Twoje pliki EPUB są uszkodzone? Oto poprawka

Kroki, aby naprawić uszkodzone pliki EPUB w systemie Windows 10

 1. Wyodrębnij plik EPUB i zarchiwizuj go ponownie
 2. Konwertuj EPUB
 3. Użyj alternatywnego czytnika

Digitalizacja książek i dokumentów to jeden z wysiłków, jakie podjęło nasze pokolenie. Pomiędzy różnymi formatami e-booków, EPUB jest jednym z najczęściej używanych.

Jednak, jak każdy inny plik, EPUB może ulec uszkodzeniu, a tym samym niedostępny. Nie jest to do końca powszechne, ponieważ archiwum EPUB nie jest najbardziej skomplikowaną rzeczą w historii, ale może się zdarzyć od czasu do czasu. Jeśli potrzebujesz naprawić uszkodzony plik EPUB, mamy kilka kroków do wypróbowania.

Jak naprawić uszkodzone pliki EPUB

1: Wyodrębnij plik EPUB i zarchiwizuj go ponownie

Zacznijmy od prostej sztuczki, która najwyraźniej pomogła wielu użytkownikom, którzy mieli problemy z uszkodzonym plikiem EPUB. Krok jest raczej prosty i wystarczy archiwizator WinRar lub WinZip.

Zasadniczo musisz wyodrębnić zawartość z pliku EPUB i zarchiwizować ją ponownie za pomocą wymienionego archiwizatora innej firmy. Mam nadzieję, że dzięki temu będzie znów dostępny. Chociaż wiele z tego zależy od możliwości twojego czytnika EPUB.

 • Oto, co musisz zrobić krok po kroku:

  1. Pobierz i zainstaluj WinRar lub 7zip. Podczas instalacji nie zapomnij zezwolić aplikacji na utworzenie skrótu w menu kontekstowym.
  2. Kliknij uszkodzony plik EPUB prawym przyciskiem myszy i wybierz „Wypakuj tutaj”Z menu kontekstowego.naprawić uszkodzony epub
  3. Wybierz wszystkie wyodrębnione pliki (powinno to być 3), kliknij prawym przyciskiem myszy jeden z nich i wybierz „Dodaj do archiwum„.naprawić uszkodzony epub
  4. Zamień format pliku rozszerzenia na epub i kliknij OK u dołu.naprawić uszkodzony epub

  2: Konwertuj EPUB

  Innym użytkownikom udało się całkowicie uratować zawartość uszkodzonego pliku EPUB, konwertując go. Zwykłą procedurą jest konwersja do formatu PDF i przejście z tego miejsca.

  Jednak możesz nawet przekonwertować plik EPUB na, no cóż, EPUB. Brzmi śmiesznie, ale to rzekomo sposób na rozwiązanie problemu. Jeśli więc format pliku PDF nie odpowiada Twoim potrzebom, możesz użyć konwertera do replikacji uszkodzonego pliku.

  Konwertuj pliki EPUB za pomocą Epubor Ultimate (zalecane)

  Świetnym rozwiązaniem do konwersji plików EPUB w celu rozwiązania problemów jest Epubor Ultimate. Możesz przekonwertować kilka książek na EPUB, PDF lub Mobi, a przekonwertowane książki będą wyświetlane dokładnie tak, jak są, bez uszkodzenia danych.Konwertuj pliki EPUB za pomocą Epubor Ultimate

  Proces jest tak prosty, jak przeciąganie i upuszczanie: pobierz książki z biblioteki po lewej stronie, wybierz format wyjściowy i kliknij przycisk „Konwertuj”. To wszystko, co musisz zrobić, a ten inteligentny konwerter naprawi uszkodzone pliki EPUB.

  Konwerter obsługuje formaty wejściowe: KFX, EPUB, PDF, AZW, AZW1, AZW3, AZW4, Mobi, PRC, TPZ, Topaz, TXT i HTML. Ma możliwość konwertowania ich na EPUB, Mobi, AZW3, TXT i PDF (wspólny rozmiar czcionki i duży rozmiar czcionki).

  • Pobierz teraz (wersja próbna)

  Wersja testowa jest ograniczona tylko do 2 plików, co wystarczy, aby przetestować jej pojemność i kupić produkt, jeśli jesteś zadowolony.

  • Inną opcją jest użycie Calibre. Wykonaj następujące kroki, aby przekonwertować EPUB na EPUB (lub PDF):

   1. Pobierz i zainstaluj Calibre tutaj.
   2. Skonfiguruj Calibre i dodaj do biblioteki uszkodzony plik EPUB.
   3. Kliknij książkę prawym przyciskiem myszy i wybierz „Konwertuj książki» i wtedy «Konwertuj indywidualnie„.naprawić uszkodzony epub
   4. W prawym górnym rogu wybierz format wyjściowy. Możesz ponownie skorzystać z EPUB lub przekonwertować go na format PDF.naprawić uszkodzony epub
   5. Kliknij OK.

   3: Użyj alternatywnego czytnika

   W końcu problem może być z twojej strony. Możemy jedynie zasugerować wypróbowanie innego czytelnika. Oczywiście dotyczy to tylko urządzeń, które pozwalają ingerować w używane oprogramowanie. Dostępnych jest wiele aplikacji, które umożliwiają czytanie e-książek w formacie EPUB.

   Niektóre z nich są płatne, a większość jest bezpłatna. Zrobiliśmy listę naszych wyborów w następującym artykule, więc sprawdź je:

   • 10 najlepszych czytników ePub dla systemu Windows 10

   Może zadziała alternatywny czytnik. Ponadto, jeśli udało Ci się otworzyć plik przy starszej iteracji aplikacji, spróbuj obniżyć go.

   Że należy to zrobić. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie do dodania, możesz to zrobić w sekcji komentarzy. Możesz go znaleźć poniżej.

Link do głównej publikacji