Pobierz Microsoft Encarta na Windows 10

Microsoft Encarta to kompleksowa encyklopedia wydana po raz pierwszy w 1993 roku, zawierająca bogactwo informacji na wiele różnych tematów.

Okazał się bardzo przydatnym przewodnikiem po studiach dla studentów, osób prywatnych i firm.

Microsoft Encarta Premium bazuje na nagradzanej encyklopedii i dodaje różnorodne narzędzia badawcze i edukacyjne, aby dostarczyć kompletny pakiet referencyjny dla uczniów na wszystkich poziomach.

Bez względu na to, czy szukasz w trybie offline, czy online, Encarta jest zaufanym źródłem, w którym możesz znaleźć informacje na dowolny temat.

Encarta Premium ma łatwy w użyciu interfejs, który sprawi, że będziesz chciał z niego korzystać częściej, umożliwiając uczniom i rodzinom odkrywanie świata wiedzy.

Zawiera ponad 300 filmów, ponad 25 000 zdjęć i ilustracji, ponad 3000 klipów dźwiękowych i muzycznych oraz ponad 60 000 artykułów do przeglądania.

Jak pobrać i zainstalować Microsoft Encarta 16.0 na Windows 10?

Ostatnia wersja Encarty została wydana w 2009 roku. Po tym, Microsoft ogłosił, że przerwie zarówno dysk Encarta, jak i wersje online. Możesz jednak nadal pobrać go z innych portali internetowych, ale nie z firmy Microsoft.

Aby go pobrać, wykonaj poniższe czynności.

  • Krok 1: Przejdź do strony pobierania Microsoft Encarta
  • Krok 2: Znajdź pobrany plik

Microsoft Encarta

  • Krok 3: Kliknij „Tak” lub „Uruchom”, aby rozpocząć instalację. Otworzy się okno menedżera pobierania i wyświetli kilka szybkich specyfikacji. Kliknij „Dalej”, aby kontynuować instalację.

Microsoft Encarta

  • Krok 4: Otworzy się okno z paskiem postępu. Kliknij „Zakończ”, gdy pasek osiągnie 100%, a stan zmieni się na „zakończony”

Microsoft Encarta

  • Krok 5: Kliknij „otwórz”, aby rozpocząć odkrywanie świata Encarty.

Microsoft Encarta jest również edukacyjny i rozrywkowy. Będziesz mógł uzyskać dostęp do szerokiej gamy treści i filmów z jednego miejsca.

A jeśli lubisz odkrywać mapy świata i elementy geograficzne, Encarta ma sposób na ich dostosowanie, abyś mógł uzyskać dokładnie to, czego szukasz.

Dlaczego więc nie zanurzyć się i zacząć? Skomentuj i podziel się swoimi doświadczeniami!

AKTUALIZACJA: Teraz nie można pobrać Encarty. Po naciśnięciu przycisku Otwórz zostaniesz przeniesiony na inną stronę internetową.

otwarta enklawa

Tam, jeśli spróbujesz pobrać, przejdzie do innej strony, na której jest napisane: „brak linku”.

brak linku szyfrującego

Na szczęście Microsoft ma kolejną aplikację, którą można pobrać za darmo.

Możesz też wypróbować aplikację Encyclopedia Britannica na Windows 10!

Encarta, aż do swojej śmierci, miała następujące cechy:

Encarta Atlas

Microsoft Encarta Premium jest wyposażony w interaktywny atlas, który ma ponad 1,8 miliona lokalizacji na mapach. Za pomocą Encarty możesz eksplorować atlas świata i znajdować mapy wielu miejsc.

Istnieje legenda mapy, która objaśnia wszystkie kolory i symbole mapy, a narzędzie dostosowywania mapy dostosowuje widok mapy, wybierając elementy geograficzne mapy, którą chcesz wyświetlić. Mapę statystyczną znajdziesz również na liście stylów map.

Słownik Encarta

Słownik Encarta jest również dostępny w wersji 16.0 i pomaga znaleźć definicje słów.

Możesz kliknąć dwukrotnie słowo, aby szybko znaleźć jego definicję, a dodatkowe narzędzia słownikowe obejmują koniugacje czasowników, synonimy, tłumaczenia i antonimy.

Możesz także użyć Encarty do przetłumaczenia słowa lub frazy na inny język.

Encarta Kids

Jest to osobny interfejs dla dzieci, który zawiera filtrowane treści. Encarta Kids pomaga młodym uczniom w odrabianiu lekcji i pozwala im uczyć się w zabawny i wciągający sposób.

Oferuje artykuły, interaktywne gry i multimedia zaprojektowane specjalnie dla dzieci w wieku 7 lat i starszych.

Dzięki niemu dzieci mają dostęp do ponad 25 000 stron internetowych wybranych przez specjalistów Encarta pod kątem odpowiednich i odpowiednich do wieku materiałów badawczych.

Link do głównej publikacji