Napraw problemy z menu Start za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów z menu Start systemu Windows 10

Wielu użytkowników systemu Windows 10 ostatnio zgłaszało błędy w menu Start, od niereagujących problemów w Menu Start do brakujących problemów w Menu Start. Znawcy byli również nękani przez te problemy, ponieważ wiele osób poinformowało, że menu Start pozostało niereagujące na kompilację 14366.

Słysząc niepokój użytkowników, Microsoft uruchomił narzędzie do rozwiązywania problemów z menu Start, które automatycznie rozwiąże wszystkie te problemy. To narzędzie sprawdza, czy menu Start i aplikacje Cortana są poprawnie zainstalowane, i naprawia wszystkie wykryte błędy.

Problemy z menu Start mogą być również spowodowane błędami uprawnień do kluczy rejestru, uszkodzoną bazą danych kafelków lub problemami z manifestacją aplikacji. Po przeskanowaniu systemu narzędzie do rozwiązywania problemów z menu Start wyświetla listę wszystkich możliwych działań, które można podjąć, a także można ręcznie usunąć wykryte problemy.

Jeśli nie wykryto żadnych problemów, narzędzie wyświetla następujący komunikat: „Rozwiązywanie problemów nie pozwala zidentyfikować problemu”.

Jak korzystać z narzędzia do rozwiązywania problemów z menu Start:

  1. Pobierz narzędzie ze strony Microsoft.
  2. Kliknij na .plik exe uruchomić.
  3. Aby automatycznie zastosować poprawki, wybierz zaawansowane i zaznacz Zastosuj naprawy automatycznie.
  4. Kliknij Kolejny i poczekaj, aż narzędzie zakończy proces skanowania.
  5. Jeśli chcesz zobaczyć obszary sprawdzone i naprawione przez narzędzie, wybierz Zobacz szczegółowe informacje połączyć.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów nie znajdzie żadnych problemów, ale nadal nie możesz uzyskać dostępu do menu Start, możesz wypróbować poprawki opisane w naszym artykule o naprawie menu Start. Udało nam się znaleźć 11 różnych rozwiązań dla tych irytujących problemów z menu Start i jesteśmy pewni, że jedno z nich zadziała.

Jeśli menu Start zniknie całkowicie, możesz zaktualizować sterownik karty graficznej, odinstalować Dropbox lub spróbować ponownie uruchomić wszystkie aplikacje Windows 10.

Zatwierdź

Link do głównej publikacji