Windows Defender Błąd ładowania biblioteki typu / DLL, 0x80029c4a

Zabezpieczenia systemu Windows umożliwiają zarządzanie elementami i wykluczeniami poddanymi kwarantannie. Czyniąc to, jeśli pojawi się komunikat o błędzie Błąd programu antywirusowego Windows Defender podczas ładowania typu biblioteki / DLL, kliknij pomoc, aby uzyskać więcej informacji o tym problemie, kod błędu 0x80029c4a, wtedy ten post pokaże, jak naprawić ten błąd. Z powodu tego błędu nie będzie można wyświetlić listy elementów poddanych kwarantannie i dozwolonych.
Błąd ładowania biblioteki typów / DLL. Kliknij pomoc, aby uzyskać więcej informacji o tym problemie

Windows Defender Błąd ładowania biblioteki typów / DLL

Jeśli korzystasz z systemu Windows 10 v 1709, musisz wiedzieć, że to, co Microsoft nazywał Windows Defender, jest teraz znane jako Zabezpieczenia Windows. Zdaniem użytkowników forum kod błędu wydaje się występować tym, którzy próbują uruchomić Windows Defender, ale używają starego skrótu, który był dla Windows Defender Security Center.

Bądźmy konkretni. Korzystając ze starego skrótu, uruchamiasz starszą wersję, która jest nadal obsługiwana lub dostępna na twoim komputerze.

C: \ Program Files \ Windows Defender \ MSASCui.exe

Ten plik nie jest już dostępny w systemie Windows 10 v1903.

Istnieją dwa sposoby, aby to naprawić:

1] Uruchom MSASCui.exe z uprawnieniami administratora

  • Przejdź do katalogu C: \ Program Files \ Windows Defender.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy plik MSASCui.exe i wybierz opcję Uruchom jako administrator.

Uruchomi to Windows Defender Security Center i powinieneś być w stanie zarządzać listą poddaną kwarantannie. Po uaktualnieniu do nowej wersji systemu Windows ten skrót przestanie działać.

2] Użyj nowego Zabezpieczenia systemu Windows

Windows Defender Błąd ładowania biblioteki typów / DLL

  • Wpisz Windows Security w Start
  • Kiedy się pojawi, przeciągnij go na pulpit lub kliknij prawym przyciskiem myszy i dodaj do paska zadań.
  • Teraz, kiedy go uruchomisz, otworzy nowy interfejs i będzie działał poprawnie bez żadnych błędów.

Ten błąd został również zidentyfikowany przez Microsoft, a jeden z inżynierów zostawił komentarz w Centrum opinii. Powiedziało:

Ten błąd może wystąpić w Windows 10 Fall Creators Update (wersja 1709), jeśli używasz skrótu do otwierania programu Windows Defender, a ten skrót został utworzony podczas korzystania z systemu Windows 10 w wersji 1703. Program Windows Defender Antivirus został zaktualizowany w pakiecie z twórcami systemu Windows 10 Aktualizacja (wersja 1703), która została zaprojektowana tak, aby była łatwiejsza w użyciu i zapewniała kompleksowe zabezpieczenia. Jednak stary interfejs użytkownika z wersji 1703 nie jest już obsługiwany w wersji 1709. Aby rozwiązać ten problem, zalecamy usunięcie wszelkich wcześniejszych skrótów używanych w programie Windows Defender i utworzenie nowego skrótu w wersji 1709 systemu Windows 10.

Mamy nadzieję, że rozwiązania zadziałały dla Ciebie i możesz z nich skorzystać ponownie. Należy uaktualnić system Windows 10 do najnowszej dostępnej wersji lub przejść na nowy interfejs i pozbyć się tego błędu.

Link do głównej publikacji