Trojan MEMZ: co to jest i jak wpływa na komputer z systemem Windows?

MEMZ to trojan, który ostatnio cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników komputerów z systemem Windows, którzy są zaintrygowani tworzonymi przez nich obrazami wirowymi na swoich komputerach. Do dziś MEMZ wciąż jest nieznanym wirusem dla wielu użytkowników systemu Windows, a szansa na uzyskanie dodatkowych informacji od Microsoft jest teraz zerowa.

Gigant technologiczny zablokował oryginalny wątek na temat tego wirusa. Jedyny wątek aktywny w Microsoft Community to. Wygląda na to, że wszystko zaczęło się jak żart, ale dotknęło to wielu użytkowników.

Leurak, twórca wirusa, chciał, aby był on tylko dla zabawy, i to było w przypadku serii „Złośliwe oprogramowanie przeglądarki” autorstwa Youtubera danooct1. Wysłał go prywatnie innym, a niektórzy odbiorcy nie zastosowali się do prośby Leuraka, aby NIE udostępniać go swoim rówieśnikom lub nieznajomym.

MEMZ został pierwotnie stworzony przez Leurak dla serii złośliwego oprogramowania YouTuber danooct1. Teraz jest dostępny publicznie i możesz znaleźć na GitHub kilka wersji wirusa, niektóre Clean i inne Destructive.

Co to jest wirus MEMZ?

MEMZ to niestandardowy trojan, który wykorzystuje wysoce złożone i unikalne ładunki, które aktywują się z rzędu. Kilka pierwszych ładunków jest nieszkodliwych, ale końcowy ładunek może sprawić, że Twój komputer będzie całkowicie bezużyteczny.

Po zainfekowaniu komputera wirus wyświetla komunikat informujący użytkowników, że nie będą mogli korzystać ze swoich komputerów, jeśli zrestartują komputer. Pamiętaj więc, aby nigdy nie uruchamiać ponownie komputera z MEMZ.

Jeśli zastanawiasz się, w jaki sposób ten trojan się manifestuje, niektóre z efektów obejmują automatyczne zapytania wyszukiwania w przeglądarce, zmianę kształtu kursora myszy i losowe klikanie, losowe otwieranie lub zamykanie aplikacji oraz wiele innych dziwnych błędów i usterek kończących się z tunelem ekranowym z niezliczonych zrzutów ekranu, które przejmą twój wyświetlacz. 

Trojan MEMZ może zrobić interesującą, a także bardzo odrażającą rzecz: zastąpić pierwsze 64 KB dysku twardego. Oznacza to, że wpłynie to na Twój główny rekord rozruchowy i będziesz potrzebować zaawansowanych metod rozwiązywania problemów.

Twój komputer nie będzie mógł uruchomić systemu operacyjnego, zamiast tego wyświetli się następujący komunikat: „Twój komputer został zniszczony przez trojana MEMZ. Teraz ciesz się kotem Nyan… ”Następnie kot Nyan przejmie komputer. Znakiem towarowym MEMZ jest animacja Nyan Cat działająca jako program ładujący.

Jeśli zdecydujesz się pozbyć MEMZ za pomocą Menedżera zadań, komputer natychmiast się zawiesi. Ostateczny ładunek jest inicjowany podczas ponownego uruchamiania komputera.

Istnieją dwie wersje MEMZ: jedna nieszkodliwa, której ludzie używają do zabawy, oraz wersja szkodliwego oprogramowania, która wpływa na główny rekord rozruchowy. Drugi jest niebezpieczny i może sprawić, że komputer będzie bezużyteczny.

 • Jak usunąć wirusa MEMZ

  • Wpisz polecenie taskkill / f / im MEMZ.exe w wierszu polecenia. To zabija wszystkie procesy MEMZ bez awarii systemu. Minusem jest to, że Nyan Cat nadal będzie pojawiał się po ponownym uruchomieniu komputera.
  • Zainstaluj system Windows za pomocą pliku ISO.

  Jeśli jesteś ciekaw, jak MEMZ wpływa na Twój komputer, możesz obejrzeć film poniżej.

  Jeśli kiedykolwiek spotkałeś wirusa MEMZ na PC, powiedz nam, jak sobie z nim poradziłeś w sekcji komentarzy poniżej. Ponadto, jeśli znasz inne sposoby usunięcia trojana, wspomnij o nich.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji