Sprawdź, czy Twoje konto na Facebooku zostało zhakowane

Popularne serwisy społecznościowe, takie jak Facebook, pokazują skomplikowany zapis dotyczący prywatności. Wcześniej pojawiła się informacja o luce w zabezpieczeniach funkcji „Wyświetl jako” na Facebooku. Nieświadomie ujawnił informacje o 50 milionach kont. Teraz pojawiły się doniesienia, że ​​hakerzy mieli dostęp do ważnych informacji użytkowników. To niepokojący rozwój. Jeśli chcesz sprawdzić, czy konto na Facebooku został zhakowany czy nie, przeczytaj poniższe instrukcje.

Sprawdź, czy Twoje konto na Facebooku nie zostało naruszone

Zaloguj się do swojego konta na Facebooku i odwiedź Centrum pomocy.

Tam przewiń w dół do sekcji „Czy ten problem bezpieczeństwa ma wpływ na moje konto Facebook?

Tutaj zobaczysz tak lub Nie odpowiedź w sekcji „Czy ta informacja była pomocna?”.

Oznacza to, że Twoje konto nie zostało naruszone i nie byłeś jednym z 30 milionów użytkowników, których to dotyczy.

Sprawdź, czy Twoje konto na Facebooku nie zostało naruszone

Z drugiej strony, na naruszonych kontach Facebook pojawi się „takObok potwierdzenia z Facebooka. Tutaj możesz znaleźć się w jednej z następujących kategorii —

  1. Jeden na 15 milionów użytkowników, którego dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, adres e-mail lub numer telefonu, zostały naruszone.
  2. Jeden na 14 milionów użytkowników odnotował ostatnie działania.
  3. Jeden na milion użytkowników, którego token dostępu został skradziony.

Jedynym szczęśliwym wydarzeniem we wszystkich powyższych przypadkach było to, że hakerzy nie mieli dostępu do poufnych informacji, takich jak dane finansowe użytkownika, dane karty kredytowej lub hasła. Nie ma dowodów na to, że dane zostały wykorzystane podczas ataku. Niemniej jednak dobrze byłoby zmienić hasło i użyć silnego.

W przypadku innych kont, zwłaszcza należących do drugiej grupy, zaleca się skorzystanie z bezpieczniejszych metod, takich jak dodanie kodu PIN do informacji o koncie. Takie postępowanie pomoże w dodaniu dodatkowej warstwy bezpieczeństwa i nie padnie ofiarą jakiegokolwiek ataku socjotechnicznego.

Wreszcie, jeśli uważasz, że witryna sieci nie ma odpowiednich zabezpieczeń dla Twojej prywatności i nie zasługujesz na udostępnianie tego, co udostępniasz, możesz wyjść z Facebooka.

Zachowaj ostrożność, zachowaj bezpieczeństwo i zdawaj sobie sprawę z konsekwencji Oversharing w mediach społecznościowych.

Link do głównej publikacji