VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR w systemie Windows 10 [NAPRAWIONO]

Błędy komputera są stosunkowo częste i chociaż niektóre błędy są nieszkodliwe, błędy takie jak BŁĄD FATALNY DXGKRNL VIDEO mogą powodować wiele problemów na komputerze z systemem Windows 10. Ponieważ ten błąd może być tak poważny, dzisiaj pokażemy Ci, jak go naprawić.

Jak naprawić błąd VIDEO DXGKRNL FATAL ERROR BSoD

 1. Pobierz najnowsze aktualizacje i sterowniki systemu Windows 10
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem
 3. Uruchom skanowanie SFC
 4. Uruchom DISM
 5. Ponownie zainstaluj sterownik karty graficznej
 6. Usuń oprogramowanie antywirusowe
 7. Ustaw domyślną kartę graficzną w systemie BIOS
 8. Zresetuj system Windows 10 i sprawdź sprzęt

Kroki, aby naprawić BŁĄD FATALNY DXGKRNL VIDEO

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze aktualizacje i sterowniki systemu Windows 10

Błędy niebieskiego ekranu śmierci są często spowodowane problemami ze sprzętem lub oprogramowaniem, a najprostszym sposobem na powstrzymanie tych błędów jest zainstalowanie najnowszych aktualizacji dla systemu Windows 10. Nowe aktualizacje są często wydawane, a chociaż niektóre aktualizacje oferują nowe funkcje i ulepszenia bezpieczeństwa, wiele aktualizacje dotyczą zarówno problemów sprzętowych, jak i programowych. Aby komputer był bezpieczny, stabilny i wolny od błędów, zalecamy aktualizowanie systemu Windows 10 za pomocą usługi Windows Update.

Oprócz aktualizacji systemu Windows ważne jest również zainstalowanie najnowszych sterowników. Bez odpowiednich sterowników system Windows 10 nie może korzystać z Twojego sprzętu, a jeśli sterowniki są przestarzałe lub zawierają błędy, napotkasz błąd BSoD, taki jak BŁĄD FATALNY VIDEO DXGKRNL. Aby zapobiec pojawianiu się tego typu błędów, ważne jest, aby pobrać i zainstalować najnowsze sterowniki. Możesz to zrobić po prostu odwiedzając witrynę internetową producenta sprzętu i pobierając najnowsze sterowniki urządzenia.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Samodzielne wyszukiwanie sterowników może być czasochłonne. Dlatego zalecamy skorzystanie z narzędzia, które zrobi to za Ciebie automatycznie. Korzystanie z automatycznego narzędzia do aktualizacji sterowników z pewnością uratuje cię od kłopotów z ręcznym wyszukiwaniem sterowników i zawsze będzie na bieżąco aktualizować system o najnowsze sterowniki.

Tweakbit Driver Updater (zatwierdzony przez Microsoft i Norton Antivirus) pomoże Ci automatycznie zaktualizować sterowniki i zapobiegnie uszkodzeniom komputera spowodowanym instalacją niewłaściwych wersji sterowników. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie.

Oto krótki przewodnik, jak go używać:

 1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownikaokno startowe aktualizacji sterownika
 2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
  proces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbitproces skanowania aktualizatora sterownika Tweakbit
 3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
  Aktualizacja automatyczna ukończonaAktualizacja automatyczna ukończona
  Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem 

Teraz zajmiemy się własnymi narzędziami do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. Pierwszym narzędziem, od którego będziemy szukać pomocy, jest „ujednolicone” narzędzie do rozwiązywania problemów. To narzędzie może służyć do rozwiązywania różnych problemów, w tym problemów BSOD.

Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów BSOD w systemie Windows 10:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień i idź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
 2. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie.
 3. Wybierz BSOD w prawym okienku i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby ukończyć narzędzie do rozwiązywania problemów.

Rozwiązanie 3 — Uruchom skanowanie SFC

Skanowanie SFC to kolejne narzędzie do rozwiązywania problemów, które działa podobnie do wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów w systemie Windows 10. To narzędzie wiersza polecenia przeszukuje system w poszukiwaniu potencjalnych problemów i rozwiązuje je, jeśli to możliwe.

Oto jak uruchomić skanowanie SFC w systemie Windows 10:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Menu Start i otwórz Wiersz polecenia (Administrator).
 2. Wpisz następujący wiersz i naciśnij Enter: sfc / scannow
 3. Poczekaj na zakończenie procesu (może to chwilę potrwać).
 4. Jeśli rozwiązanie zostanie znalezione, zostanie ono automatycznie zastosowane.
 5. Teraz zamknij wiersz polecenia i uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 4 — Uruchom DISM

Trzecie narzędzie, którego będziemy używać, to DISM. Obsługa i zarządzanie obrazem wdrażania (DISM) to narzędzie, które, jak sama nazwa wskazuje, ponownie wdraża obraz systemu. I ten proces może rozwiązać potencjalne problemy BSOD.

Przeprowadzimy Cię zarówno przez procedurę standardową, jak i procedurę, która wykorzystuje poniższe nośniki instalacyjne:

 • Standardowy sposób
 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz wiersz polecenia (administrator).
 2. Wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
   • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth
 3. Poczekaj na zakończenie skanowania.
 4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj zaktualizować ponownie.
 • Z nośnikiem instalacyjnym Windows
 1. Włóż nośnik instalacyjny systemu Windows.
 2. Kliknij menu Start prawym przyciskiem myszy iz menu wybierz polecenie Wiersz polecenia (administrator).
 3. W wierszu polecenia wpisz następujące polecenia i naciśnij klawisz Enter po każdym:
  • dism / online / cleanup-image / scanhealth
  • dism / online / cleanup-image / restorehealth
 4. Teraz wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
  • DISM / Online / Cleanup-Image / RestoreHealth /source:WIM:X:SourcesInstall.wim:1 / LimitAccess
 5. Pamiętaj, aby zmienić wartość X literą zamontowanego dysku z instalacją systemu Windows 10.
 6. Po zakończeniu procedury uruchom ponownie komputer.

Rozwiązanie 5 — Zainstaluj ponownie sterownik karty graficznej

Według użytkowników wydaje się, że BŁĄD FATALNY DXGKRNL VIDEO jest spowodowany przez grafikę Intela i aby naprawić ten błąd, musisz ponownie zainstalować sterownik grafiki Intela. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X na klawiaturze, aby otworzyć Menu zaawansowanego użytkownika. Wybierać Menadżer urządzeń z listy.
  video-dxgkrnl-fatal-error-manager
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń znajdź sterownik, który chcesz usunąć, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj z menu.
  video-dxgkrnl-fatal-error-deinstalacja-sterownik
 3. Jeśli dostępne, sprawdź Usuń oprogramowanie sterownika dla tego urządzenia i kliknij dobrze.

Po usunięciu sterownika karty graficznej Intel należy odinstalować wszelkie zainstalowane oprogramowanie graficzne Intel. Po usunięciu oprogramowania i sterowników graficznych Intel możesz pobrać nowe sterowniki Intel na swój komputer ze strony internetowej Intela.

Jeśli masz zarówno zintegrowaną, jak i dedykowaną kartę graficzną, niektórzy użytkownicy sugerują usunięcie obu sterowników. Najprostszym sposobem na usunięcie sterowników dedykowanej karty graficznej jest użycie Display Driver Uninstaller, więc należy go pobrać.

Po odinstalowaniu obu sterowników możesz teraz ponownie zainstalować niezbędne sterowniki. Musimy wspomnieć, że niewielu użytkowników miało problemy z najnowszymi sterownikami Intel i Nvidia, więc na razie możesz chcieć zainstalować starszą wersję sterowników.

 • Rozwiązanie 6 — Usuń oprogramowanie antywirusowe

  Aplikacje innych firm mogą często powodować pojawienie się tego rodzaju błędów. Najczęstszą przyczyną BŁĘDÓW FATALNYCH VIDEO DXGKRNL i innych błędów niebieskiego ekranu śmierci może być program antywirusowy i zapora sieciowa, dlatego zaleca się tymczasowe usunięcie wszystkich programów antywirusowych innych firm. Odinstalowanie programu antywirusowego zwykle nie wystarcza i musisz użyć specjalnego narzędzia do usuwania, aby całkowicie usunąć wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z oprogramowaniem antywirusowym.

  Użytkownicy zgłosili, że ten błąd spowodował program antywirusowy AVG, ale należy pamiętać, że prawie każde oprogramowanie antywirusowe może powodować pojawienie się tego błędu.

  Rozwiązanie 7 — Ustaw domyślną kartę graficzną w systemie BIOS

  Jeśli masz zarówno dedykowaną, jak i zintegrowaną kartę graficzną, czasami musisz ustawić domyślną w BIOSie, aby naprawić ten błąd. Według użytkowników ustawienie domyślnej karty graficznej na automatyczną w systemie BIOS może spowodować błąd VoD_GXRKRNL_FATAL_ERROR BSoD, dlatego zdecydowanie zalecamy przejście do systemu BIOS i ustawienie dedykowanej karty graficznej jako domyślnej karty graficznej. Aby zobaczyć, jak to zrobić, zalecamy sprawdzenie instrukcji obsługi płyty głównej w celu uzyskania szczegółowych instrukcji.

  Rozwiązanie 8 — Zresetuj system Windows 10 i sprawdź sprzęt

  Czasami błędy niebieskiego ekranu śmierci mogą być spowodowane przez oprogramowanie innych firm, ale można je naprawić, wykonując reset systemu Windows 10. Zresetowanie systemu Windows 10 spowoduje usunięcie wszystkich plików z dysku C, więc należy utworzyć kopię zapasową. Zaleca się również utworzenie rozruchowego dysku flash USB, ponieważ może być potrzebny do tej procedury. Aby zresetować system Windows 10, wykonaj następujące czynności:

  1. Ponownie uruchom komputer kilka razy, aby rozpocząć automatyczną naprawę.
  2. Wybierać Rozwiązywanie problemów> Zresetuj ten komputer> Usuń wszystko. Podczas tego kroku możesz zostać poproszony o włożenie nośnika instalacyjnego Windows 10, więc bądź na to gotowy.
  3. Wybierać Tylko dysk, na którym jest zainstalowany system Windows> Po prostu usuń moje pliki i kliknij Resetowanie przycisk.
  4. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces resetowania.

  Jeśli błąd pojawia się nawet po zresetowaniu systemu Windows 10, możliwe, że ten błąd jest spowodowany przez Twój sprzęt, więc sprawdź, czy sprzęt działa poprawnie.

  VIDEO DXGKRNL BŁĄD FATALNY Błąd niebieskiego ekranu śmierci może powodować pewne problemy na komputerze, ale mamy nadzieję, że udało Ci się naprawić ten błąd, korzystając z jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji