Poprawka: błąd zip Dysku Google nie powiódł się

Chociaż Dysk Google pozwala pobierać dowolne dokumenty lub pliki Google ze współużytkowanymi użytkownikami, nie zawsze są to róże i słońce, ponieważ czasami będziesz mieć problemy. Może to być bardzo frustrujące, szczególnie gdy pilnie potrzebujesz niektórych plików, ale nie możesz ich pobrać z tego czy innego powodu. Jednym z tych błędów jest błąd awarii Dysku Google, więc dzisiaj nauczymy Cię, jak rozwiązać ten problem.

Jak naprawić błąd Dysku Google nieudany

Rozwiązanie 1: Upewnij się, że Twoje pliki nie przekraczają limitu dozwolonego przez Google

Aby zapewnić płynne pobieranie, Google zwykle ogranicza pliki zip do 2 GB, a liczba plików do 500 w folderze. Przekroczenie tego limitu spowoduje błąd błędu zip dysku Google. Google zwykle dzieli archiwa większe niż 2 GB na wiele plików zip.

Jednak wybranie formatu tbz lub tgz dla swojego archiwum powoduje zwiększenie limitu rozmiaru do 50 GB, co zmniejsza prawdopodobieństwo podzielenia archiwum przez Google. Pamiętaj, że może być konieczne zainstalowanie specjalnego oprogramowania w celu rozpakowania archiwum TBZ lub TGZ.

 • Czytaj także: Jak usunąć zduplikowane pliki z Dysku Google

Rozwiązanie 2: Umieść pliki w jednym folderze

Innym obejściem, które zadziałało dla wielu użytkowników, jest umieszczenie wszystkich plików, które chcesz pobrać, w jednym folderze i pobranie tego folderu. Plik zip powinien zawierać folder i jego zawartość. Chociaż to rozwiązanie działało doskonale dla użytkowników systemu Windows 10, różni użytkownicy zgłaszali problemy z uruchomieniem zip w systemie Windows Vista.

 • Rozwiązanie 3: Użyj alternatywnej aplikacji Zip

  Użycie alternatywnej aplikacji Zip, takiej jak 7-zip, jest skutecznym obejściem tego problemu. 7-zip to archiwizator plików typu open source, oprogramowanie używane głównie do kompresji plików. Aplikacja ma wysoki współczynnik kompresji, a ponieważ ma otwartą architekturę, może obsługiwać każdą nową metodę kompresji.

  Eksperci wyjaśnili, że problem „zip nie powiódł się” występuje tylko podczas korzystania z wbudowanego narzędzia zip Microsoft, więc najlepszym sposobem, aby to naprawić za pomocą alternatywnej aplikacji zip. Wielu użytkowników na forum społeczności zgłosiło naprawienie problemu za pomocą aplikacji 7-zip do wyodrębnienia plików. Możesz pobrać aplikację 7-zip, klikając ten link.

  • Czytaj także: 5 archiwizatorów plików typu open source do użycia

  Oprócz powyższych obejść zaleca się również czyszczenie pamięci podręcznej i plików cookie. Aby to zrobić, przejdź do 3 kropek, Ustawienia> Historia> wyczyść historię, tak jak widać na zdjęciach od dołu.

  Czy powyższe metody rozwiązały problem? Chcielibyśmy usłyszeć wasze doświadczenia w sekcji komentarzy poniżej.

  Później edytuj: należy również pamiętać, że ten rodzaj błędu może być tymczasowy. Dlatego jeśli otrzymujesz błąd Dysku Google Zip, utworzenie Zip nie powiodło się lub błąd logowania Zip nie powiódł się, może to być po prostu coś z serwerem, więc spróbuj ponownie za kilka godzin.

Link do głównej publikacji