ROZWIĄZANE: hibernacja i problemy ze snem w Windows 10, 8, 8.1

Po zaktualizowaniu urządzenia do systemu Windows 8, Windows 8.1 lub Windows 10 możesz zauważyć pewne błędy lub problemy, które nie występowały w poprzednich wersjach systemu Windows. Dlaczego? Zasadniczo, ponieważ teraz sterowniki są nieaktualne i musisz zaktualizować system, aby pasował do nowego systemu operacyjnego. Jeden z typowych problemów zgłaszanych przez użytkowników Windows 8 i Windows 8.1, 10 jest związany z funkcjami hibernacji i uśpienia, które nie działają już poprawnie.

Jeśli więc zauważysz, że możesz przełączyć urządzenie z systemem Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10 w stan hibernacji lub uśpienia, lub podczas próby hibernacji komputera, zostanie on wyłączony, nie wahaj się i skorzystaj z tego przewodnika krok po kroku ponieważ będziemy sprawdzać, jak rozwiązać ten problem.

Funkcja hibernacji jest dość ważna, ponieważ umożliwia łatwe wyłączenie komputera bez utraty danych. Zasadniczo po włączeniu urządzenia rozpocznie się ono od miejsca, w którym go zostawiłeś — nie musisz zapisywać danych przed wybraniem hibernacji telefonu, a proces ponownego uruchomienia będzie znacznie szybszy w porównaniu z normalnym uruchomieniem.

Ale jeśli ta funkcja nie działa tak, jak powinna, możesz stracić dane osobowe i dane, a także uszkodzić oprogramowanie wewnętrzne komputera. Dlatego jeśli nie możesz przełączyć komputera z systemem Windows 8 lub Windows 8.1, 10 w stan hibernacji lub uśpienia, zastosuj następujące wskazówki i spróbuj rozwiązać te problemy jak najszybciej.

 • Jak naprawić problemy z hibernacją i trybem uśpienia w systemie Windows 10, 8.1

  1. Zaktualizuj komputer
  2. Zresetuj swój plan zasilania
  3. Wyłącz aktywne aplikacje i programy
  4. Zaktualizuj sterowniki ekranu / BIOS
  5. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

  1. Zaktualizuj komputer

  Jak już wspomniano, problemy te mogą zostać rozwiązane, gdy tylko zaktualizujesz system swojego urządzenia; w ten sposób wszystko będzie kompatybilne z Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10, dzięki czemu wszystkie wbudowane funkcje będą działać płynnie, tak jak przed zastosowaniem aktualizacji Windows.

  2. Zresetuj plan zasilania

  Ale pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, gdy zauważysz problemy z hibernacją, jest zresetowanie planów zasilania z komputera z systemem Windows 8, 10 lub usunięcie niestandardowego planu zasilania — na wypadek, gdyby go utworzyłeś.

  1. Przejdź do ekranu startowego i naciśnij klawisze klawiatury „Wind + R”> w polu Uruchom wpisz „control”. Spowoduje to uruchomienie okna Panelu sterowania.
  2. Wybierz „Opcje zasilania”, a następnie „Edytuj ustawienia planu”.
  3. Stamtąd wystarczy wybrać i usunąć niestandardowy plan zasilania lub zresetować domyślne plany zasilania, które są dostępne na urządzeniu z systemem Windows 8, 8.1, 10.Plan zasilania

  3. Wyłącz aktywne aplikacje i programy

  Jeśli problem nadal występuje, otwórz Menedżera zadań, używając sekwencji klawiszy „Ctrl + Alt + Del”. Następnie w Menedżerze zadań wybierz kartę Uruchamianie, a stamtąd po prostu wyłącz wszystkie elementy oprócz sterowników i uruchom ponownie.

  4. Zaktualizuj sterowniki ekranu / BIOS

  Jeśli nadal występują te same problemy z hibernacją, może to oznaczać problem ze zgodnością. W związku z tym powinieneś spróbować zaktualizować sterowniki ekranu, a także BIOS, które są dostępne w twoim urządzeniu. Zasadniczo po flashowaniu aktualizacji powinieneś być w stanie naprawić problemy z hibernacją i snem z pulpitu. Na razie to wszystko. Wypróbuj rozwiązania wyjaśnione powyżej i sprawdź, czy istnieją godne uwagi wyniki; nie zapomnij przekazać nam swojej opinii.

  5. Przeskanuj komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania

  Infekcje złośliwym oprogramowaniem mogą uniemożliwić korzystanie z funkcji hibernacji / uśpienia na komputerze. Upewnij się, że Twój komputer nie zawiera złośliwego oprogramowania, uruchamiając pełne skanowanie systemu przy użyciu wybranego programu antywirusowego. Zalecamy również zainstalowanie dedykowanego oprogramowania antymalware dla dodatkowej warstwy bezpieczeństwa.

Link do głównej publikacji