Poprawka: brak kontaktów programu Outlook po aktualizacji systemu Windows 10

Windows 10 staje się coraz bardziej popularny wśród użytkowników. Z miesiąca na miesiąc statystyki potwierdzają, że liczba użytkowników systemu Windows 10 stale rośnie, osiągając w ubiegłym miesiącu 25%. Dzięki funkcjom takim jak Cortana, odświeżone menu startowe i wiele więcej, Windows 10 stał się ulubionym systemem operacyjnym wielu osób.

Procedura aktualizacji jest bardzo łatwa do wykonania i właściwie działa sama. Ale czasami coś może pójść nie tak i można spotkać bardzo dziwne problemy. Jednym z tych problemów jest utrata kontaktów po uaktualnieniu do systemu Windows 10.

Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 z Windows 7 SP1 straciłem wszystkie e-maile, kalendarz i wszystkie listy kontaktów. Używam ich do mojego domowego biznesu. To jest niedopuszczalne. Nie jestem guru komputerowym, ale potrafię sobie poradzić.

Napraw brakujące kontakty programu Outlook po aktualizacji systemu Windows

W tym poście pokażemy, jak rozwiązać ten problem i odzyskać kontakty. Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby szybko odzyskać kontakty.

Na ekranie głównym strony programu Outlook pojawi się strzałka, w której możesz kliknąć menu rozwijane, które obejmuje różne inne funkcje, takie jak Poczta, Ludzie, Kalendarz, OneDrive i pozostałe aplikacje Microsoft. Tam musisz kliknąć ten oznaczony jako „Ludzie”I tam możesz zobaczyć wszystkie swoje kontakty.

Jeśli tak nie jest, oto co powinieneś zrobić, jeśli korzystasz z aplikacji Outlook na Windows 10:

  1. Otwórz aplikację Outlook dla Windows 10.
  2. Kliknij Preferencje.
  3. Kliknij Ogólne.
  4. Odznacz „Ukryj na folderach mojego komputera„. W ten sposób nie będzie żadnych ukrytych kontaktów.
  5. Uruchom ponownie aplikację Outlook.

Co faktycznie dzieje się podczas aktualizacji do systemu Windows 10

Gdy system Windows uaktualnia system Windows 8 lub Windows 7 do systemu Windows 10, tworzy folder o nazwie „Windows.old”, Który zawiera wszystkie pliki użyte podczas poprzedniej instalacji. Pliki Windows.old pomagają przywrócić system do starej wersji systemu Windows, jeśli nie podoba Ci się nowa wersja.

Zawiera wszystkie pliki systemowe, zainstalowane programy i ustawienia każdego konta użytkownika.

Aby odzyskać utracone kontakty i inne dane, przejdź do C: Windows.oldUsersusernameAppDataLocalMicrosoftOutlook.

Tam możesz znaleźć dane Outlooka i inne zapisane tam dane osobowe. Zwykle dane są ukryte i może być konieczne skonfigurowanie systemu Windows do wyświetlania ukrytych plików i folderów. Oto jak wyświetlić ukryte pliki:

  1. Kliknij żądany folder prawym przyciskiem myszy.
  2. Kliknij Właściwości
  3. Usuń zaznaczenie przy ukrytym i kliknij Zastosuj.

Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz dodatkowe pytania lub sugestie, możesz nam powiedzieć w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji