Pokaz slajdów Windows nie działa; Błąd uniemożliwia odtwarzanie pokazu slajdów

Jeśli okaże się, że funkcja pokazu slajdów pulpitu systemu Windows w systemie Windows 10/8/7, który kiedyś działał dobrze, już nie działa, możesz sprawdzić ten artykuł. Możesz nawet otrzymać komunikat o błędzie Błąd uniemożliwia odtwarzanie tego pokazu slajdów kiedy spróbować użyć tej funkcji.

Pokaz slajdów Windows nie działa

Najpierw upewnij się, że żadne zainstalowane oprogramowanie nie uniemożliwia zmiany tapet. Upewnij się również, że Twoja wersja systemu operacyjnego Windows ma tę funkcję.

Windows Starter i Windows Home Basic nie obsługują zmiany obrazu tła pulpitu, a zatem obsługują funkcję pokazu slajdów; więc możesz to potwierdzić! Ale na pewno istnieje sposób na zmianę tapety w Windows Starter i Basic Edition!

Po wykonaniu tej czynności kliknij ikonę zasilania w obszarze powiadomień i wybierz opcję Więcej opcji zasilania. Spowoduje to otwarcie Panelu sterowania, apletu Opcje zasilania.

Teraz z bieżącego / wybranego planu kliknij Zmień ustawienia planu, a następnie Zmień zaawansowane ustawienia zasilania.

Następnie w Ustawieniach zaawansowanych rozwiń Ustawienia tła pulpitu, a następnie Pokaz slajdów.

Tutaj z menu rozwijanego każdej opcji upewnij się, że zaznaczone są odpowiednie opcje.

Funkcja pokazu slajdów systemu Windows nie działa

Kliknij Zastosuj / OK. Wyjście.

Błąd uniemożliwia odtwarzanie tego pokazu slajdów

Możesz także sprawdzić ustawienia pokazu slajdów.

Błąd uniemożliwia odtwarzanie tego pokazu slajdów

Otwórz Ustawienia wygaszacza ekranu, wybierz Zdjęcia, kliknij Ustawienia, przejdź do żądanego folderu zdjęć, kliknij Zapisz, a następnie Zastosuj.

Zobacz ten post, jeśli nie możesz zmienić tapety pulpitu lub jeśli nie możesz ustawić obrazu jako tapety pulpitu.

Link do głównej publikacji