Roblox nie będzie działał na Google Chrome? Oto jak to naprawić

Od 2017 roku Roblox, platforma do tworzenia gier, która pozwala graczom tworzyć własne gry za pomocą Roblox Studio, miała bazę 64 milionów aktywnych graczy miesięcznie.

Czasami na platformie pojawiają się problemy, które wymagają natychmiastowej uwagi i rozwiązywania problemów, na przykład kiedy Roblox nie działa w Google Chrome przeglądarka.

Aby korzystać z Roblox, ważne jest, aby wszystko było aktualne, ale niektóre z symptomów, które można zauważyć, gdy Roblox nie działa w Google Chrome, to Roblox nie znaleziony przez przeglądarkę lub niekończąca się pętla instalacyjna, a nawet awaria gdy próbujesz otworzyć miejsce lub połączyć się z grą online.

Dzieje się tak z powodu uszkodzenia plików tymczasowych lub zapory ogniowej uniemożliwia uruchomienie Roblox lub nawet uruchomienie innego programu podczas instalacji. Inne przypadki pokazują, że dzieje się tak, gdy inne pliki Roblox ulegają uszkodzeniu.

Aby rozwiązać problem, że Roblox nie działa w przypadku Google Chrome, wypróbuj poniższe rozwiązania i sprawdź, które z nich działa dla Ciebie.

POPRAWKA: Roblox nie działa w Google Chrome

 1. Ogólne rozwiązywanie problemów
 2. Zamknij aplikację i otwórz ją ponownie
 3. Uruchom ponownie urządzenie
 4. Upewnij się, że data i godzina są poprawne
 5. Zresetuj opcje internetowe dla systemu Windows
 6. Wyczyść tymczasowe pliki internetowe
 7. Sprawdź swoją zaporę ogniową
 8. Ponownie zainstaluj Roblox
 9. Zainstaluj ponownie aplikację

1. Ogólne rozwiązywanie problemów

Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie. Czasami to rozwiązuje Roblox nie działa szybciej w przypadku Google Chrome lub powiązanych problemów.

 • 2. Zamknij aplikację i otwórz ją ponownie

  • Kliknij menu przycisk, który wygląda jak trzy wiersze w przeglądarce Google Chrome w prawym górnym rogu.
  • Kliknij Więcej narzędzi w menu podręcznym.
  • Kliknij Menadżer zadań.
  • Wybierz proces lub program, który chcesz wymusić zamknięcie i kliknij Koniec procesu w prawym dolnym rogu ekranu.

  3. Uruchom ponownie urządzenie

  • Kliknij zdjęcie swojego konta, a następnie Wyloguj się i wtedy Wyłączyć.
  • Po wyłączeniu urządzenia przez 30 sekund naciśnij przycisk zasilania, aby ponownie włączyć urządzenie.
  • Ponownie otwórz aplikację Roblox

  4. Upewnij się, że data i godzina są poprawne

  • Kliknij status obszar pasek zadań, a następnie kliknij Ustawienia.
  • Przewiń w dół strony Ustawienia
  • Kliknij Pokaż ustawienia zaawansowane.
  • Użyj Data i godzina sekcja strony Ustawienia, aby zmienić ustawienia:

  5. Zresetuj opcje internetowe dla systemu Windows

  Jeśli okaże się, że Roblox nie działa w przeglądarce Google Chrome, zresetuj opcje internetowe komputera, ponieważ rozwiązuje to wiele problemów, nawet dla graczy korzystających z przeglądarki Internet Explorer lub Firefox. Aby to zrobić:

  • otwarty Google Chrome
  • Kliknij trzy kropki aby otworzyć Ustawienia

  • Wybierz Ustawienia

  • Kliknij zaawansowane kartę, aby otworzyć więcej ustawień

  • Przewiń w dół do Zresetuj i posprzątaj

  • Kliknij Przywróć ustawienia do ich oryginalnych ustawień domyślnych

  • Kliknij Resetowanie ustawień przycisk

  Po zresetowaniu zamknij Google Chrome, aby umożliwić wprowadzenie zmian, a następnie wróć do korzystania z wybranej przeglądarki internetowej.

  • 6. Wyczyść tymczasowe pliki internetowe

   Ważnym krokiem w każdym procesie odinstalowywania lub ponownej instalacji jest wyczyszczenie tymczasowych plików internetowych przeglądarki, aby pomóc w rozwiązaniu ewentualnych problemów związanych z uszkodzeniem.

   7. Sprawdź zaporę

   Zabezpieczenia internetowe i oprogramowanie antywirusowe mogą próbować kontrolować, które programy mogą uzyskać dostęp do Internetu. Często programy te zawodzą pod względem ostrożności i domyślnie żaden program nie ma dostępu. Aby umożliwić Robloxowi zablokowanie, wykonaj następujące czynności:

   Firewall / Programy bezpieczeństwa

   • Znajdź panel sterowania zapory (sprawdź pasek zadań lub panel sterowania systemu Windows)
   • Iść do Uprawnienia do programu Sekcja
   • Znajdź Roblox i umożliwiają nieograniczony dostęp do Internetu

   Uwaga: Aby uzyskać pomoc dotyczącą określonego oprogramowania, zapoznaj się z instrukcją pomocy swojego programu lub witryną producenta.

