Pokaż lub ukryj napisy do filmów w systemie Windows 10

Użytkownicy, którzy chcą utrzymać niski poziom głośności i czytać dalej, lub osoby z wadami słuchu mogą korzystać z napisów kodowanych w plikach wideo i audio. Przez Napisy kodowane, mamy na myśli tekstową reprezentację dźwięku w Windows Media Player.

Napisy na filmie obcojęzycznym są mniej więcej takie same jak napisy kodowane, ale zwykle są wyświetlane w innym języku i są używane przez ludzi do tłumaczenia dźwięku w filmach obcojęzycznych.

Windows 10 oferuje obsługę różnych formatów napisów do filmów, które obejmują SSA, ASS i SRT.

Zarówno napisy, jak i napisy są domyślnie wyłączone w systemie Windows 10, ale możesz zmienić ustawienia zgodnie z własnymi preferencjami.

Możesz pokazać / ukryć, zmienić kolor i dostosować wiele innych ustawień wyświetlania napisów w filmach odtwarzanych w Windows Media Player na Windows 10, z poziomu Napisy zamknięte ustawienia. Te ustawienia Napisów kodowanych są również dostępne na karcie Ułatwienia dostępu w menu Ustawienia.

Włącz lub wyłącz teksty, podpisy i napisy w systemie Windows

Możesz włączyć lub wyłączyć napisy bezpośrednio z Windows Media Player. Aby to zrobić, otwórz Windows Media Player, kliknij prawym przyciskiem myszy i z menu rozwijanego kliknij Odtwórz> Teksty, podpisy i napisy> wybierz Wyłącz lub włącz Jeśli możliwe. Jest to pokazane poniżej na obrazku.

Włącz lub wyłącz napisy w Windows Media Player

Możesz także zmienić ustawienia za pomocą aplikacji Ustawienia.

Otwórz Ustawienia, naciskając Win + I na klawiaturze i wybierz „Łatwość dostępu”.

Tutaj możesz dostosować ustawienia, takie jak kolor podpisu, przezroczystość podpisu, styl i rozmiar podpisów, a także dodać efekty do podpisów.

napisy

Przewiń w dół, aby zobaczyć ustawienia Tła i Okna. Możesz dostosować ustawienia, takie jak kolor tła / przezroczystość i kolor / przezroczystość systemu Windows.

Daj nam znać, jeśli uznasz tę funkcję za przydatną.

Link do głównej publikacji