Tymczasowo łatwo wyłącz aplikacje startowe w systemie Windows

Jeśli z jakichś powodów musisz tylko tymczasowo wyłączyć uruchamianie programów startowych podczas uruchamiania, możesz to zrobić z łatwością. Działa to w systemie Windows XP — ale nie działa w późniejszych wersjach!

klawisz Shift

Tymczasowo wyłącz aplikacje startowe w systemie Windows

Po prostu przytrzymaj Przesunięcie klucz podczas procesu logowania. Uniemożliwi to systemowi Windows uruchomienie programów skrótów znajdujących się w następujących folderach:

  • C \ ProgramData \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup
  • C \ Users \ nazwa użytkownika \ AppData \ Roaming \ Microsoft \ Windows \ Start Menu \ Programs \ Startup

Aby wyłączyć programy lub skróty, musisz przytrzymać klawisz SHIFT, aż pojawią się ikony na pulpicie. Przytrzymanie klawisza SHIFT jest lepszą alternatywą niż tymczasowe usuwanie lub przenoszenie programów i skrótów, ponieważ ta procedura wpływa tylko na bieżącą sesję użytkownika.

Aby użyć klawisza SHIFT do wyłączenia programów i skrótów w folderach startowych, wyloguj się z komputera. Teraz w oknie dialogowym Witamy w systemie Windows naciśnij Ctrl + Alt + Del. W oknie dialogowym Logowanie do systemu Windows wpisz nazwę użytkownika i hasło, a następnie kliknij przycisk OK. Natychmiast przytrzymaj klawisz SHIFT. Kursor myszy zmienia kształt ze zwykłego wskaźnika na wskaźnik z klepsydrą. Przytrzymaj klawisz SHIFT, dopóki nie pojawią się ikony pulpitu systemu Windows, a kursor myszy przestanie zmieniać kształt.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli chcesz rozwiązać problemy z uruchamianiem systemu Windows lub opóźnienia logowania.

Link do głównej publikacji