ROZWIĄZANE: VPN nie będzie działać z Comcast i XFINITY

Uchylenie neutralności sieci i historia problemów z zmonopolizowanym rynkiem usług szerokopasmowych w Stanach Zjednoczonych stanowiły dobry powód dla użytkowników, aby sięgnąć po rozwiązania VPN.

Comcast jest jednym z tych dostawców (ATT i niektórzy dostawcy lokalni), który jest często krytykowany za ograniczenia geograficzne i ograniczanie prędkości internetu, gdy użytkownicy próbują korzystać z usług Peer-2-Peer. Jednak nawet pomimo tego, że narzędzie VPN powinno pomóc Ci w uniknięciu przeszkód, potrzebujemy go, aby to zrobić.

I najwyraźniej niektóre routery Comcast nie obsługują protokołu PPTP, który jest powszechnie używany (mniej szyfrowania, ale mniej opóźnień i większa przepustowość) protokołu szyfrowania VPN.

Aby temu zaradzić, przygotowaliśmy kilka popularnych rozwiązań, zarówno zalecanych przez wsparcie Comcast, jak i kompetentnych użytkowników w Internecie. Jeśli nie możesz uruchomić VPN ze sprzętem Comcast, sprawdź kroki, które przedstawiliśmy poniżej.

Jak naprawić problemy VPN z Comcast

 1. Zaktualizuj oprogramowanie routera
 2. Zmień protokół, zmień szyfrowanie VPN i przełącz serwery
 3. Upewnij się, że używasz właściwej sieci VPN

1: Zaktualizuj oprogramowanie routera

Jak potwierdziło oficjalne źródło, niektóre modele routerów (Technicolor Wireless Gateway for XFINITY Internet Service) miały problemy z protokołem bezpieczeństwa PPTP. Problem został rzekomo rozwiązany przez aktualizację oprogramowania układowego routera.

Nie możemy z całą pewnością stwierdzić, że tak naprawdę zostało to rozwiązane, ponieważ nie ma wielu opinii użytkowników. Warto jednak spróbować i, mam nadzieję, po zaktualizowaniu oprogramowania układowego routera rozwiązanie VPN powinno działać zgodnie z przeznaczeniem.

 • Jeśli zastanawiasz się, jak zaktualizować oprogramowanie układowe routera Comcast XFINITY, dzieje się to automatycznie po ponownym uruchomieniu urządzeń. Poczekaj chwilę, aż zostaną zainstalowane aktualizacje i spróbuj ponownie połączyć się przez tunel VPN.

  Ponadto, jeśli przypadkiem masz własny router, możesz go użyć do zmostkowania połączenia, unikając możliwych środków wymijających. Każdy router innej firmy działałby, a jedyne, co powinieneś zrobić, to włączyć tryb mostka w ustawieniach routera XFINITY. W pasku adresu wpisz swój adres IP (Comcast zmienił prywatną podsieć internetową na 10.x.x.x z 192.x.x.x) i zaloguj się przy użyciu swoich poświadczeń. W „Bramie> Na pierwszy rzut oka” włącz tryb Bridge.

  2: Zmień protokół, zmień szyfrowanie VPN i przełącz serwery

  Istnieją dwa zestawy protokołów, które obejmują to samo w inny sposób. TCP (Transmission Control Protocol) to standardowy protokół komunikacji sieciowej i internetowej, a także UDP (User Datagram Protocol): protokół bardziej zorientowany na aplikacje i szybszy.

  Wielu użytkowników korzystających z tego ostatniego miało problemy z VPN działającym na sprzęcie dostarczonym przez Comcast. Dlatego, nawet jeśli wydaje się być wolniejszy, TCP powinien być twoim wybranym protokołem komunikacyjnym. Możesz to skonfigurować w ustawieniach routera.

  • Poza tym zalecamy zmianę dwóch zmiennych opcji w samej sieci VPN. Po pierwsze, zalecamy zmianę protokołu szyfrowania na OpenVPN lub L2TP / IPsec zamiast PPTP. To powinno być łatwe do wykonania, ponieważ większość rozwiązań VPN oferuje szereg alternatywnych protokołów szyfrowania.

   Pamiętaj, że poziom szyfrowania jest odwrotnie proporcjonalny do prędkości. Zasadniczo: im lepsze szyfrowanie, tym mniejsza przepustowość. OpenVPN jest w środku, z ogromnymi poziomami szyfrowania i średnim opóźnieniem.

   Wreszcie zalecamy przejście na alternatywny serwer lub lokalizację lub adres IP. Mianowicie, mimo że rozwiązujemy problem Comcast / VPN, nadal istnieje szansa, że ​​twój obecny serwer jest przepełniony lub niestabilny. Wypróbuj alternatywę i poszukaj ulepszeń.

   Pojawia się jednak pytanie, czy skorzystać z premium czy darmowego rozwiązania VPN. Ponieważ większość bezpłatnych rozwiązań jest dość ograniczona pod względem prędkości i liczby dostępnych serwerów.

   3: Upewnij się, że używasz właściwej sieci VPN

   To jest dość ważne. Jak już mówiliśmy przy różnych okazjach, wybranie odpowiedniego rozwiązania VPN, które odpowiada Twoim potrzebom, nie jest spacerkiem po parku. Zwłaszcza, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że wszystkie ważne rozwiązania są w większości premium. Oczywiście, jeśli chcesz ukryć swój adres IP tylko raz na jakiś czas, nie jest zalecane wybieranie się na wydatki.

   • Z drugiej strony, jeśli chcesz mieć trwałe rozwiązanie, aby uniknąć ograniczania przepustowości, naruszenia prywatności i ograniczeń geograficznych: musisz zainwestować trochę środków w miesięczną subskrypcję. Przed wydaniem pieniędzy na subskrypcję (większość dostawców VPN oferuje opcję zwrotu pieniędzy w ciągu 30 dni w przypadku, gdy nie jesteś zadowolony z usługi), upewnij się, że może ona przezwyciężyć blokadę dostawcy usług internetowych, uzyskać dostęp do wszystkich lokalizacji geograficznych — potrzebujesz ograniczonej zawartości (Netflix i Steam codziennie zabijają opcje) i rób to bez problemów z prędkością i ograniczeniami danych.

    Jeśli chodzi o transmisję, oto narzędzia, które możemy polecić. Oczywiście, pamiętaj, aby poinformować o tym samodzielnie, zanim wybierzesz jedno rozwiązanie spośród innych.

    • CyberGhost VPN (sugerowany)
    • NordVPN (zalecane)
    • Express VPN
    • HotspotShield VPN

    W oparciu o naszą wiedzę powinny one zapewnić ci wszystko, czego potrzebujesz za niewielką opłatą. Poza oczywistymi zaletami płatnego rozwiązania VPN, jako płatny klient możesz polegać na całodobowej pomocy technicznej. Dlatego powinni być w stanie rozwiązać większość problemów i pomóc w skonfigurowaniu sieci VPN do użytku w różnych obszarach.

    To jest podsumowanie. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie dotyczące rozwiązania problemów z VPN w Comcast, możesz nam powiedzieć w sekcji komentarzy poniżej. Oczekujemy na kontakt zwrotny.

Link do głównej publikacji