne centrum multimedialne typu open source dla komputerów z systemem Windows. Ponadto Kodi umożliwia strumieniowe przesyłanie muzyki, seriali telewizyjnych, filmów itp. Ponadto można przesyłać strumieniowo najnowsze treści multimedialne za pomocą dowolnego z dostępnych dodatków Kodi.

Jednak gdy Kodi jest używany z VPN, pozwala użytkownikom ominąć ograniczenia geograficzne i bezproblemowo przesyłać multimedia; ale niektórzy użytkownicy VPN doświadczają kilku problemów, w których VPN nie działa z Kodi.

Tymczasem raport systemu Windows skompilował następujące poprawki mające na celu rozwiązanie problemu VPN niedziałającego z problemem Kodi

Poprawka: VPN nie działa z Kodi

Rozwiązanie 1: Sprawdź swoje połączenie internetowe

Użytkownicy systemu Windows zgłosili, że ograniczone / nieaktywne połączenie internetowe może powodować, że VPN nie działa z problemem Kodi. Dlatego musisz przetestować swoje połączenie internetowe. Aby przetestować połączenie internetowe, odłącz się od usługi VPN i spróbuj uzyskać dostęp do dowolnej witryny internetowej w przeglądarce. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do Internetu po odłączeniu od sieci VPN, może być konieczne rozważenie zmiany trybu połączenia internetowego na modem, połączenie szerokopasmowe lub Wi-Fi.

Rozwiązanie 2: Uruchom ponownie komputer

Innym sposobem rozwiązania problemu VPN jest po prostu ponowne uruchomienie komputera. Ta metoda jest szybką poprawką, która może rozwiązać połączenie VPN, dzięki czemu działa z Kodi. Alternatywnie możesz wyłączyć komputer i poczekać kilka minut przed ponownym uruchomieniem komputera.

Rozwiązanie 3: Sprawdź ustawienia daty i godziny

Niektóre sieci VPN nie współpracują z Kodi z powodu niepoprawnych ustawień daty i godziny na komputerze. Sprawdź ustawienia daty i godziny, aby upewnić się, że są poprawne. Wyłącz automatyczną aktualizację daty i godziny za pomocą Internetu i ustaw parametry daty / godziny ręcznie.

Przeczytaj także: POPRAWKA: ExpressVPN nie uruchamia się w systemie Windows 10

Ponadto należy również rozważyć zmianę regionu / lokalizacji w celu odzwierciedlenia wybranej lokalizacji serwera w ustawieniach VPN. Jeśli jednak nadal pojawia się błąd po wypróbowaniu tej poprawki, możesz przejść do następnego kroku.

Rozwiązanie 4: Sprawdź swój adres IP

Jeśli VPN nie działa z Kodi, sprawdź swój adres IP, aby uzyskać informacje, takie jak miasto lub region (kraj) obok lokalizacji wybranej w oknach VPN. Możesz użyć usługi internetowej, takiej jak IPLocation i WhatIsMyIPAddress, aby sprawdzić lokalizację adresu IP. Jeśli jednak nie masz połączenia z lokalizacją serwera VPN, spróbuj połączyć się ponownie. Alternatywnie możesz rozważyć połączenie z innymi lokalizacjami serwerów VPN, a następnie ponownie uzyskać dostęp do usługi Kodi.

Rozwiązanie 5: Wyłącz oprogramowanie zabezpieczające

Niektóre programy antywirusowe mogą blokować połączenie VPN, utrudniając dostęp do Kodi. Dlatego może być konieczne tymczasowe wyłączenie programu antywirusowego lub zapory sieciowej, aby uzyskać dostęp do Kodi. Jednak niektóre programy antywirusowe mają opcję „tymczasowo wyłącz ochronę”, z której można korzystać, podczas gdy inne nie.

Ponadto, jeśli masz opcję ponownej instalacji oprogramowania zabezpieczającego lub programu blokującego połączenie VPN, zainstaluj je po zainstalowaniu oprogramowania VPN, aby umożliwić połączenie VPN. Dlatego odinstaluj oprogramowanie VPN, a następnie program zabezpieczający blokujący połączenie, następnie zainstaluj ponownie oprogramowanie VPN, a następnie ponownie zainstaluj program zabezpieczający na komputerze. Możesz także włączyć oprogramowanie VPN w zaporze systemu Windows. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do Start> Wpisz „Zezwalaj programowi przez zaporę systemu Windows”, a następnie naciśnij klawisz „Enter”VPN nie działa z Kodi
 2. Kliknij opcję „Zmień ustawienia”
 3. Teraz kliknij „Zezwalaj na inny program”
 4. Wybierz program, który chcesz dodać, lub kliknij Przeglądaj, aby znaleźć oprogramowanie VPN, a następnie kliknij OK
 5. Sprawdź, czy możesz się połączyć ponownie i spróbuj uzyskać dostęp do Kodi.

Jeśli to nie zadziała, przejdź do następnego kroku.

Przeczytaj także: POPRAWKA: Hulu nie działa, gdy VPN jest włączony

Rozwiązanie 6: Ręcznie skonfiguruj ustawienia DNS

Ręczna konfiguracja komputera z innymi adresami serwerów DNS pomaga uzyskać dostęp do Kodi i zapewnia szybsze połączenia. Niektóre komputery mogą nie łączyć się automatycznie z serwerami VPN DNS; dlatego musisz ręcznie skonfigurować adresy IP serwerów DNS VPN. Oto jak to zrobić w systemie Windows:

Krok 1: Otwórz ustawienia połączeń sieciowych

 • Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Uruchom
 • Wpisz ncpa.cpl i kliknij OK
 • W oknie Połączenia sieciowe znajdź swoje zwykłe połączenie sieciowe lub bezprzewodowe.
 • Kliknij połączenie prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwości

Krok 2: Ustaw adresy serwerów DNS

 • Kliknij dwukrotnie Protokół internetowy w wersji 4 (IPv4) lub po prostu Protokół internetowyVPN nie działa z Kodi
 • Wybierz Użyj następujących adresów serwera DNSVPN nie działa z Kodi
 • Wpisz następujące adresy serwerów Google DNS: Preferowany serwer DNS 8.8.8.8 i Alternatywny serwer DNS 8.8.4.4
 • Jeśli Google DNS jest zablokowany, spróbuj wykonać następujące czynności: Neustar DNS Advantage (156.154.70.1 i 156.154.71.1) wprowadź i naciśnij OK, a poziom 3 DNS (4.2.2.1 i 4.2.2.2) wprowadź i naciśnij OK.

Rozwiązanie 7: Uruchom Windows Update

Innym sposobem naprawienia niedziałania VPN z problemem Kodi jest aktualizacja systemu operacyjnego Windows do najnowszej wersji. Najnowsze aktualizacje systemu Windows poprawiają stabilność systemu i rozwiązują różne problemy, które możesz napotkać, szczególnie związane z VPN. Możesz jednak wykonać następujące kroki, aby zaktualizować dowolny system operacyjny Windows:

 1. Przejdź do Start> wpisz „aktualizacja” w polu wyszukiwania, a następnie kliknij „Windows Update”, aby kontynuować.
 2. W oknie Windows Update sprawdź dostępność aktualizacji i zainstaluj dostępne aktualizacje.VPN nie działa z Kodi
 3. Po zakończeniu aktualizacji uruchom ponownie komputer z systemem Windows.

Przeczytaj także: Poprawka: VPN nie działa po aktualizacji systemu Windows 10

Rozwiązanie 8: Opróżnij DNS / Wyczyść pamięć podręczną

Innym sposobem naprawienia VPN nie działa z problemem Kodi jest opróżnianie DNS i czyszczenie pamięci podręcznej przeglądarek internetowych. Wpisy DNS od dostawcy usług internetowych mogą być niepoprawne i prawdopodobnie zostaną wykorzystane przez Kodi do zablokowania dostępu VPN do ich usług. Dlatego musisz opróżnić DNS i wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki. Oto jak to zrobić:

Krok 1: Opróżnij DNS

 • Przejdź do Start> Wszystkie aplikacje> Akcesoria
 • Kliknij prawym przyciskiem myszy „Start” i wybierz Wiersz polecenia (administrator)VPN nie działa z Kodi
 • Wpisz ipconfig / flushdns i naciśnij klawisz Enter. Powinieneś otrzymać potwierdzenie: Konfiguracja IP systemu Windows Pomyślnie opróżniłem pamięć podręczną Resolver DNSVPN nie działa z Kodi

Krok 2: Wyczyść pamięć podręczną przeglądarki internetowej

 • Uruchom przeglądarkę internetową, np. Microsoft Edge
 • Naciśnij Ctrl + Shift + Delete, aby uzyskać dostęp do okna dialogowego „Wyczyść najnowszą historię”.
 • W menu rozwijanym „Zakres czasu do wyczyszczenia” wybierz „Wszystko”.
 • Pamiętaj, aby zaznaczyć pole „Pamięć podręczna”. Kliknij Wyczyść teraz.

Uwaga: Ctrl + Shift + Delete można również użyć do wyczyszczenia pamięci podręcznej w innych przeglądarkach internetowych, takich jak Google Chrome, Internet Explorer, Opera, Microsoft Edge itp.

Rozwiązanie 9: Ręcznie skonfiguruj ustawienia proxy

Serwer proxy to serwer (system komputerowy lub aplikacja), który działa jako pośrednik dla żądań internetowych. Serwer proxy zwalnia dla ciebie swój statyczny / dynamiczny adres I.P, abyś mógł uzyskać dostęp do innych stron internetowych przy użyciu ich lokalizacji. Ponadto możesz zmienić adres I.P w przeglądarce, czy Firefox, Chrome, Opera czy Internet Explorer, korzystając z następujących metod:

Firefox: Narzędzia> Opcje> Zaawansowane> Ustawienia> Ręczna konfiguracja proxy.

Chrome: Ustawienia> Sieć> Zmień ustawienia proxy> Ustawienia LAN> Użyj serwera proxy> Zaawansowane> HTTP.

Opera: Narzędzia> Preferencje> Zaawansowane> Sieć

Internet Explorer: Narzędzia> Opcje internetowe> Połączenia> Ustawienia sieci LAN> Użyj serwera proxy> Zaawansowane> HTTP.

Przeczytaj także: 5 najlepszych sieci VPN dla Kodi do płynnego przesyłania strumieniowego wideo

Po wprowadzeniu adresu I.P i portu odpowiednio uzyskanego z usługi VPN, sprawdź swój adres I.P za pomocą narzędzia do sprawdzania adresów I.P jako IPLocation i WhatIsMyIPAddress, aby potwierdzić, że Twój adres I.P naprawdę został zmieniony.

Rozwiązanie 10: Zainstaluj ponownie klienta VPN

Ponadto, jeśli jakiekolwiek inne powyższe poprawki nie rozwiązały problemu z VPN niedziałającym z problemem Kodi, należy rozważyć odinstalowanie i ponowne zainstalowanie klienta VPN, oto jak to zrobić:

 1. Kliknij prawym przyciskiem Start i wybierz Programy i funkcje
 2. Znajdź swoją sieć VPN na liście programów i wybierz Odinstaluj
 3. W Kreatorze instalacji kliknij Otrzymasz powiadomienie po pomyślnym odinstalowaniu, więc kliknij Zamknij, aby wyjść z kreatora.
 4. Jeśli po odinstalowaniu sieć VPN nadal jest na liście dostępnych jako dostępna, kliknij prawym przyciskiem myszy Start i wybierz Uruchom
 5. Wpisz ncpa.cpl i naciśnij klawisz Enter, aby otworzyć okno Połączenia sieciowe
 6. W obszarze Połączenia sieciowe kliknij prawym przyciskiem myszy WAN Miniport oznaczony VPN
 7. Wybierz Usuń
 8. Kliknij Start i wybierz Ustawienia
 9. Kliknij Sieć Internet
 10. Wybierz VPN. Jeśli widzisz swoją VPN jako dostępną, usuń ją

Po zakończeniu odinstalowywania przejdź do instalacji klienta VPN na komputerze, a następnie uzyskaj dostęp do Kodi.

Premia

Rozwiązanie 11: Zmień VPN

Dobrzy dostawcy VPN, tacy jak CyberGhost, NordVPN i Hotspot Shield VPN, działają najlepiej z Kodi.

CyberGhost ma 75 serwerów w ponad 15 krajach, więc możesz uzyskać dostęp do Kodi, niezależnie od tego, czy usługi są zablokowane, czy nie. Odblokuj funkcję przesyłania strumieniowego umożliwia dostęp do innych popularnych usług przesyłania strumieniowego bez ręcznego testowania serwerów. Funkcje obejmują ukrywanie adresów IP, udostępnianie adresów IP jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa oraz ochronę przed wyciekiem przed wyciekiem IPv6, wycieki DNS i przekierowania portów.

VPN nie działa z KodiPo połączeniu z serwerem CyberGhost wysyła opinie na temat strony, z którą jesteś połączony i chcesz oglądać, aktualnej lokalizacji serwera i stanu ochrony.

 • Pobierz teraz CyberGhost (71% zniżki)

Aby uzyskać więcej informacji na temat instalacji i uruchamiania CyberGhost, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Przeczytaj także: Crunchyroll nie działa z VPN? Oto jak to naprawić

Hotspot Shield VPN pozwala nie tylko zdalnie przesyłać strumieniowo Kodi, ale także surfować anonimowo, odblokowywać strony internetowe, zabezpieczyć sesje internetowe w hotspotach i chronić prywatność online. Jest to jedna z najbardziej zaufanych sieci VPN do uzyskiwania dostępu do Kodi lub innych zablokowanych stron internetowych, z szybką usługą i bezpieczniejszą ofertą internetową, ponieważ chroni twoje dane.

Ta sieć VPN nigdy nie rejestruje żadnych informacji, gdziekolwiek jesteś, a także ma aplikacje stacjonarne i mobilne na dowolne i wszystkie urządzenia, z dostępem do ponad 1000 serwerów w 26 lokalizacjach na maksymalnie 5 urządzeniach jednocześnie.

 • Kup teraz Hotspot Shield VPN

Daj nam znać, jeśli którekolwiek z tych rozwiązań pomogło naprawić VPN niedziałający z problemem Kodi, zostawiając komentarz w poniższej sekcji.

Link do głównej publikacji