Stwórz żywe zaufanie za pomocą tych 5 narzędzi dla spokoju ducha

Żywe zaufanie to bardzo przydatny dokument prawny, który możesz stworzyć w ciągu swojego życia, który daje ci spokój co do sposobu podziału majątku na spadkobierców po Twojej śmierci. Ten typ dokumentu jest bardzo podobny do testamentu, ale główna różnica polega na tym, że żywe zaufanie zacznie obowiązywać dopiero po śmierci.

Dokument ten może być przydatny w różnych sytuacjach, ale jest używany głównie przez osoby, które mają skomplikowaną sytuację finansową — złożoną rodzinę z nieruchomościami w innych krajach, miastach itp. Może być bardzo wydajny również dla osób niezamężnych, umożliwiając im upewnij się, że wszystkie ich majątki są odpowiednio utrzymywane po śmierci.

Masz dwie opcje dotyczące rodzaju żywego zaufania, które możesz wybrać:

  • Odwołaj żywego zaufania — przenosisz swoje aktywa na konto zaufania i zachowujesz nad nimi kontrolę, z opcją zmiany aspektów i całkowitego ich odwołania, w razie potrzeby.
  • Nieodwołalne żywe zaufanie — ta opcja umożliwia oddanie wszystkich aktywów beneficjentowi zaufania, bez możliwości jego zmiany lub odwołania

W tym artykule opiszemy jedne z najlepszych dostępnych na rynku opcji oprogramowania, które pozwalają łatwo tworzyć profesjonalnie wyglądające i wydajne troski o życie, siedząc wygodnie na biurku i komputerze.

5 opcji oprogramowania do tworzenia profesjonalnych relacji zaufania

1

Quicken WillMaker Plus 2019

Quicken WillMaker Plus 2019 - Żywy twórca zaufania

Quicken WillMaker Plus to niezwykle przydatne oprogramowanie, które pozwala tworzyć plany dla posiadłości, powierników itp. Otrzymujesz pomoc krok po kroku, od początku do końca procesu, w tym wszystkie aspekty danych prawnych, które pozwalają wybrać najlepszą opcję.

To oprogramowanie może tworzyć dla Ciebie różnorodne dokumenty — testamenty, żywe zaufanie, żywe testamenty, różne ustalenia finansowe, a także oferować informacje dotyczące wybranych przez ciebie opiekunów i zarządzać procesem alokacji funduszy.

Zobaczmy niektóre z najlepszych funkcji tego oprogramowania:

  • Potrafi tworzyć niestandardowe plany nieruchomości z szerokim zakresem narzędzi — woli, opieki zdrowotnej itp.
  • Format wywiadu oprogramowania pozwala na udzielenie konkretnych odpowiedzi na skomplikowane warunki prawne
  • Zawiera przyjazny dla użytkownika podręcznik prawny, który może pomóc znaleźć odpowiedzi na często zadawane pytania
  • Twoje projekty zostaną wysłane do zespołu prawników-redaktorów, który dostosuje dokumenty do wymagań prawa w twoim kraju
  • Oferuje bardzo przydatną funkcję listy kontrolnej — to narzędzie pozwala upewnić się, że masz wszystkie potrzebne dokumenty

To oprogramowanie jest bazą do pisania testamentów, ale jest dostarczane w pakiecie z modułem Living Trust. Możesz uzyskać dostęp do Living Trust tylko wtedy, gdy zarejestrujesz swoją kopię Quicken.

Dzięki modułowi Living Trust możesz być pewny, że wszystkie twoje dokumenty majątkowe zdają testament łatwo i terminowo. Moduł ten pozwala na opiekę nad rodziną w przypadku Twojej śmierci, poprzez wskazanie osoby, która wykona twoje instrukcje, a także umożliwi jej podejmowanie ważnych decyzji dotyczących twoich wymagań zdrowotnych.

Wypróbuj Quicken WillMaker Plus 2019

— POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do finansowania domu na PC, aby kontrolować budżet

2)

Rocket Lawyer

Rocket Lawyer - żywy twórca zaufania

Rocket Lawyer to kolejne świetne narzędzie, które pozwala tworzyć wszystkie dokumenty potrzebne do stworzenia profesjonalnej i wszechstronnej woli. Aby ułatwić Ci pracę, ta aplikacja używa bardzo łatwego do zrozumienia formatu rozmowy z wytycznymi na każdym etapie procesu.

Możesz tworzyć arkusze zasobów, raporty postępu, a także zapewnia szablony testowe. Te szablony mogą być bardzo przydatne, gdy nie masz pewności, jak rozpocząć tworzenie dokumentów. Niestety, w porównaniu do Quicken, nie masz dostępu do listy kontrolnej dokumentów, którą musisz wypełnić, aby uzyskać wiążący dokument prawny.

Po zakończeniu tworzenia żywych dokumentów zaufania możesz łatwo wyeksportować wyniki w formacie pliku PDF lub wydrukować je natychmiast. Aby móc eksportować swoją pracę, musisz mieć licencję.

Możesz także użyć Rocket Lawyer, aby stworzyć harmonogram majątku, testamentu, przypisać dyrektywę w sprawie opieki zdrowotnej lub utworzyć dokumenty dotyczące wyboru opiekuna i instrukcji dla osób, które przeżyły.

Chociaż to oprogramowanie jest łatwe w użyciu, jeśli masz problemy ze zrozumieniem niezbędnych kroków, możesz uzyskać dostęp do oficjalnej strony FAQ Rocket Lawyer, a także ma legalny przewodnik informacyjny, dzięki czemu zawsze łatwo przestrzegasz znanych wymagań prawnych.

Spróbuj Rocket Lawyer

— POWIĄZANE: 7 najlepszych programów do fakturowania w systemie Windows 10 do użycia

3)

Zoom prawny

Legal Zoom - żywy twórca zaufania

Legal Zoom to kolejna świetna opcja oprogramowania, która pozwala postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku, aby stworzyć profesjonalnie wyglądający testament, wraz ze wszystkimi potrzebnymi dokumentami.

To oprogramowanie pozwala Tobie i Twojej rodzinie mieć pewność, że wszystko jest odpowiednio zaplanowane, a wszystkie Twoje potrzeby w starszym wieku są zaspokojone, a jednocześnie upewniać się, że Twój pracownik służby zdrowia może interweniować w sytuacjach awaryjnych i podejmować krytyczne decyzje w imieniu

Interfejs użytkownika tego oprogramowania został zaprojektowany w taki sposób, aby był przyjazny dla użytkownika i łatwy w użyciu, oferując możliwość dodawania szczegółowych informacji dotyczących opieki nad małoletnimi dziećmi, zwierzętami itp.

Mimo że w tym oprogramowaniu nie znajdziesz listy kontrolnej dokumentów, Legal Zoom daje Ci możliwość kontrolowania wszystkich aspektów wpisywanych danych, zapewniając dostęp do przydatnych arkuszy. W ten sposób możesz wyświetlić podgląd całej listy dokumentów przed ich wysłaniem.

Darmowa wersja tego oprogramowania jest przydatna, jeśli potrzebujesz trochę wskazówek, oferując środowisko online, w którym możesz tworzyć testamenty, instrukcje dotyczące osób, które przeżyły, dokumenty wykonawców i wiele innych formatów.

Płatne wersje oferują wszystkie funkcje znajdujące się w bezpłatnej edycji i dodają przydatne narzędzia, takie jak możliwość przypisania osoby, która będzie zajmować się Twoimi finansami i wszystkimi aspektami prawnymi, jeśli z jakiegoś powodu nie możesz, oraz moc tworzenia żywa wola.

Jeśli chcesz zobaczyć więcej informacji o tym, która wersja Legal Zoom jest zalecana do twoich potrzeb, odwiedź oficjalną stronę z cenami Legal Zoom.

Wypróbuj Legal Zoom

— POKREWNE: To 7 najlepszych programów do śledzenia wydatków w 2019 roku

4

LawDepot

LawDepot - żywi twórcy zaufania

LawDepot to przydatna opcja oprogramowania, która oferuje przyjazny interfejs użytkownika i pomoc w tworzeniu własnych dokumentów zaufania i innych dodatkowych dokumentów do woli.

Mimo że ta aplikacja nie może się równać z Quicken lub Rocket Lawyer, wciąż ma świetny zestaw funkcji, które mogą ułatwić proces testowania. Brakuje możliwości tworzenia list kontrolnych, sprawdzania pisowni dokumentów, a także brak arkuszy roboczych zasobów, ale rekompensuje to ze względu na łatwość użycia.

Możesz użyć świetnych szablonów specjalnie zaprojektowanych do planowania majątku i pomóc w stworzeniu ostatniej woli i testamentu, żywego zaufania lub dokumentu pełnomocnictwa.

Korzystając z tego oprogramowania, możesz także tworzyć dokumenty, które są częścią woli, na przykład wybierając opiekunów i wykonawców na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Podobnie jak Quicken WillMaker, LawDepot umożliwia także tworzenie dokumentów odwołania.

Wypróbuj LawDepot

— POWIĄZANE: Użyj tych 5 najlepszych programów do planowania biznesowego, aby wprowadzić swoje pomysły biznesowe

5

Will Writer by Enodare

Will Writer by Enodare - żywe stworzenie zaufania

Will Writer to, jak sama nazwa wskazuje, program, który pomaga z łatwością tworzyć wolę. To oprogramowanie ma zarówno wersję do pobrania, jak i wersję online, dzięki czemu możesz uzyskać dostęp do swoich informacji z dowolnego miejsca na świecie za pomocą połączenia internetowego.

To oprogramowanie zostało zaprojektowane tak, aby było łatwe w użyciu, z wyraźnymi menu i bardzo przydatnymi zakładkami. Oprócz pisania testamentu, możesz używać tego oprogramowania do tworzenia innych ważnych dokumentów, takich jak tworzenie testamentu, pełnomocnictwa i dokumentów wykonawczych.

Struktura krok po kroku tego, jak działa Will Writer, pomaga zrozumieć wszystkie aspekty wypełnianych pól, a nawet oferuje zestaw próbek testowych, aby uzyskać wskazówki dotyczące tego, jaki rodzaj i ile informacji jest potrzebnych .

Jedną z wad korzystania z Will Maker jest fakt, że nie oferuje on żadnych funkcji sprawdzania pisowni, a z jakiegoś powodu czcionka tekstowa, w której wszystkie informacje są wypełnione, jest bardzo trudna do odczytania. Jeśli chcesz sprawdzić, co napisałeś, musisz kliknąć Podgląd, w przeciwnym razie czcionka jest zbyt mała.

Po ukończeniu całego przewodnika krok po kroku i uzyskaniu ostatecznego dokumentu możesz teraz wyeksportować go do pliku Word na dysku twardym, aby go bezpiecznie przechowywać. Możesz także wydrukować dokumenty bezpośrednio z tego oprogramowania.

Wypróbuj Will Writer

Wniosek

Tworzenie własnej woli z całą listą dokumentów potwierdzających nie jest tak trudne, jak kiedyś. Możesz teraz korzystać ze specjalistycznego oprogramowania do tworzenia oprogramowania, aby pomóc Ci w całym procesie tworzenia dokumentu, krok po kroku.

Niektóre z najlepszych opcji oprogramowania, które mogliśmy znaleźć po naszych badaniach, to Quicken WillMaker Plus, a także Rocket Lawyer. Mimo że oprogramowanie Quicken jest naszą najlepszą rekomendacją, obie te opcje oprogramowania obejmują szeroki wachlarz funkcji, które pokrywają wszystkie Twoje potrzeby w zakresie łatwego tworzenia testamentu, dokumentów wykonawcy i innych ważnych dokumentów twojego planu nieruchomości.

Chcielibyśmy dowiedzieć się, jakie są Twoje wrażenia z korzystania z tego oprogramowania i jaką opcję wybrałeś z tej piątki.

Podziel się z nami swoją opinią, korzystając z sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji