Samouczek dotyczący naprawy „Nie można się zalogować przy użyciu mojego konta Microsoft w systemie Windows 10”

Nie można się zalogować przy użyciu mojego konta Microsoftkonto Microsoft odgrywa dużą rolę w systemie Windows 10, bez konta Microsoft użytkownik nie może uzyskać dostępu do wielu rzeczy obecnych w systemie Windows 10. Ale kiedyś po uaktualnieniu do systemu Windows 10 użytkownik zaczyna napotykać problem lub błąd, gdy próbuje zalogować się do swojego konta Microsoft. Z powodu tego problemu może wystąpić wiele szkód, takich jak zgubienie wszystkich wiadomości e-mail, zakupione aplikacje, ustawienia i inne.

Jeśli cierpisz na ten problem, nie martw się, ten blog zawiera kompletną metodę pozbycia się „Nie można się zalogować przy użyciu mojego konta Microsoft w systemie Windows 10”.

Metoda rozwiązania problemu z logowaniem do konta Microsoft

Metoda 1 — Zmień lub zmień ustawienia zasad grupy

Jeśli masz dane logowania, ale nadal nie możesz się zalogować do konta Microsoft, spróbuj zmodyfikować ustawienia zasad grupy. Zastosuj poniższe podane kroki:

Krok 1: Otwórz pasek wyszukiwania i wpisz edytor zasad grupy, a następnie wybierz otwórz Edytuj zasady grupy

Krok 2: Następnie musisz przejść do podanej poniżej ścieżki:

Konfiguracja komputera \ Zasady \ Ustawienia systemu Windows \ Ustawienia zabezpieczeń \ Zasady lokalne / Opcje zabezpieczeń / Inne / Konta: Zablokuj konta Microsoft

Krok 3: Następnie wyszukaj Konta: Zablokuj konta Microsoft, kliknij je prawym przyciskiem myszy i wybierz Właściwościniemożność zalogowania się na konto Microsoft

Krok 4: Kliknij menu rozwijane i wybierz „Ta zasada jest wyłączona”

Jeśli z jakiegokolwiek powodu konto Microsoft zostało zablokowane przez zasady grupy, powyższe kroki naprawią go i umożliwią zalogowanie się na konto Microsoft.

Metoda 2 — Zastosuj podstawowe kroki odzyskiwania

W podstawowych czynnościach odzyskiwania dostarczonych przez Microsoft opcje te pomogą ci, jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto Microsoft z powodu zapomnienia hasła i nie tylko. Jeśli to jest powód, możesz po prostu postępować zgodnie z instrukcjami firmy Microsoft, aby zresetować hasło.

Metoda 3 — Zmodyfikuj rejestr systemu Windows 10

Jeśli nie możesz zalogować się na swoje konto Microsoft, stosując powyższe metody, wypróbuj tę podaną sztuczkę. Zastosuj poniższe podane kroki:

Krok 1: Otwórz pasek wyszukiwania i wpisz regedit, aby otworzyć Edytor rejestru

Krok 2: Następnie przejdź do podanej ścieżki:

HKEY_USERS \ .DEFAULT \ Software \ Microsoft \ IdentityCRL \ StoredIdentities

Krok 4: Twoje konto zostanie tutaj ustawione, kliknij je prawym przyciskiem myszy i usuń

Krok 5: Następnie zamknij Edytor rejestru i przejdź do Ustawienia> Konta

Krok 6: Spróbuj ponownie dodać konto

Pomocny link: http://www.pcerror-fix.com/restore-windows-registry

Metoda 4: Upewnij się, że Twoje konto zostało zhakowane, czy nie

Możliwe jest również zhackowanie konta; jeśli tak się stanie, przeczytaj poniżej, aby potwierdzić.

Upewnij się, że konto Microsoft zostało zhakowane lub nie

  • Już na pierwszym etapie spróbuj zalogować się na swoje osobiste konto Microsoft. Jeśli nie możesz się zalogować, przejdź do następnego punktu.
  • Z konta wybierz opcję „Ostatnia aktywność”.
  • Zobacz swoją ostatnią aktywność.
  • Jeśli ktoś spróbował się zalogować, pojawi się komunikat „Czy to ty? Jeśli nie, daj nam znać ”.
  • Jeśli zauważysz więcej niż jedną nieautoryzowaną akcję, musisz zabezpieczyć swoje konto, resetując mocniejsze hasło i stosując dodatkową warstwę zabezpieczeń.

Wniosek: Mamy nadzieję, że po przeczytaniu powyższych metod i sztuczek możesz łatwo rozwiązać ten problem z łatwością. Zdecydowanie zaleca się utworzenie kopii zapasowej bazy danych rejestru lub utwórz punkt przywracania systemu w sposób umożliwiający radzenie sobie z wszelkiego rodzaju nieznanymi problemami podczas wykonywania powyższych metod.

Link do głównej publikacji