Oto jak rozpoznać PWA, gdy go znajdziesz

W maju ogłoszono, że progresywne aplikacje internetowe (PWA) będą dostarczane na komputery stacjonarne i system operacyjny Chrome.

Co więcej, wskazano, że jeśli chodzi o użytkowników systemu Windows 10, PWA będą zaprojektowane tak, aby czuć się jeszcze bardziej „rodzime” dla systemu operacyjnego Microsoft.

Co to właściwie jest PWA?

Dla tych z was, którzy nie wiedzą, progresywne aplikacje internetowe są w zasadzie komputerowym odpowiednikiem aplikacji, ponieważ pozwalają niektórym stronom internetowym być znacznie bardziej dostępnymi dzięki wykorzystaniu czegoś, co można uznać za „mini-klienta”.

Pojawienie się obecnie PWA jest częściowo spowodowane tym, że strony internetowe stają się coraz bardziej złożone do tego stopnia, że ​​dostawcy usług internetowych nie mogą zapewnić wystarczającej przepustowości, aby umożliwić im wystarczająco szybkie ładowanie.

Jak po raz pierwszy pojawiły się PWA?

Ponieważ badania wykazały, że użytkownicy zazwyczaj nigdy nie odwiedzą witryny ponownie, jeśli załadowanie zajmie więcej niż 3 sekundy lub jeśli wykonanie poleceń będzie trwało zbyt długo, łatwo jest zrozumieć, dlaczego witryny internetowe decydują się na nowe rozwiązania w celu rozwiązania tego problemu.

PWA mają już pełny dostęp do interfejsów API funkcji systemu Windows 10 i mogą być instalowane na prawie każdym urządzeniu z rodziny UWP, nie utrudniając kompatybilności między przeglądarkami lub innymi urządzeniami.

Uważane za następców hostowanych aplikacji internetowych, PWA mają tę zaletę, że zapewniają oparte na standardach wsparcie dla scenariuszy offline, dzięki uprzejmości pracowników usług, pamięci podręcznej i interfejsów API Push.

Czy wiesz, że możesz teraz odinstalować PWA z Panelu sterowania?

Microsoft pracuje nad optymalizacją PWA

Wielu redditorów zastanawiało się, czy nowe funkcje PWA są dostępne dla wszystkich użytkowników systemu Windows 10.

wszystkie te rozmowy o pwa ostatnio, i nigdy nie widziałem jednego na wolności, czy jestem po prostu na niewłaściwych stronach internetowych? skąd mam wiedzieć, czy strona internetowa to ma?

Odpowiedź nadeszła szybko od innego Redditora:

Potwierdzam Wydaje się, że już tak jest w przypadku wersji zapoznawczej 1903 systemu Windows 10 i Edge Insider Dev. Przynajmniej w moich systemach — zawsze istnieje szansa, że ​​nadal: b testują to.

Jak rozpoznać PWA?

Wyobraź sobie, że masz PWA obsługiwany przez YouTube. Pozwoliłoby to na lepszą łączność i zmniejszenie ruchu. Ponieważ wiele danych, które zwykle ładują się za każdym razem, byłoby już obecnych w formie frameworka, który wymaga jedynie drobnych aktualizacji.

Podobnie jak aplikacja YouTube na telefonie, musisz najpierw dodać ją do ekranu głównego pulpitu, co jest prawie najlepszą grą upominkową, którą witryna wykorzystuje do uruchamiania PWA.

Ci z was, którzy to czytają, mogą pomyśleć, że to brzmi bardzo podobnie do tego, ile aplikacji Windows Store działa, ponieważ większość z nich to nic innego jak lokalnie obsługiwane platformy, które obsługują zawartość witryny i nie można mieć większej racji.

Mając to na uwadze, skoro Microsoft eksperymentował już ze swoimi własnymi wersjami PWA od momentu, gdy zaczął tworzyć aplikacje Store dla systemu Windows 8, nie powinno dziwić, że zdołają sprawić, by poczuli się tak, jakby pochodzą z systemu operacyjnego Windows 10
całkowicie.

Chcesz przeczytać więcej o PWA? Sprawdź te posty:

  • PWA otrzymają dwa nowe tryby wyświetlania w systemie Windows 10
  • Koniec aplikacji UWP i Microsoft Store jest już blisko

Zatwierdź

Link do głównej publikacji