Poprawka: program Outlook nie wysyła wiadomości e-mail po uaktualnieniu systemu Windows 10

E-mail jest kluczową częścią naszego życia i może być dla ciebie bardzo frustrujący, jeśli nie możesz wysyłać e-maili. Mówiąc o tym, wygląda na to, że Outlook nie wysyła e-maili po uaktualnieniu do systemu Windows 10, więc zbadajmy ten problem.
perspektywy systemu Windows 10
Użytkownicy zgłosili, że nie mogą wysyłać wiadomości e-mail za pomocą programu Outlook w systemie Windows 10, a ten problem wydaje się wpływać na różne wersje programu Outlook. Aby rozwiązać ten problem, przygotowaliśmy kilka rozwiązań.

Jak rozwiązać problemy z brakiem wysyłania wiadomości e-mail przez program Outlook w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Uruchom skanowanie System File Checker

Jeśli nie jesteś zaznajomiony z Kontrolerem plików systemowych, skanujesz system Windows 10 w poszukiwaniu uszkodzonych plików systemowych i naprawi te pliki, jeśli to możliwe.

Aby wykonać skanowanie System File Checker, wykonaj następujące czynności:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i kliknij Wiersz polecenia (administrator). Jeśli z jakiegoś powodu Wiersz polecenia nie jest dostępny, możesz zamiast tego wybrać Windows PowerShell (Administrator).
  2. Po otwarciu wiersza polecenia należy wpisać sfc / scannow.
  3. Naciśnij Enter i poczekaj na zakończenie procesu. Kontroler plików systemowych może zająć około 20 minut na zwykłym dysku twardym, więc upewnij się, że go nie przerywasz.
  4. Po zakończeniu skanowania poinformuje Cię, czy się udało, czy nie.
  5. Uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy problem został rozwiązany.

Rozwiązanie 2 — Wykonaj czystą instalację systemu Windows 10

Jeśli Kontroler plików systemowych nie był w stanie pomóc, być może powinieneś wykonać czystą instalację systemu Windows 10. Upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową ważnych plików i nie usunąłeś ich przypadkowo. Ponowna instalacja programu Outlook może również pomóc. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, poproś kogoś o pomoc lub zatrudnij kogoś, kto to zrobi.

Rozwiązanie 3 — Zmień klienta poczty e-mail

Wiemy, że przejście na innego klienta e-mail nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli jesteś przyzwyczajony do programu Outlook, ale jeśli żadne z tych rozwiązań nie pomoże, możesz rozważyć przejście na alternatywnego klienta e-mail. Dostępnych jest wiele bezpłatnych, a większość z nich doskonale sprawdzi się jako zamiennik programu Outlook. Zdecydowanie zalecamy Mailbird jako jeden z liderów na rynku. Jest przyjaznym użytkownikiem i ma wiele wspaniałych funkcji, które będą bardzo pomocne w zarządzaniu pocztą.

Jak widać, ten problem jest spowodowany przez uszkodzone pliki systemu Windows 10, a w większości przypadków wykonanie Kontrolera plików systemowych rozwiązuje problem i wielu użytkowników potwierdziło, że to rozwiązanie działało dla nich.

Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Link do głównej publikacji