   Antywirusowe

   Twój program antywirusowy lub antymalware może działać w tle i działać jako zbyt ostrożna zapora ogniowa, uniemożliwiając w ten sposób ważną komunikację między Roblox / Roblox Studio a powiązanymi serwerami. Aby to naprawić, zaktualizuj program antywirusowy lub dodaj Roblox do białej listy.

   W niektórych przypadkach program Roblox jest oznaczany jako problem przez program antywirusowy, ale należy pamiętać, że jest on wolny od wirusów i nie zawiera złośliwego oprogramowania. Dzieje się tak, ponieważ czasami oprogramowanie antywirusowe flaguje programy niepoprawnie, co nazywane jest fałszywie dodatnie. Aby rozwiązać ten problem, wykonaj następujące czynności:

   • Zaktualizuj program antywirusowy do najnowszej wersji
   • Zgłoś raport jako fałszywie dodatni i ustaw go jako program dozwolony dla dowolnej aplikacji antywirusowej lub antymalware. Podczas wyszukiwania wykluczeń w systemie Windows pliki Roblox znajdują się w folderze: C: \ Users \ (nazwa użytkownika systemu Windows) \ AppData \ Local \ Roblox

   — ZWIĄZANE: POPRAWKA: Antywirus blokuje Roblox w systemie Windows

   Routery

   Roblox nie jest zobowiązany do używania określonych portów dla danych wychodzących, ale skanuje w poszukiwaniu dowolnego wolnego portu na twoim komputerze. Jeśli router blokuje pakiety UDP na dowolnym porcie, Roblox nie będzie działał w Google Chrome. Porty dla Roblox są wybierane i przypisywane dla każdej gry, dynamicznie.

   Sprawdź instrukcję routera, aby dowiedzieć się, jak odblokować, a jeśli korzystasz z modemu DSL blokującego porty, skontaktuj się z dostawcą usług internetowych, aby uzyskać instrukcje, jak to zrobić.

   8. Ponownie zainstaluj Roblox

   Czasami naprawienie Robloxa nie działa w przypadku Google Chrome w inny sposób niż ponowna instalacja. Aby to zrobić, najpierw zresetuj opcje internetowe przeglądarki zgodnie z powyższym rozwiązaniem, a następnie zainstaluj ponownie Roblox.

   Aby ponownie zainstalować Roblox, który zastąpi kopię programu na twoim komputerze i zastąpi wszelkie usunięte lub uszkodzone pliki, upewnij się, że wszystkie programy są zamknięte, a następnie zainstaluj ponownie i uruchom ponownie komputer po odinstalowaniu przed faktyczną ponowną instalacją.

   Oto jak ponownie zainstalować:

   Gracz Roblox

   • Wejdź na stronę Roblox i zaloguj się na swoje konto
   • Odwiedź dowolną grę i kliknij zielony Grać Pojawi się wyskakujące okienko z informacją, że Roblox Player się instaluje, a następnie gra otworzy się automatycznie
   • Może pojawić się dodatkowe okno wyskakujące z prośbą o wybranie programu, w takim przypadku wybierz Roblox i potwierdź. Jeśli zdecydujesz się zapamiętać swój wybór, nie będziesz musiał wykonywać tej czynności w przyszłości.

    Roblox Studio

   • Wejdź na stronę Roblox i zaloguj się na swoje konto
   • Odwiedź dowolny z Twój gry, kliknij trzy kwadraty (kropki) w prawym górnym rogu i wybierz Wyświetlone zostanie okno podręczne z informacją, że Roblox Studio się instaluje, a Roblox Studio otworzy się automatycznie
   • Może pojawić się dodatkowe okno wyskakujące z prośbą o wybranie programu, w takim przypadku wybierz Roblox i potwierdź. Jeśli zdecydujesz się zapamiętać swój wybór, nie będziesz musiał wykonywać tej czynności w przyszłości.
   • Uruchom ponownie komputer po odinstalowaniu przed ponowną instalacją

   Jeśli masz problemy podczas ponownej instalacji, wyczyść Tymczasowe pliki internetowe, ponieważ pomoże to w rozwiązaniu wszelkich problemów związanych z uszkodzeniem.

   — ZWIĄZANE: Jak rozwiązać problemy z rejestratorem gier w systemie Windows 10

   9. Ponownie zainstaluj aplikację

   1. Kliknij Wyrzutnia Ikona
   2. Kliknij Wszystkie aplikacje, i zlokalizuj aplikację, którą chcesz usunąć.
   3. Kliknij ikonę aplikacji prawym przyciskiem myszy
   4. Wybierz Usuń z Chrome.
   5. W oknie potwierdzenia kliknij Usunąć.

   Wtyczka Roblox Launcher

   Jeśli Roblox nie może się uruchomić lub wyświetla monit o pobranie Roblox, nawet jeśli jest już zainstalowany. Powinieneś sprawdzić, czy wtyczka Roblox jest dozwolona w preferowanej przeglądarce. Aby to zrobić:

   • W pasku adresu wpisz: chrome: // plugins /
   • Kliknij Wchodzić
   • Tam, gdzie znajduje się „Wtyczka Roblox Launcher”, upewnij się, że jest dozwolona

   Uwaga: Chrome nie obsługuje już wtyczek od wersji 42, więc działają one tylko w starszych wersjach Chrome.

   Czy udało Ci się rozwiązać Roblox, który nie działa w przeglądarce Google Chrome przy użyciu opisanych tutaj rozwiązań? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji