Szybka naprawa uszkodzonych domyślnych zasad grupy domeny w systemie Windows Server

Uszkodzone domyślne zasady domeny to coś, czego nikt nie chce widzieć w systemie Windows Server. I większość ludzi nie jest tym zestresowana, ponieważ tworzy kopie zapasowe w odpowiednim czasie. Jeśli jednak tak nie jest i naprawdę potrzebujesz rozwiązania, zalecamy wykonanie czynności wymienionych poniżej. Korzystając z tego przewodnika, możesz naprawić uszkodzone domyślne zasady domeny.

Jak naprawić uszkodzone domyślne zasady domeny

Jest tak wiele zmiennych, które mogą, ale nie muszą, wywoływać uszkodzenie domyślnych zasad domeny. Przez większość czasu użytkownicy zmieniają domyślne zasady bezpośrednio, zamiast tworzyć nowe.

Może to prowadzić do problemów, a jedyne dwa niezawodne sposoby, które możemy zasugerować, to przywrócenie kopii zapasowej obiektu zasad grupy lub, w przypadku braku kopii zapasowych, użycie Narzędzie Dcgpofix.

 • To narzędzie powinno przywrócić wszystkie ustawienia do wartości domyślnych, dlatego należy je sprawdzić i zmienić w zależności od potrzeb w przyszłości. Jest to niezwykle ważne, ponieważ jest to ostateczne narzędzie i należy go używać w scenariuszach katastrof, w których nie można naprawić obiektu zasad grupy. Nie zapomnij więc wykonać kopii zapasowej nawet skorumpowanego obiektu zasad grupy, ponieważ zawsze istnieje szansa, że ​​coś pójdzie nie tak.

  Jeśli nie masz pewności, jak uruchomić to narzędzie, oto szczegółowe wyjaśnienie, które musisz wykonać:

   1. Otwórz wiersz polecenia.
   2. Uruchom następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
    • Dcgpofix / target: domain
   3. Potwierdź wybór i uruchom narzędzie.

  Że należy to zrobić. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji