Problem z przesyłaniem do usługi raportowania błędów systemu Windows

Wszyscy wiemy, że korzystając z Centrum akcji Windows, możemy rozwiązać problemy z naszym systemem za pomocą przycisku Sprawdź rozwiązania, o którym wspomniano w stosunku do problemu. Tak więc od czasu do czasu musimy radzić sobie z różnymi problemami i odpowiednio musimy sprawdzać, czy istnieją poprawki. Ale ostatnio odkryłem, że za każdym razem, gdy klikam przycisk Sprawdź rozwiązania w Centrum akcji, pojawia się następujący błąd:

Problem z połączeniem z usługą raportowania błędów systemu Windows. Niektórych raportów nie można przesłać do usługi raportowania błędów systemu Windows. Spróbuj ponownie później.

problem z przesyłaniem do usługi raportowania błędów systemu Windows

Jak wynika z komunikatu o błędzie, ten problem jest związany z działaniem Raportowanie błędów systemu Windows usługa i jej usługi zależności. Jeśli nie działają one poprawnie, nadal pojawia się ten komunikat o błędzie. Dlatego z powodu tego problemu nie możesz sprawdzić rozwiązań w Centrum akcji, dlatego możesz mieć wiele problemów z komputerem, które pozostaną nierozwiązane.

Problem z połączeniem z usługą raportowania błędów systemu Windows

Usługa raportowania błędów systemu Windows pomaga Microsoft i partnerom Microsoft diagnozować problemy w używanym oprogramowaniu i zapewniać rozwiązania. Wcześniej pisaliśmy na blogu, jak włączyć lub wyłączyć usługę raportowania błędów systemu Windows. Dzisiaj zobaczymy, jak rozwiązać ten problem.

1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wpisz services.msc w oknie dialogowym Uruchom:

Services.MSC

2) W oknie Usługi przewiń w dół i poszukaj usługi raportowania błędów systemu Windows. Jeśli masz do czynienia z tym problemem, usługa może nie być uruchomiona. Kliknij dwukrotnie tę usługę, aby otworzyć jej właściwości.

Windows-Error-Reporting-Service-1

3) W pokazanym poniżej oknie upewnij się, że typem uruchamiania jest albo podręcznik lub Automatyczny. Następnie kliknij Początek opcja, jeśli usługa nie działa w twoim systemie. Kliknij Zastosować śledzony przez dobrze, kiedy skończysz wprowadzać zmiany.

Windows-Error-Reporting-Service-2

Możesz teraz zamknąć okno Usługi i ponownie uruchomić komputer. Po ponownym uruchomieniu możesz sprawdzić rozwiązania problemów w Centrum akcji, a przekonasz się, że problem został pomyślnie rozwiązany.

Mam nadzieję że to pomoże!

Oto dodatkowe kroki rozwiązywania problemów, jeśli okaże się, że usługi Windows nie zostaną uruchomione. Zobacz ten post, jeśli pojawi się błąd aplikacji WerMgr.exe lub WerFault.exe.

Link do głównej publikacji