Pobierz aplikację Khan Academy: Edukacja na wyciągnięcie ręki

Khan Academy to jedna z najlepszych aplikacji edukacyjnych Windows Store. Zawsze byłem zwolennikiem aplikacji edukacyjnych, czy to na iOS, Android, czy nawet na większych komputerach.

W mojej karierze wydawniczej zawsze to lubiłem, kiedy musiałem pisać o aplikacjach edukacyjnych. Dlatego z wielką przyjemnością dokonuję dziś przeglądu Aplikacja Khan Academy na Windows 10.

Wraz z Wikipedią, Khan Academy tworzy jedną z najlepszych aplikacji edukacyjnych, które są obecnie dostępne w Sklepie Windows.

Pobierz Khan Academy na Windows 10

Khan Academy została założona przez Salmana Khana (stąd nazwa), amerykańskiego pedagoga, pochodzącego z Bangladeszu. Salmanowi udało się stworzyć niesamowity projekt i do tej pory Khan Academy przeprowadziła ponad 200 milionów lekcji dla ludzi na całym świecie.

Aplikacja Khan Academy na Windows 8, Windows 10 podąża za misją i jest tutaj, aby pomóc Ci z mnóstwem filmów na różne tematy. Zagłębmy się głębiej.

Khan Academy Windows 8

Przegląd aplikacji Khan Academy na Windows 8, Windows 10

Prawdopodobnie największą wadą Khan Academy jest to, że cała jego zawartość jest dostępna tylko w języku angielskim, więc kiedy uda im się objąć jeszcze większą liczbę języków, myślę, że rozpocznie prawdziwą rewolucję edukacyjną.

Teraz możesz odkryć filmy na następujące tematy / moduły:

 • Matematyka
 • Historia
 • Opieka zdrowotna i medycyna
 • Finanse
 • Fizyka
 • Chemia
 • Biologia
 • Astronomia
 • Ekonomia
 • Kosmologia
 • Chemia organiczna
 • Amerykańscy obywatele
 • Historia sztuki
 • Makroekonomia
 • Mikroekonomia
 • Informatyka

The Windows 8, Windows 10 Khan Academy Aplikacja jest jednak nieco inna, co zobaczysz podczas jej wypróbowywania. Kategorie są różnie ułożone, a podczas otwierania aplikacji na pierwszej stronie znajdują się następujące elementy: „Matematyka”, „Finanse i ekonomia”, „Przygotowanie do testu”, „Nauka”, „Humanistyka”, „Rozmowy i wywiady”.

Wszystkie te kategorie znajdują się w zakładce Naucz się. Istnieje również zakładka „Nowe i warte uwagi”, w której można zobaczyć polecane filmy, prawdopodobnie posortowane według popularności.

Aby uzyskać lepsze wrażenia z Aplikacja Khan Academy, powinieneś się zalogować. Nie musisz nawet tworzyć konta, ponieważ możesz zalogować się przy użyciu konta Google lub Facebook.

Jeśli zdecydujesz się zarejestrować za pomocą konta na Facebooku (co zrobiłem), nie zapomnij ustawić powiadomień z tej aplikacji, aby były widoczne tylko dla Ciebie, a nie dla Twoich znajomych lub odbiorców na Facebooku.

Zawsze uważałem, że najlepszym sposobem na naukę jest „zobaczenie”, ponieważ jest to najbardziej szczegółowa interakcja, jaką można mieć z materiałem do nauki. Dlatego podoba mi się koncepcja Khan Academy tak wiele.

Jednak aplikacja w systemie Windows 8, na razie Windows 10, nie odpowiada jakości siostrzanych aplikacji na iOS i Androida. Szczególnie niepokoiły te filmy bez zbyt wielu szczegółów, tylko głos i amatorskie rysunki.

Ponieważ mówimy o aplikacjach edukacyjnych, sprawdź te oprogramowanie słownikowe na PC.

Niesamowita koncepcja, ale jeszcze nie do końca

Powód, dla którego tak się dzieje, jest oczywisty — Khan Academy nie jest kanałem Discovery i po prostu nie ma obecnie wystarczających środków na zbyt wiele edycji wideo. Ale użytkownicy mogą nie zdawać sobie z tego sprawy i po prostu ich to nie obchodzi.

Mam więc naprawdę nadzieję, że Salmanowi Khanowi uda się znaleźć sposób, aby przybliżyć społeczności bardziej dobrze przygotowane filmy, zamiast przeciętnej edycji.

Ale tutaj są 3500 filmów tam, na wyciągnięcie ręki, więc jestem pewien, że znajdziesz mnóstwo interesujących filmów, które pomogą Ci uzyskać lepsze oceny lub po prostu zwiększyć osobistą wiedzę na różne tematy.

„Jak przeglądać tę ogromną bibliotekę filmów?”, Można zapytać. Cóż, nic nie jest łatwiejsze niż to. Podobnie jak w przypadku każdej innej aplikacji, otwórz pasek Charms, gdy jesteś w aplikacji (przesuń mysz do prawego górnego rogu lub naciśnij logo Windows + W) i po prostu zacznij szukać rzeczy, które Cię interesują.

Aplikacja nie pozostaje w tyle i należy zadowolić się szybkością otwierania wideo, choć osoby, które mają obsesję na punkcie natychmiastowych odpowiedzi, powiedzą, że nie jest tak świetne.

Pochwalam Khan Academy za ich pomysł i to, co to znaczy na innych platformach, ale muszą tylko włożyć trochę więcej pracy w swoją wersję Sklepu Windows. W tej chwili nie wygląda na wystarczająco „dopracowaną”, żebym zachwycał się tym. Chwalimy jednak ich hasło:

Naszą misją jest przyspieszenie nauki dla uczniów w każdym wieku

Akademia Khan porzucona [aktualizacja 2018]

Dla wszystkich, którzy chcieli zagrać trochę w najnowszą funkcję Khan Academy, mamy smutną wiadomość: projekt został porzucony. Wszystko zaczęło się w 2016 roku, kiedy projekt twierdził, że ma niskie fundusze.

Później projekt został zamknięty z powodu niskiej bazy użytkowników. Jeśli masz zainstalowaną aplikację, będzie ona nadal działać, ale jeśli ją ponownie zainstalujesz, nie będzie. Jeśli przejrzysz sekcję recenzowania Khan Academy w sklepie Microsoft Store, zobaczysz mnóstwo skarg związanych z awarią lub zawieszaniem się aplikacji.

Jeśli chcesz korzystać z oprogramowania edukacyjnego, oto lista alternatyw dla Akademii Khan.

Link do głównej publikacji