Otter Browser Beta 7: jak daleko zaszedł projekt?

Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio sprawdziliśmy projekt Otter Browser. Mówiąc ściślej, sprawdziliśmy pierwszą i trzecią wersję beta projektu w 2014 r., Które wówczas były raczej gołymi kośćmi.

Pomysł projektu był jednak interesujący, ponieważ zespół chciał odtworzyć klasyczną przeglądarkę Opera (czyli Opera 12.xi wcześniejszą), którą Opera Software porzuciła, migrując do Chromium jako fundament nowej przeglądarki.

Dzisiejsza wersja beta 7 dała nam doskonałą okazję do zapoznania się z najnowszą publiczną wersją przeglądarki internetowej. Należy zauważyć, że przeglądarka jest nadal w fazie beta i że z tego powodu rzeczy mogą nie działać poprawnie.

Otter Browser jest oferowany jako wersja 32-bitowa i 64-bitowa dla systemu operacyjnego Microsoft Windows i Linux. Użytkownicy systemu Windows mogą zainstalować go w swoim systemie lub zamiast tego uruchomić wersję przenośną.

Sam interfejs nie zmienił się tak bardzo, gdy porównasz go do wersji beta 3, ale wprowadzono wiele zmian pod maską i dodatków do funkcji, które zauważysz, gdy zaczniesz odkrywać, co oferuje przeglądarka.

przeglądarka wydra beta-7

Większość z nich dodaje podstawową funkcjonalność obsługiwaną przez każdą przeglądarkę. Obejmuje to obsługę dostosowywania pasków narzędzi i menu, ładowanie wtyczek na żądanie, przełączanie kart Ctrl-Tab lub dostosowywaną stronę początkową.

Oprócz nich i prace nad nimi trwają, ponieważ wciąż brakuje podstawowych funkcji, programiści dodali funkcje, które nie są obsługiwane przez wszystkie przeglądarki.

Wśród nich są opcje zastąpienia agenta użytkownika, blokowanie treści kompatybilne z Adblock Plus, sporządzanie notatek i importowanie (z Opera Notes), obsługa dodatkowych pasków narzędzi lub opcje dostosowywania skrótów klawiaturowych dla wielu działań w przeglądarce.

Zespół planuje wydanie co najmniej dwóch dodatkowych wersji beta i pierwszego stabilnego wydania w tym roku. Nowe funkcje planowane dla tych wydań to menedżer haseł, obsługa skryptów użytkownika, czytnik kanałów i obsługa grupowania kart.

Jeszcze bardziej interesująca z punktu widzenia użytkownika jest planowana lista funkcji, które deweloperzy planują dodać po pierwszej stabilnej wersji. Wśród wielu wymienionych funkcji znajduje się obsługa rozszerzeń przeglądarki, a tutaj także interfejsów API Firefox i Chrome.

Dodatkowe planowane funkcje to klient poczty e-mail, rozwiązanie do synchronizacji danych podobne do Opera Link, obsługa skór Opery i klient komunikatora.

Podsumowanie
Otter Browser Beta 7: jak daleko zaszedł projekt?
Nazwa artykułu
Otter Browser Beta 7: jak daleko zaszedł projekt?
Opis
Spojrzenie na świeżo wydaną wersję beta przeglądarki Otter 7, przeglądarki internetowej, której celem jest odtworzenie najlepszych aspektów Opery 12.x.

Link do głównej publikacji