Poprawka: Wystąpił problem z odczytaniem tego błędu dokumentu w systemie Windows 10

Wystąpił problem z odczytaniem tego komunikatu o błędzie zwykle pojawia się podczas próby przeglądania plików PDF. Ten komunikat o błędzie uniemożliwi przeglądanie niektórych dokumentów, aw dzisiejszym artykule pokażemy, jak naprawić ten błąd.

Wystąpił problem z odczytaniem tego komunikatu o błędzie uniemożliwiającym przeglądanie plików PDF. Ten komunikat ma kilka odmian i są to niektóre podobne problemy zgłaszane przez użytkowników:

 • Wystąpił problem z odczytaniem tego dokumentu (14), który oczekiwał obiektu dict — Ten problem może wystąpić z różnych powodów, a jeśli go napotkasz, zapisz ponownie problematyczny plik i sprawdź, czy to rozwiązuje problem.
 • Adobe wystąpił problem z odczytaniem tego dokumentu (15), (109), (131), 11, (16), (114) — Oto niektóre wersje pierwotnego błędu, a jeśli napotkasz go w programie Adobe Reader, koniecznie wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.
 • Podczas odczytu tego dokumentu PDF, Adobe wystąpił problem — Ten problem może wystąpić podczas przeglądania plików PDF. Aby to naprawić, spróbuj zaktualizować program Adobe Reader do najnowszej wersji i sprawdź, czy to pomoże.
 • Nie można zapisać dokumentu. Wystąpił problem z odczytaniem tego dokumentu — Aby naprawić ten komunikat, spróbuj użyć innej przeglądarki plików PDF lub spróbuj otworzyć dokument w przeglądarce.
 • Czytnik Adobe miał problem z odczytem tego dokumentu odmowa dostępu — Mogą pojawić się pewne problemy z programem Adobe Reader, ale można je naprawić, instalując ponownie aplikację.

Wystąpił problem z odczytaniem tego komunikatu o błędzie dokumentu, jak go naprawić?

 1. Przytrzymaj klawisz CTRL, aby wyświetlić dodatkowe informacje
 2. Zapisz ponownie problematyczny plik
 3. Wyodrębnij żądane strony
 4. Otwórz plik w przeglądarce i zapisz go
 5. Użyj starszej wersji programu Adobe Reader
 6. Wyłącz opcję Wyświetl PDF w przeglądarce
 7. Zaktualizuj Adobe Reader do najnowszej wersji
 8. Użyj zewnętrznego czytnika
 9. Pobierz plik PDF ponownie

Rozwiązanie 1 — Przytrzymaj klawisz CTRL, aby wyświetlić dodatkowe informacje

wystąpił problem z odczytem klawiatury tego dokumentu

Wystąpił problem z odczytaniem tego komunikatu Komunikat o błędzie 14 może pojawić się podczas próby otwarcia niektórych dokumentów PDF. Według użytkowników problem występuje z powodu uszkodzenia pliku. Aby wyświetlić pełny komunikat o błędzie, użytkownicy sugerują naciśnięcie i przytrzymanie Ctrl klucz, gdy pojawi się błąd i kliknij przycisk OK.

Spowoduje to wyświetlenie dodatkowych informacji o tym błędzie. Pamiętaj, że ta metoda nie rozwiąże podstawowego problemu, ale zapewni dodatkowe informacje, których możesz użyć w celu dalszego rozwiązania problemu.

 • Rozwiązanie 2 — Ponownie zapisz problematyczny plik

  Jak już wspomniano wcześniej, wystąpił problem z odczytem tego dokumentu. Może wystąpić błąd 15 z powodu uszkodzenia pliku. Aby rozwiązać problem, zaleca się otwarcie dokumentu, zapisanie go ponownie i ponowne otwarcie.

  Kilku użytkowników twierdzi, że ponowne zapisanie dokumentu może rozwiązać problemy z uszkodzeniem pliku, o ile plik jest czytelny, więc spróbuj tego.

  Rozwiązanie 3 — Wyodrębnij żądane strony

  Według użytkowników, jeśli nadal pojawia się problem Wystąpił problem z odczytaniem tego komunikatu o błędzie 14 dokumentu, możesz być w stanie obejść ten problem, po prostu wyodrębniając potrzebne strony.

  Twój plik PDF może być uszkodzony, a jeśli nie możesz go naprawić za pomocą naszych poprzednich rozwiązań, możesz przynajmniej spróbować wyeksportować potrzebne strony. To nie rozwiąże podstawowego problemu, ale przynajmniej powinieneś być w stanie przeglądać potrzebne strony.

  Rozwiązanie 4 — Otwórz plik w przeglądarce i zapisz go

  wystąpił problem z odczytem tego dokumentu chrome

  Aby to naprawić Wystąpił problem z odczytaniem tego dokumentu, błąd 14, możesz spróbować użyć przeglądarki, aby wyświetlić plik. Jeśli pliku nie można wyrenderować w przeglądarce, zaleca się zapisanie kopii w przeglądarce.

  Aby to zrobić, otwórz plik PDF w przeglądarce, wybierz Plik> Drukuj> PDF> Otwórz PDF w podglądzie. Po wykonaniu tej czynności wybierz lokalizację zapisu i zapisz plik. Powinieneś być w stanie otworzyć go bez żadnych problemów.

  Pamiętaj, że możesz nie być w stanie otworzyć pliku PDF w domyślnej przeglądarce, dlatego zalecamy wypróbowanie tego rozwiązania z kilkoma różnymi przeglądarkami, aż znajdziesz tę, która będzie dla Ciebie odpowiednia.

  Rozwiązanie 5 — Użyj starszej wersji programu Adobe Reader

  wystąpił problem z odczytem tego programu Adobe Reader

  Według użytkowników czasami ten problem może wystąpić z powodu używanej wersji programu Adobe Reader. Aby to naprawić, wystarczy wrócić do starszej wersji programu Adobe Reader. Aby to zrobić, musisz najpierw odinstalować używaną wersję programu Adobe Reader.

  Można to zrobić na kilka sposobów, ale najlepszą z nich jest użycie oprogramowania do odinstalowywania, takiego jak Revo Uninstaller. Jeśli nie wiesz, jak działa oprogramowanie dezinstalacyjne, usunie wybraną aplikację, ale również usunie wszystkie powiązane z nią pliki i wpisy rejestru.

  • Pobierz teraz Revo Uninstaller (wersja próbna)

  Po usunięciu programu Adobe Reader pobierz starszą wersję i zainstaluj ją. Pamiętaj, że starsza wersja może nie być dostępna w witrynie Adobe, dlatego musisz polegać na źródłach innych firm.

  Pamiętaj, że Adobe Reader może próbować zaktualizować się automatycznie do najnowszej wersji, więc wyłącz tę opcję w ustawieniach.

  • Rozwiązanie 6 — Wyłącz opcję Wyświetl PDF w przeglądarce

   Czasami wystąpił problem z odczytaniem tego dokumentu Komunikat o błędzie 14 może pojawić się z powodu ustawień w programie Adobe Reader. Jednak możesz rozwiązać ten problem, po prostu wyłączając opcję Wyświetl PDF w przeglądarce.

   Aby to zrobić w programie Adobe Reader, wykonaj następujące kroki:

   1. otwarty Adobe Reader.
   2. Udaj się do Edycja> Preferencje> Internet Sekcja.
   3. Znajdź Wyświetlaj PDF w przeglądarce opcję i odznacz ją.

   Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem nadal występuje. Kilku użytkowników zgłosiło, że to obejście rozwiązało dla nich problem, więc koniecznie wypróbuj to.

   Rozwiązanie 7 — Zaktualizuj Adobe Reader do najnowszej wersji

   W niektórych przypadkach możesz rozwiązać problem. Wystąpił problem z odczytaniem tego dokumentu po prostu przez zainstalowanie najnowszych aktualizacji programu Adobe Reader. Adobe Reader zwykle sprawdza dostępność aktualizacji automatycznie, ale czasami możesz pominąć aktualizację lub dwie.

   Zawsze możesz jednak sprawdzić dostępność aktualizacji bezpośrednio w samej aplikacji. Możesz też pobrać najnowszą wersję ze strony Adobe i zainstalować ją. Po zaktualizowaniu programu Adobe Reader problem powinien zostać rozwiązany, a wszystko zacznie ponownie działać.

   Rozwiązanie 8 — Użyj zewnętrznego czytnika

   Jeśli nadal pojawia się problem Wystąpił problem z odczytaniem tego komunikatu o błędzie dokumentu, przyczyną może być przeglądarka plików PDF. Mogą wystąpić problemy z programem Adobe Reader. Aby rozwiązać problem, możesz spróbować użyć innego czytnika plików PDF.

   Na rynku dostępnych jest wiele świetnych przeglądarek plików PDF, ale jeśli szukasz solidnego zamiennika programu Adobe Reader, zalecamy wypróbowanie Darmowy czytnik PDF Nitro. Po pobraniu i zainstalowaniu innego czytnika PDF spróbuj ponownie go otworzyć i sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Z czytnika PDF Nitro korzysta ponad 600 000 firm. Śmiało i przetestuj go za darmo w okresie próbnym i odblokuj wszystkie funkcje, otrzymując pełną wersję.

   • Sprawdź teraz darmowy czytnik PDF Nitro

   Rozwiązanie 9 — Pobierz plik PDF ponownie

   Jeśli wystąpił problem z czytaniem tego dokumentu, błąd nadal występuje, przyczyną może być plik PDF. Czasami plik PDF może ulec uszkodzeniu, a jeśli wypróbowałeś wszystkie nasze poprzednie rozwiązania, być może możesz rozwiązać problem, po prostu pobierając ponownie plik PDF.

   Gdy to zrobisz, spróbuj go otworzyć i sprawdź, czy problem nadal występuje. Alternatywnie możesz spróbować otworzyć plik PDF na innym komputerze lub telefonie i sprawdzić, czy problem również tam występuje.

   Wystąpił problem z odczytem tego błędu dokumentu może być dość problematyczny i powodować problemy podczas próby przeglądania plików PDF, ale mamy nadzieję, że udało Ci się rozwiązać ten problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji