POPRAWKA: Problemy z miejscem na dysku w najnowszych kompilacjach systemu Windows 10

Domyślnie wersje techniczne podglądu systemu Windows 10 zajmują 16 GB miejsca na dysku. Ale co jeśli twoja nowa wersja wymaga znacznie więcej miejsca niż poprzednia wersja? W takim przypadku masz do czynienia z błędem i ten problem musi zostać rozwiązany.
Problemy z miejscem na dysku w wersjach 10041 i 10049 wersji technicznej podglądu systemu Windows 10
Zbyt duża instalacja najnowszych kompilacji może powodować różne problemy. Na przykład nie będzie można go zainstalować z powodu niewystarczającej ilości miejsca na dysku. Lub instalacja zajmie dużo więcej czasu niż powinna, niektórzy użytkownicy twierdzą, że instalacja nowej wersji zajęła im godziny.

Przyczyną problemów z miejscem na dysku i czasem instalacji jest błąd w najnowszych wersjach Przeglądu technicznego systemu Windows 10. W niektórych przypadkach ten błąd powoduje, że Instalator pobiera wszystkie dostępne pakiety językowe podczas instalacji nowych wersji Przeglądu technicznego systemu Windows 10. Oprócz problemów z miejscem na dysku i czasem instalacji ten błąd może również powodować pojawienie się kilku nieoczekiwanych i niechcianych folderów na pulpicie lub w Eksploratorze plików.

Jak rozwiązać problemy z małą ilością miejsca na dysku w kompilacjach niejawnych testerów systemu Windows 10

Dodatkowe pakiety językowe zajmują 2,5 GB miejsca na dysku. Aby rozwiązać ten problem, zwolnij 2,5 GB miejsca, zainstaluj najnowszą kompilację i odinstaluj niepotrzebne pakiety językowe. Aby odinstalować niepotrzebne pakiety językowe podglądu technicznego systemu Windows 10 z komputera, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do wyszukiwania i wpisz cmd
 2. Otwórz wiersz polecenia jako administrator
 3. Wpisz następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter: Lpksetup / u
 4. Wyświetli listę wszystkich pakietów językowych zainstalowanych na twoim komputerze, po prostu wybierz niechciane pakiety językowe i odinstaluj je

Prawdopodobnie zauważyłeś, że podgląd techniczny systemu Windows 10 jest pełen błędów i błędów, a ten błąd miejsca na dysku jest tylko jednym z wielu. Ale to tylko techniczny podgląd systemu, więc powinniśmy oczekiwać, że ostateczna wersja będzie znacznie bardziej stabilna i wolna od błędów.

 • Alternatywne metody, gdy kończy się mało miejsca na dysku

  Najnowsze wersje systemu Windows 10 są bardziej stabilne i nie powinieneś napotykać tylu błędów, jak w poprzednich wersjach. Ale jeśli potrzebujesz trochę wolnego miejsca, możesz spróbować wykonać następujące czynności.

  1. Usuń niepotrzebne pliki za pomocą Storage Sense

  Windows Sense Storage 10

  Możesz usunąć niepotrzebne pliki, otwierając kartę Ustawienia> System> Pamięć> kliknij „Zmień sposób automatycznego zwalniania miejsca”.

  2. Usuń pliki tymczasowe za pomocą funkcji Oczyszczanie dysku

  Aby usunąć pliki tymczasowe, otwórz kartę Ustawienia> System> Pamięć> „Zwolnij miejsce teraz”.zwalnia teraz miejsce

  3. Odinstaluj niepotrzebne aplikacje i gry

  Wystarczy kliknąć kartę Ustawienia> Aplikacje> Aplikacje Cechy. Stamtąd możesz wybrać i odinstalować to, czego potrzebujesz.

  4. Wyłącz hibernację w systemie Windows 10

  Jeśli chcesz wyłączyć hibernację, kliknij Start> otwórz Wiersz polecenia (Uruchom jako administrator). Musisz wpisać „powercfg / hibernacja wyłączona„. To wszystko.

  5. Skopiuj pliki, aplikacje, gry na zewnętrzny dysk twardy.

  Mamy nadzieję, że te szybkie rozwiązania pomogły rozwiązać problemy z miejscem na dysku.

Link do głównej publikacji