Potrzebujesz zarządzać swoimi finansami jako osoba samozatrudniona? Użyj tych narzędzi

Co robisz, gdy zaczynasz działalność gospodarczą lub jesteś samozatrudniony i nie stać Cię na księgowego? Znajdziesz najlepsze oprogramowanie do księgowości dla małych firm, które zaspokoi Twój budżet i potrzeby.

W tym artykule zaprezentujemy najlepsze oprogramowanie do rozliczania osób prowadzących działalność na własny rachunek.

Najlepsze oprogramowanie do zarządzania finansami jako osoba samozatrudniona

1

FreshBooks

freshbooks najlepsze oprogramowanie dla samozatrudnionych

FreshBooks to pakiet oprogramowania księgowego opracowany przez 2ndsite i oferuje chmurowe narzędzia księgowe, które zarządzają fakturami, wydatkami i zarządzaniem czasem.

Interfejs jest dość prosty i można łatwo uzyskać dostęp do faktur, szacunków, klientów, wydatków, projektów i śledzenia czasu.

Na stronie głównej można również wyświetlić oczekujące wpisy, całkowity zysk, wydatki i uzyskać dostęp do zaawansowanych raportów ze strony głównej.

Możesz także sprawdzić tę listę najlepszych programów do składania podatków biznesowych.

Dostępne są również dodatkowe informacje, takie jak Twój profil, profil firmy, aplikacja i dodatki bankowe, a usługa umożliwia także zarządzanie wieloma firmami.

Sekcja Faktura umożliwia wyświetlanie przeszłych faktur oraz faktur wysłanych do Ciebie lub od Ciebie. Ta funkcja umożliwia także wyświetlenie statusu każdej faktury, co jest dość przydatne. Ta usługa nie oferuje jednak księgowania podwójnego zapisu.

Informacje o kliencie FreshBooks są łatwo dostępne z pulpitu nawigacyjnego i możesz przeglądać dane kontaktowe klienta za pomocą czegoś, co wygląda jak cyfrowe wizytówki.

Gdy dodajesz nowego klienta, możesz dodać jego adres e-mail, nazwę firmy i numer telefonu. Ponadto w tej sekcji można wyświetlić wszystkie interakcje z tym klientem.

Nawet jeśli nie ma takiej funkcjonalności, jak podwójne wejście, której mogą potrzebować większe firmy, nie oznacza to, że należy ją przeoczyć.

Już sama łatwość użytkowania powinna być ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, która platforma księgowa jest odpowiednia dla Twojej firmy.

FreshBooks oferuje 30-dniowy bezpłatny okres próbny, aby użytkownicy mogli go wypróbować przed skorzystaniem z miesięcznego pakietu.

Zdobądź FreshBooks

2)

Quickbooks

Quickbooks najlepsze oprogramowanie dla samozatrudnionych

QuickBooks Online jest skierowany do małych i średnich firm i oferuje rozwiązania lokalne i oparte na chmurze. Platforma obejmuje sprzedaż, płace, wydatki, raporty, faktury i podatki.

Interfejs jest dość prosty i można zobaczyć nazwę firmy, logo, faktury, wydatki, konta bankowe, sprzedaż, zyski i straty z ekranu głównego.

W razie potrzeby możesz ukryć wyświetlane informacje finansowe. QuickBooks ma również wygodną funkcję wskazówek, która zachęca Cię do rozpoczęcia fakturowania, płacenia pracownikom, śledzenia czasu, łączenia się z księgowym i przeglądania zysków. Oczywiście możesz wyłączyć tę funkcję, jeśli chcesz.

Jeśli chodzi o dostępne informacje, możesz uzyskać dostęp do bankowości, sprzedaży, wydatków, pracowników, raportów, podatków i rachunkowości z lewej strony pulpitu nawigacyjnego.

QuickBooks oferuje szeroki zakres raportów, a wszystkie raporty są podzielone na kilka kategorii, dzięki czemu można łatwo nimi zarządzać. W razie potrzeby możesz także tworzyć ulubione raporty, aby szybko uzyskać do nich dostęp.

Transakcje sprzedaży są również łatwo dostępne. Obejmują one szacunki, niefakturowane, wygasłe działania, otwarte faktury i płatności w ciągu ostatnich 30 dni.

Po zakończeniu edycji faktury możesz ją wyświetlić podgląd lub wydrukować. Faktury mogą być wysyłane natychmiast lub zapisywane do wysłania później. Możesz także tworzyć okresowe faktury.

Napisaliśmy fajny artykuł na temat najlepszego oprogramowania do fakturowania dla Twojej firmy. Sprawdź to.

Warto wspomnieć, że faktury obsługują również dostosowywanie, a do paczki można dodać listę płac za dodatkową miesięczną opłatą.

Dzięki dobrze zorganizowanemu pulpitowi nawigacyjnemu i łatwym w użyciu funkcjom QuickBooks to doskonałe rozwiązanie księgowe dla małych firm, więc wypróbuj je.

Zdobądź Quickbooks

3)

Xero

xero najlepsze oprogramowanie dla samozatrudnionych

Xero to kolejna świetna usługa dla małych firm i podobnie jak nasze poprzednie wpisy, jest dostępna na większości platform, zarówno stacjonarnych, jak i mobilnych.

Usługa obsługuje fakturowanie, umożliwiając tworzenie spersonalizowanych i profesjonalnych faktur. W razie potrzeby możesz także tworzyć powtarzające się faktury lub wysyłać wiele faktur jednocześnie. Usługa posiada również funkcję ekwipunku, która pozwala śledzić wszystkie twoje przedmioty.

Xero ma funkcję połączeń bankowych, która umożliwia dostęp do informacji o banku i lepszy wgląd w transakcje. Usługa ma również potężny pulpit nawigacyjny, który umożliwia szybkie przeglądanie ważnych informacji.

Warto wspomnieć, że ta usługa oferuje wiele warstw zabezpieczeń, więc możesz wybrać dane, które chcesz wyświetlić. Oczywiście dostępne jest również uwierzytelnianie dwuetapowe. Aby upewnić się, że Twoje dane są bezpieczne, wszystkie informacje przechowywane przez Xero są szyfrowane, więc użytkownicy bez hasła nie będą mogli go wyświetlić.

Kolejną świetną funkcją jest możliwość płacenia rachunków bezpośrednio z Xero, a Ty możesz z łatwością monitorować swoje wydatki i rachunki online.

Ogólnie rzecz biorąc, Xero to świetna usługa, więc możesz spróbować.

Zdobądź Xero

Czy korzystałeś z jednej z usług z naszej listy i wypróbowałeś ją? Podziel się swoim doświadczeniem w komentarzach.

Link do głównej publikacji