Oto szybki sposób, aby naprawić VPN po zablokowaniu przez Telstra

Korzystanie z usługi VPN w obecnej meta Internecie jest dość powszechne. Jednak z różnych powodów dostawcy usług internetowych zwykle blokują porty lub ograniczają dostęp użytkowników, a tym samym uniemożliwiają użytkownikom korzystanie z sieci VPN. Telstra jest gdzieś pośrodku.

Najwyraźniej nie blokują korzystania z VPN, ale nie pomogą ani nie zachęcają do skonfigurowania jednego z nich również na modemie. Istnieje jednak sposób na rozwiązanie tego problemu.

Jak skonfigurować VPN do pracy z modemami Telstra

Mimo że wirtualne sieci prywatne są obecnie dość powszechne, niektórzy usługodawcy wydają się ograniczać dostęp użytkownika. Na podstawie raportów z całego Internetu użytkownicy nie są zadowoleni z tego, jak modemy Telstra są surowe wobec sieci VPN.

Ponadto pełna funkcjonalność niektórych funkcji modemu wymaga pakietu usług Platinum, który jest niedorzeczny i odciąża standardowych użytkowników od wspólnych funkcji. Z drugiej strony wydaje się, że istnieje prosty sposób obejścia tego problemu.

Mianowicie jedyną rzeczą, którą powinieneś (podobno) zrobić, jest umieszczenie klienta VPN na białej liście w zaporze modemu. Jeśli to nie pomoże, możesz kupić router bezprzewodowy i użyć go do połączenia mostu. Następnie możesz użyć wspomnianego routera do stworzenia sieci VPN bez problemów.

Niektórzy użytkownicy nadal mają z tym problemy, ale to tylko obecny stan usługi. Zasadniczo Telstra nie obsługuje usług VPN, ale nie blokuje ich jako takich. Jeśli wiesz, co robisz w zakresie przekierowywania portów, istnieje sposób na wykorzystanie sieci VPN bez większych problemów.

Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Jeśli masz jakieś pytania lub sugestie, napisz do nas w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji