Napraw błąd MSVCP140.dll

Jednym z najczęstszych błędów podczas uruchamiania najnowszych wersji gier i aplikacji (na przykład — Skype) w systemie Windows 10 jest Nie można uruchomić programu, ponieważ na komputerze brakuje MSVCP140.dll.

W tej instrukcji przyjrzymy się bliżej, co to jest msvcp140.dll, jak go pobrać z oficjalnej strony internetowej i jak naprawić błąd.

Brak pliku MSVCP140.dll

Zanim zaczniesz szukać łącza do pobrania pliku msvcp140.dll (lub innych plików * .dll, które powodują błędy podczas uruchamiania aplikacji), zalecamy zapoznanie się z plikiem msvcp140.dll, aby zapobiec pobieraniu podejrzanych plików z niezaufanych stron internetowych (w rzeczywistości można go znaleźć na oficjalnej stronie Microsoft).

Msvcp140.dll jest jedną z bibliotek wchodzących w skład Microsoft Visual Studio 2015, który służy do uruchamiania określonych aplikacji. Domyślnie znajduje się w folderach C: \ Windows \ System32 \ i C: \ Windows \ SysWOW64 \, ale czasami można go również znaleźć w folderze z plikiem wykonywalnym aplikacji (jeśli są też inne pliki * .dll — to twoja sprawa).

Właściwości msvcp140.dll

Domyślnie takiego pliku nie ma w systemie Windows 7, 8 lub Windows 10. Zwykle podczas instalacji programów i gier wymagających msvcp140.dll i innych plików z Visual C ++ 2015 niezbędne komponenty zostaną zainstalowane automatycznie.

Ale czasami tak się nie dzieje. Na przykład, jeśli instalujesz jakiś pakiet ponownie lub pobierasz przenośną wersję aplikacji, potrzebny plik msvcp140.dll może nie zostać zainstalowany i będziesz mieć do czynienia z Program nie może zostać uruchomiony, ponieważ Brak pliku msvcp140.dll błąd ponownie.

msvcp140.dll

Najlepsze rozwiązanie, jak to naprawić — aby ręcznie pobrać i zainstalować potrzebne komponenty.

Wskazówka. W przypadku, gdy masz do czynienia z msvcp140.dll, brakuje błędu — możesz spróbować ponownie zainstalować grę lub aplikację, ponieważ wszystkie potrzebne pliki * .dll zostaną uwzględnione.

Jak pobrać msvcp140.dll w ramach pakietu redystrybucyjnego MS Visual C ++ 2015

Najbardziej poprawny sposób pobrania msvcp140.dll — aby pobrać i zainstalować pakiet redystrybucyjny Microsoft Visual C ++ 2015. Postępuj zgodnie z instrukcjami poniżej:

 1. Wejdź na https://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=52685 i kliknij Pobierz.
  wizualny c ++ msvcp140.dll
 2. Jeśli masz 64-bitowy system operacyjny, sprawdź obie wersje (x64 i x86, to ważne!), Jeśli masz 32-bitowy system operacyjny — sprawdź tylko x86 i pobierz go na swój komputer.
  pobierz msvcp140.dll
 3. Najpierw uruchom vc_redist.x86.exe, a następnie — vc_redist.x64.exe.
  redystrybucyjny Visual C ++

Po zakończeniu instalacji powinien pojawić się plik msvcp140.dll i inne biblioteki w folderach C: \ Windows \ System32 \ i C: \ Windows \ SysWOW64 \.

Zaraz potem możesz uruchomić aplikację lub grę i najprawdopodobniej błąd nie pojawi się ponownie.

Wskazówka. Czasami msvcp140.dll można usunąć za pomocą kreatora odinstalowania innej aplikacji. Sprawdź, czy masz ten plik w odpowiednich folderach — C: \ Windows \ System32 \ lub C: \ Windows \ SysWOW64 \.

Dodatkowe informacje

Niektóre dodatkowe rzeczy, które mogą być przydatne w przypadku, gdy chcesz naprawić błąd MSVCP140.dll:

 • Instalacja zarówno bibliotek x64, jak i x86 (32-bitowych) może być wymagana w 64-bitowym systemie operacyjnym (ponieważ wiele aplikacji jest w rzeczywistości 32-bitowych i wymaga odpowiednich bibliotek).
 • 64-bitowy (x64) pakiet redystrybucyjny Visual C ++ 2015 (Update 3) zapisuje msvcp140.dll w folderze System32, aw przypadku 32-bitowym (x86) — w folderze SysWOW64.
 • Jeśli napotkasz błędy podczas instalacji, sprawdź, czy te komponenty są już zainstalowane. Jeśli tak, usuń je i spróbuj ponownie.
 • W niektórych przypadkach, jeśli aplikacja nadal nie może zostać uruchomiona z powodu błędu, możesz spróbować skopiować msvcp140.dll z folderu System32 do folderu z plikiem wykonywalnym aplikacji.

To wszystko! Mamy nadzieję, że ta instrukcja pomogła Ci naprawić błąd MSVCP140.dll!

Link do głównej publikacji