Strumień Netflix utknął? Oto jak rozwiązać ten problem [ŁATWY PRZEWODNIK]

Od początku swojego istnienia Netflix zmienił sposób, w jaki uzyskujemy dostęp do treści, czy to początkową usługę DVR, czy obecny model przesyłania strumieniowego. W rzeczywistości usługa przesyłania strumieniowego online stała się tak popularna, że ​​stała się integralną częścią naszego stylu życia.

Cała kultura Binge Watching była bezpośrednim wynikiem wyczerpującego katalogu Netflix i wciągających programów. Jak już wiemy, Netflix jest dostępny na wielu urządzeniach, w tym na smartfonach, tabletach, Xboxach, a także telewizorach smart TV.

Większość producentów OEM przygotowuje się również do zapewnienia, że ​​ich inteligentny telewizor jest zoptymalizowany pod kątem serwisu Netflix.

Kilka tygodni temu, gdy miałem już garbić się na kanapie i zacząć bingować na Netflix, stało się coś bardzo nieoczekiwanego. Postęp przesyłania strumieniowego utknął na poziomie 25%.

Myślałem, że obwiniam połączenie internetowe, ale po dalszym sprawdzeniu stwierdziłem, że wszystko jest w porządku. Kontrola prędkości powiedziała mi, że obecna przepustowość waha się w granicach 15 Mb / s — 20 Mb / s.

Podstawowe rozwiązywanie problemów nie przyniosło żadnych rezultatów, a po wielu frustracjach Netflix mógł przesyłać strumieniowo, jak poprzednio.

Co się dzieje?

Cóż, w tym przypadku bardzo trudno jest wskazać dokładny problem, oprócz problemów z Internetem możliwe jest, że problem występuje nadal w aplikacji Netflix.

Wcześniej obserwowałem podobne problemy, szczególnie gdy szerokość pasma jest dzielona. Zanurzmy się głęboko w problem i spróbuj go rozwiązać.

Sprawdź swój Internet

Uruchom ponownie router i sprawdź połączenie internetowe. Czy możesz korzystać z innych aplikacji do przesyłania strumieniowego? Jeśli nie, spróbuj ponownie uruchomić router Wi-Fi.

Jeśli musisz skonfigurować niektóre ustawienia routera, ale nie wiesz, jak to zrobić, sprawdź te narzędzia programowe, które pomogą Ci to skonfigurować.

Napraw teraz połączenie internetowe, wykonując czynności opisane w tym pełnym przewodniku!

Załóżmy, że nawet po ponownym uruchomieniu Internetu nie działa reset routera. Jeśli twój router jest problemem i nie możesz go naprawić, zalecamy, abyś zaczął szukać innego.

Tutaj znajdziesz listę najlepszych.

Czy to sprawia, że ​​Twój Netflix działa? Nie, nie martw się, przeprowadzimy cię przez kilka innych kroków.

Sprawdzanie urządzenia

Czy próbujesz używać Netflix na smartfonie? Jeśli tak, wyczyść pliki tymczasowe i uruchom ponownie urządzenie. To powinno rozwiązać problem z przesyłaniem strumieniowym, jeszcze innym sposobem jest całkowite odinstalowanie Netflix i ponowna instalacja tego samego.

Spróbuj także obniżyć jakość przesyłania strumieniowego, co może pomóc zwolnić bufor i spróbować zmienić połączenia z innym usługodawcą internetowym. W większości przypadków powinno to pomóc w rozwiązaniu problemu z Netflix Stream.

Netflix przesyłany strumieniowo przez Chromecasta utknął w telewizji

Cóż, zdarzyło mi się to kilka razy i za każdym razem jedynym rozwiązaniem problemu jest zresetowanie aplikacji Netflix.

Przesyłam strumieniowo Netflix do mojego telewizora za pomocą Chromecasta, a Chromecast jest wyposażony w mały przycisk resetowania, który należy naciskać nieprzerwanie przez ponad 15 sekund. To zawsze rozwiązało problem buforowania.

Twój komputer nie może znaleźć Chromecasta? Nie martw się, mamy dla Ciebie rozwiązanie.

Rozwiązywanie problemów z Netflix Stream na Smart TV

Za każdym razem, gdy strumień Netflix blokuje się, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, jest wyłączenie telewizora, całkowite odłączenie go na chwilę, a następnie ponowne podłączenie. Jeśli to nie rozwiąże problemu, spróbuj odinstalować Netflix i zainstalować go ponownie na telewizorze.

W ostateczności możesz zresetować telewizor do ustawień fabrycznych, przechodząc do menu ustawień, jednak należy pamiętać, że spowoduje to usunięcie wszystkich danych i ustawień na smart TV.

Jeśli wystąpią błędy synchronizacji dźwięku w serwisie Netflix, możesz je łatwo rozwiązać, postępując zgodnie z tym przewodnikiem.

Napraw problemy ze strumieniowaniem Xbox 360 / One Netflix

Nie trzeba dodawać, że Netflix konsekwentnie pokazuje ten problem na różnych urządzeniach i platformach. Nawet Xbox nie jest oszczędzony.

Pierwszym krokiem byłoby zresetowanie ustawień aplikacji i ponowne uruchomienie konsoli Xbox. Jeśli problem nadal występuje, odinstaluj aplikację Netflix, wykonując poniższe czynności,

  • Przejdź do pulpitu nawigacyjnego Xbox
  • Przejdź do Aplikacje i wybierz Moje aplikacje
  • Najedź kursorem na aplikację Netflix i naciśnij przycisk „X”, aby wyświetlić szczegóły aplikacji
  • Wybierz Usuń i naciśnij „Tak”, aby potwierdzić
  • Po odinstalowaniu Netflix z Xbox jeszcze raz przejdź do deski rozdzielczej i zainstaluj aplikację.

Ewentualnie potwierdź także ustawienia DNS konsoli Xbox, wykonując poniższe czynności

  • Przejdź do Ustawienia> Ustawienia systemowe
  • Wybierz Ustawienia sieci
  • Wybierz sieć i kliknij „Konfiguruj sieć”.
  • W następnym kroku wybierz „Ustawienia DNS” i wybierz „Automatyczny”

Jeśli potrzebujesz więcej informacji na temat rozwiązania problemu z Netflix na Xbox, zapoznaj się z tym szczegółowym artykułem.

Uruchom ponownie konsolę Xbox i spróbuj ponownie Netflix. Powyższe kroki powinny pomóc rozwiązać problemy z przesyłaniem strumieniowym Netflix, szczęśliwy Binging!

W przypadku jakichkolwiek innych pytań nie wahaj się sięgnąć do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji