Przyspiesz system Windows 10/8/7, korzystając z tych szybkich porad i wskazówek

Czysta instalacja systemu Windows przywraca urządzenie do stanu początkowego. Ale po pewnym czasie instalowanie i używanie różnych aplikacji i programów może spowolnić komputer w wyniku ciągłych procesów. Tak więc bez ponownej instalacji systemu Windows 10, 8, Windows 8.1 lub Windows 7 od zera powinieneś zastosować pewne operacje dostosowywania i optymalizacji w celu przyspieszenia laptopa, tabletu lub komputera stacjonarnego.przyspieszone okna 8, 8.1
Zoptymalizowany system reprezentuje system operacyjny działający bez opóźnień i błędów, oprogramowanie wewnętrzne, w którym można instalować nowe aplikacje i uruchamiać stare procesy bez obawy, że coś złego może się zdarzyć. Zoptymalizowany system operacyjny Windows 10, 8 lub Windows 8.1 natychmiast zareaguje na twoje działania i zapewni doskonałe wrażenia dla użytkownika, niezależnie od tego, czy grasz, oglądasz film, czy planujesz harmonogram pracy, uruchamiając dedykowane oprogramowanie.

Jak można w pełni zoptymalizować system Windows 10 / Windows 8 / Windows 8.1? Jest to łatwe, zwłaszcza jeśli znasz podstawowe sztuczki i wskazówki, które są zalecane w celu zwiększenia prędkości w dowolnym systemie operacyjnym Windows. Dokładnie to sprawdzimy podczas poniższych wskazówek, więc nie wahaj się i dowiedz się, jak zwiększyć prędkość swojego laptopa, tabletu lub komputera z systemem Windows 8.

Jak przyspieszyć i zoptymalizować komputery z systemem Windows 10, 8, 8.1

1. Zastosuj ogólne operacje optymalizacji i dostosowywania

 • Wyłącz animacje, cienie i inne efekty specjalne

Jak wszyscy wiemy, system operacyjny Windows 10, 8, 8.1 można łatwo spersonalizować, stosując różne animacje i cienie. Chociaż te funkcje są „dobrze wyglądające”, wiesz również, że spowalniają Twój komputer. Pierwszą rzeczą do zrobienia będzie wyłączenie niepotrzebnie animacji, cień efektów specjalnych. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. Przejdź do ekranu głównego, a następnie uruchom sekwencję uruchamiania (naciśnij dedykowane klawisze klawiatury Wind + R).
 2. W polu Uruchom wpisz „sysdm.cpl” i naciśnij klawisz enter na końcu.
 3. Z głównego okna Właściwości systemu wybierz kartę Zaawansowane, a następnie wybierz Ustawienia w sekcji Występy.
 4. Wybierz Efekty wizualne, a następnie odznacz „Animuj okna podczas minimalizacji i maksymalizacji”, „Zanikaj lub przesuwaj menu do widoku” i „Zanikaj lub przesuwaj etykiety narzędzi do widoku”.
 5. Zapisz zmiany i zamknij okno Właściwości systemu.
 • Wyłącz niepotrzebne programy startowe

Podczas ponownego uruchamiania lub uruchamiania systemu Windows 10 / Windows 8 / Windows 8.1 jest załadowanych kilka wbudowanych programów i programów, które są nazywane programami startowymi. Niektóre z tych narzędzi są dość ważne, podczas gdy inne spowalniają twoje urządzenie. Aby zoptymalizować system, należy wyłączyć niektóre programy startowe — wykonaj te same czynności, aby zrobić to samo:

 1. Uruchom Menedżera zadań na urządzeniu podstawowym z systemem Windows 8, 8.1 — w tym przypadku użyj sekwencji Ctrl + Alt + Del.
 2. Wybierz zakładkę Autostart, przejrzyj sekcję Wpływ na start i po prostu wyłącz procesy, które mają duży wpływ na start.
 • Używaj tylko jednego oprogramowania antywirusowego lub antymalware

Ochrona danych jest koniecznością, jeśli masz urządzenie z systemem Windows 10, 8, szczególnie podczas nawigacji w różnych źródłach online. W tym przypadku zaleca się korzystanie z oprogramowania antywirusowego lub antymalware. Upewnij się, że wybierasz odpowiedni program, który może zapewnić pełną ochronę, a także obsługę zapory. Ponadto wybierz narzędzie, które nie wymaga zbyt dużych zasobów, w przeciwnym razie komputer może zostać spowolniony.

— POWIĄZANE: Najlepsze oprogramowanie antywirusowe do użycia w 2018 roku na komputerze z systemem Windows 10

 • Wybierz idealny plan zasilania

Na dowolnym urządzeniu z systemem Windows 10, 8 lub Windows 8.1 możesz wybrać jeden z trzech różnych planów zasilania. Teraz te plany zasilania spełniają pewne wymagania, co oznacza, że ​​możesz również podnieść prędkości, wybierając odpowiednie funkcje. Jeśli więc chcesz uzyskać pełną moc, powinieneś użyć trybu wysokiej wydajności, ponieważ w tym trybie procesor pracuje z pełną energią.

2. Zastosuj dedykowane procedury optymalizacji

 • Wyczyść rejestr

Instalowanie i uruchamianie różnych programów ostatecznie będzie miało bezpośredni wpływ na bazę danych rejestru systemu Windows. Oczywiście z czasem Twoje urządzenie zostanie spowolnione przez nieprawidłowe i uszkodzone wpisy w rejestrze, więc dobrym pomysłem będzie skorzystanie z aplikacji Registry Cleaner w celu utrzymania rutynowej konserwacji rejestru.

 • Zoptymalizuj wydajność dysku twardego

Wszyscy wiemy, że jeśli występują problemy z dyskiem twardym, komputer będzie działał wolniej, z opóźnieniami i różnymi błędami. Właśnie dlatego powinieneś okresowo sprawdzać wydajność swojego dysku twardego, aby go zoptymalizować i przekleństw, aby zapewnić dużą moc i lepszą wydajność. Dlatego jeśli chcesz naprawić problemy z dyskiem twardym, sprawdź poniższe kroki:

 1. Przejdź do ekranu głównego, a stamtąd przejdź do paska uroku.
 2. W polu wyszukiwania wpisz „defrag” i naciśnij klawisz enter na końcu.
 3. W wynikach wyszukiwania wybierz „Defragmentuj i zoptymalizuj dyski”, a na ekranie pojawią się okna Optymalizuj sterowniki.
 4. Po pierwsze, dla każdego sterownika wybierz „analizuj”, aby sprawdzić, czy wymagana jest operacja defragmentacji.
 5. Jeśli chcesz naprawić dysk twardy, wybierz opcję „optymalizuj”.
 • Sprawdź, czy nie ma uszkodzonych sektorów na dyskach twardych

Innym problemem, który może być związany z dyskami twardymi, jest problem uszkodzonych sektorów. Cóż, aby poprawić sytuację i zwiększyć prędkość na urządzeniu z systemem Windows 10, 8, 8.1, należy sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych sektorów. Jeśli występują uszkodzone sektory, system operacyjny Windows oddzieli to samo od reszty dysku twardego — jeśli wystąpią istotne problemy ze złym sektorem, najlepiej będzie wymienić dysk twardy na nowy. Oto, w jaki sposób można sprawdzić, czy występują uszkodzone sektory:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk, który chcesz analizować.
 2. Wybierz „Właściwości”.
 3. Wybierz kartę „Narzędzia” i po prostu wybierz „Sprawdź”, aby sprawdzić, czy są jakieś błędy.
 4. Twój system operacyjny Windows sprawdzi problemy z dyskiem, a także wyświetli odpowiednie wyniki (wtedy będziesz mógł sprawdzić, czy występują złe sektory, czy nie).

— ZWIĄZANE Z: 14 najlepszych programów sprawdzających kondycję HDD dla użytkowników komputerów PC

 • Nie wyłączaj komputera

Przy każdym ponownym uruchomieniu lub włączeniu komputera zostaną załadowane różne wbudowane programy i funkcje. Zasadniczo sekwencja restartu będzie musiała zainicjować wszystkie podstawowe procesy wraz ze wszystkimi programami startowymi. Oznacza to, że będziesz musiał poczekać, aż wszystko zostanie skonfigurowane. Możesz to wszystko pominąć, przełączając komputer w tryb hibernacji lub uśpienia. W ten sposób po włączeniu urządzenie zostanie przywrócone z miejsca, w którym je pozostawiłeś, bez konieczności inicjowania procesu uruchamiania.

 • Odinstaluj niepotrzebne aplikacje i programy

Jeśli nie korzystasz regularnie z określonych aplikacji i oprogramowania, łatwo zapomnieć, że zainstalowałeś je na swoim komputerze. Niektóre z tych aplikacji mogą nawet działać w tle, wykorzystując zasoby komputera. Najlepszym rozwiązaniem jest po prostu przejrzenie listy aplikacji i programów zainstalowanych na komputerze i odinstalowanie tych, których już nie potrzebujesz.

 • Zainstaluj niezawodny optymalizator do komputera

Na rynku dostępnych jest kilkadziesiąt rozwiązań optymalizacyjnych dla komputerów PC, a wybranie odpowiedniego dla swoich potrzeb nie jest łatwym zadaniem. Aby Ci pomóc, opracowaliśmy listę najlepszych optymalizatorów komputerów z systemem Windows 10, które możesz zainstalować na swoim komputerze, aby był on szybszy.

Oto główne porady i wskazówki dotyczące optymalizacji, które można zastosować w celu poprawy prędkości na urządzeniu z systemem Windows 10, 8 lub Windows 8.1. Wszystkie operacje z góry mogą być łatwo wykonane nawet przez początkującego, więc nie wahaj się i przetestuj to samo, aby sprawdzić wyniki. Oczywiście ostatecznie nie zapomnij o nas i przekaż opinię o swoich doświadczeniach.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji