Błąd renderera audio. Uruchom ponownie błąd komputera na YouTube

Jeśli zobaczysz Błąd renderera audio. Uruchom ponownie komputer błąd podczas gry Youtube wideo w przeglądarce, ten post może ci pomóc. Wielu użytkowników napotkało ten problem po zainstalowaniu aktualizacji i zmianie urządzenia audio. Bez względu na przyczynę możesz to naprawić za pomocą tych sugestii.

Błąd renderera audio. Uruchom ponownie komputer

Błąd renderera audio. Uruchom ponownie komputer

Możesz spróbować zastosować następujące sugestie, aby rozwiązać problem:

  1. Zrestartuj swój komputer
  2. Odłącz / odłącz drugie urządzenie odtwarzające dźwięk
  3. Uruchom ponownie urządzenie audio
  4. Przywróć sterownik audio
  5. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem
  6. Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

1] Uruchom ponownie komputer

Jak sugeruje komunikat o błędzie, uruchom ponownie komputer i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

2] Odłącz / odłącz drugie urządzenie odtwarzające dźwięk

Wiele osób łączy ze swoimi komputerami więcej niż jedno urządzenie odtwarzające dźwięk. Na przykład, jeśli Twój procesor ma dwa porty audio i podłączyłeś głośnik, a także słuchawki lub podłączyłeś słuchawki i głośnik przez Bluetooth, wtedy istnieje szansa na wystąpienie tego błędu podczas odtwarzania filmu z YouTube. Chociaż system powinien używać domyślnego urządzenia do odtwarzania dźwięku i ustawień, może pojawić się ten komunikat o błędzie. Odłącz lub odłącz drugie urządzenie do odtwarzania dźwięku i sprawdź, czy YouTube może odtwarzać dźwięk bez błędów, czy nie.

3] Uruchom ponownie urządzenie audio

Błąd renderera audio. Uruchom ponownie błąd komputera na YouTube

W większości przypadków możesz rozwiązać ten problem, ponownie uruchamiając urządzenie audio. Aby to zrobić, musisz otworzyć Menedżera urządzeń. W Menedżerze urządzeń rozwiń Wejścia i wyjścia audio opcja. Tutaj powinieneś znaleźć sterownik swojego urządzenia audio. Kliknij to prawym przyciskiem myszy i wybierz Wyłącz urządzenie.

Po potwierdzeniu zmiany ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy to samo urządzenie i wybierz Włącz urządzenie.

4] Przywróć sterownik audio

Jeśli niedawno zaktualizowałeś system lub zainstalowałeś aktualizację sterownika dźwięku, a po tym problem zaczął się, możesz odinstalować lub przywrócić sterownik audio. Oto szczegółowy przewodnik na temat przywracania sterowników urządzeń.

5] Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem

Narzędzie do rozwiązywania problemów z dźwiękiem znajduje się w panelu Ustawienia systemu Windows 10 i pomaga rozwiązać typowe problemy związane z dźwiękiem na komputerze z systemem Windows. Jeśli używasz systemu Windows 10, otwórz stronę Rozwiązywanie problemów w panelu ustawień systemu Windows 10 i znajdź Odtwarzanie audio. Kliknij przycisk z napisem Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie. Jeśli pokazuje opcję wyboru urządzenia audio, należy wybrać domyślne urządzenie odtwarzające dźwięk.

6] Wyłącz przyspieszenie sprzętowe

W Google Chrome i Mozilla Firefox możesz wyłączyć przyspieszenie sprzętowe. Czasami może to rozwiązać problem w ciągu kilku chwil.

Oto niektóre z najważniejszych sugestii dotyczących rozwiązywania problemów w celu rozwiązania tego problemu. Nie zapomnij także użyć najnowszej wersji przeglądarki.

Link do głównej publikacji