Poprawka: błędy systemu Windows 10 w Android Studio w 4 szybkich krokach

Najczęściej używany system operacyjny na świecie ma również najbardziej aktywnych programistów. Oczywiście mamy na myśli Androida i jego aplikacje. Teraz większość użytkowników będzie uruchamiać Android Studio w systemie Linux, ale znaczna liczba rozwija aplikacje w systemie operacyjnym Windows. Ostatnio użytkownicy, którzy uaktualnili system Windows 7/8 do Windows 10, mieli trudności z uruchomieniem Androida Studio.

Zadbaliśmy o kilka rozwiązań tego problemu. Jeśli jesteś nie można uruchomić Androida Studio w systemie Windows 10, postępuj zgodnie z instrukcjami, które przedstawiliśmy poniżej.

Nie możesz uruchomić Androida Studio na Windows 10? Oto co robić

 1. Upewnij się, że masz zainstalowany SDK
 2. Uruchom aplikację jako administrator w trybie zgodności
 3. Wyłącz UAC i program antywirusowy
 4. Ponownie zainstaluj wszystkie powiązane aplikacje

1: Upewnij się, że masz zainstalowany SDK

Dziwne występowanie aplikacji działających w systemie Windows 7 lub Windows 8 i nagle ulegających awarii w systemie Windows 10 nie jest niczym nowym. Jednak w tym przypadku większość użytkowników była w stanie uruchomić Android Studio na Windows 10 tak płynnie, jak na poprzednich iteracjach Windows. Tylko niektórzy użytkownicy nie byli w stanie uruchomić tego narzędzia programistycznego, nawet po wielu próbach.

 • Chociaż jest to rzadkie, nadal musimy doradzić sprawdzenie Java SDK (Software Development Kit) od Oracle. Bez niego Android Studio nie będzie działać. Nawet jeśli uaktualniłeś system do Windows 10 w porównaniu z poprzednimi iteracjami, ponowna instalacja tego narzędzia może pomóc. Być może niektóre elementy nie zostały zmigrowane z systemem i to właśnie powoduje problem.

  2: Uruchom aplikację jako administrator w trybie zgodności

  Innym mającym zastosowanie podejściem, gdy aplikacja innej firmy nie działa, jest udzielenie jej pozwolenia administracyjnego. Ponadto pomocne może być również uruchomienie programu w trybie zgodności. Wiele aplikacji innych firm nie działa zgodnie z przeznaczeniem w systemie Windows 10 z powodu bardziej restrykcyjnego charakteru systemu.

  • Można jednak, jak powiedzieliśmy, rozwiązać ten problem, dostosowując opcje zgodności. Wykonaj poniższe czynności, aby zezwolić na uprawnienia administracyjne do Android Studio:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy Android Studio skrót i otwórz Nieruchomości.
   2. Sprawdź «Uruchom program w trybie zgodności z”Pudełko.
   3. Wybierz «System Windows 7”Z menu rozwijanego.
   4. Sprawdź «Uruchom ten program jako administrator”Pudełko.Android Studio Windows 10 błąd
   5. Potwierdź zmiany i uruchom ponownie komputer.

   3: Wyłącz UAC i program antywirusowy

   Nawet nie możemy otwarcie zalecać wyłączenia UAC (Kontrola konta użytkownika) w systemie Windows (z oczywistych względów bezpieczeństwa), możesz go wypróbować tymczasowo. Jeśli chodzi o bardziej delikatne i złożone aplikacje, którymi z pewnością jest Android Studio, narzucone przez system ograniczenia mogą być zbyt duże.

   • Oto jak wyłączyć UAC w Windows 10:

    1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz UAC i otwórz „Zmień ustawienia kontrolne konta użytkownika”Z listy wyników.Android Studio Windows 10 błąd
    2. Przeciągnij suwak na dół i potwierdź zmiany.Android Studio Windows 10 błąd
    3. Jeśli system wyświetli monit, wprowadź hasło.
    4. Uruchom ponownie komputer.

    Ponadto, gdy mówimy o ograniczeniach, program antywirusowy innej firmy może czasami blokować wykonywanie różnych aplikacji. Z tego powodu, jeśli powierzyłeś ochronę systemu rozwiązaniu innej firmy, upewnij się, że została tymczasowo wyłączona. Niektórym użytkownikom udało się uruchomić Android Studio, gdy ochrona w czasie rzeczywistym była wyłączona.

    4: Zainstaluj ponownie wszystkie powiązane aplikacje

    Wreszcie wszystkie pozostałe rozwiązania, które możemy uchwycić i umieścić na tej liście, wskazują na ponowną instalację. Teraz, jak już wspomnieliśmy, aktualizacja systemu do Windows 10 powinna umożliwiać korzystanie ze wszystkich aplikacji z poprzedniej wersji Windows. Jednak w tym scenariuszu zdecydowanie zalecamy ponowną instalację wszystkiego i rozpoczęcie od zera.

    • Oczywiście, jeśli masz jakieś projekty, wykonaj kopię zapasową przed odinstalowaniem Android Studio i SDK. Mamy nadzieję, że będziesz mógł kontynuować swoją pracę później. Tutaj możesz pobrać Java SE Development Kit. I tutaj znajduje się najnowsza wersja Androida Studio zgodna z Windows 10.

     Że należy to zrobić. Nie zapomnij podzielić się alternatywnymi rozwiązaniami w sekcji komentarzy poniżej. Będziemy wdzięczni za udział w tej sprawie.

Link do głównej publikacji