Oto jak otwierać pliki PPS w systemie Windows 10

Jeśli zastanawiasz się, co to jest plik PPS i jak go otworzyć, czytaj dalej, ten post jest przeznaczony dla Ciebie.

ZA Plik PPS jest akronimem dla Pokaz slajdów PowerPoint, który jest pokazem slajdów stworzonym przez Microsoft PowerPoint. Tymczasem Microsoft PowerPoint to znany program dołączany do pakietu Microsoft Office do tworzenia prezentacji.

Jednak po zapisaniu plików PPS nie można ich edytować, w przeciwieństwie do plików PPT (PowerPoint Presentation), które można edytować. Dlatego pliki PPS można wyświetlać po zapisaniu jako zakończony pokaz slajdów w programie PowerPoint Viewer lub PowerPoint. Ponadto po otwarciu plik PPS w programie PowerPoint otwiera się w trybie prezentacji.

Jak otwierać pliki PPS w systemie Windows 10

Jeśli zamierzasz otwierać pliki PPS w systemie Windows 10, istnieje kilka programów, które mogą to umożliwić. Raport Windows opracował tę listę oprogramowania do otwierania plików PPS na komputerze z systemem Windows 10.

File Viewer Plus (wybór redaktora)

przeglądarka plików plus zrzut ekranuJeśli musisz otworzyć pliki .pps w systemie Windows 10 i nie możesz tego zrobić, zawsze możesz skorzystać z rozwiązań innych firm. Polecamy FileViewer Plus, uniwersalna przeglądarka plików dla systemu Windows, która może otwierać i wyświetlać ponad 300 różnych typów plików, w tym różne typy prezentacji, takie jak pliki .pps.

W niektórych rzadkich przypadkach, jeśli FileViewer nie może wyświetlić natywnego widoku pliku, można użyć widoków Tekst i Szesnastkowy do sprawdzenia zawartości pliku. Widoki te pozwalają zobaczyć „wewnątrz” pliku, zapewniając cenne informacje, szczególnie w przypadku nieznanych typów plików. Możesz nawet wyszukiwać treści zapisane w pliku.

 • Pobierz teraz FileViewer Plus 3
 1. Microsoft PowerPoint 2016

how-to-open-pps-files-in-Windows-10

Jeśli zamierzasz otwierać pliki PPS na komputerze z systemem Windows 10, powinieneś użyć programu PowerPoint. Microsoft PowerPoint to standardowy w branży program do tworzenia pokazów slajdów i prezentacji projektów.

To narzędzie jest używane przede wszystkim w instytucjach edukacyjnych i przedsiębiorstwach do przedstawiania publiczności informacji. Oprogramowanie zawiera narzędzia, które umożliwiają dołączanie rysunków, obrazów, dźwięku, tekstu i obrazów do slajdów prezentacji. Możesz edytować rozmiar, kolor i wstawiać przejścia, aby obracać się między slajdami.

 • POWIĄZANE: 5 najlepszych programów do animacji tablicy dla doskonałej prezentacji

PowerPoint obsługuje popularne formaty prezentacji, takie jak PPTX, OOXML, PPT, a zwłaszcza formaty PPS. Możesz otwierać pliki PPS za pomocą tego programu, z narzędziami do edycji, modyfikowania plików.

Jednak PowerPoint jest dostarczany jako pakiet razem z innymi narzędziami Microsoft w pakiecie Microsoft Office.

Pobierz Microsoft Office

 1. Apache OpenOffice

jak otwierać pliki pps w Windows 10Apache OpenOffice jest popularnie używaną alternatywą dla droższego pakietu Microsoft Office. Apache oferuje wiele programów, w tym „Writer”, który służy jako edytor tekstu, „Calc”, który jest programem do obsługi arkuszy kalkulacyjnych, oraz „Impress”, który jest programem do prezentacji.

Za pomocą programu Impress można otwierać pliki PPS w systemie Windows 10. Program ten może także służyć do tworzenia slajdów i prezentacji. Ponadto Impress może być używany do edycji, modyfikacji i zmiany formatu PPS na dowolne preferencje. Apache OpenOffice może także otwierać inne popularne formaty, takie jak DOC, PPT i XLS i jest dobrą alternatywą dla pakietu Microsoft Office.

Pobierz Apache OpenOffice

— POWIĄZANE: 5 najlepszych monitorów dla biznesu do płynnego prowadzenia prezentacji

 1. Przeglądarka plików Plus

jak otwierać pliki pps w Windows 10Przeglądarka plików Plus to popularny program do otwierania plików, który pozwala otwierać, edytować, modyfikować i ukrywać różne formaty plików. Dlatego możesz używać tego narzędzia do otwierania plików PPS w systemie Windows 10.

To oprogramowanie jest wysoko cenione ze względu na swoje zaawansowane funkcje, takie jak konwertowanie obrazów na pliki dokumentów i odwrotnie. File Viewer Plus obsługuje ponad 300 formatów plików i wyświetla ukryte pliki i metadane w panelu menu.

Ponadto format plików PPS jest także obsługiwany przez File Viewer Plus, możesz przeglądać, edytować i konwertować pliki PPS do innych formatów plików. Tymczasem File Viewer Plus to przydatny program do zainstalowania na komputerze z systemem Windows 10.

Pobierz przeglądarkę plików

 1. Biuro umiejętności

umiejętność prezentacji w biurze

Biuro umiejętności to otwarty pakiet biurowy z podobnymi funkcjami do popularnego pakietu Microsoft Office i jest dostępny w systemie operacyjnym Windows 10. Pakiet Ability Office zawiera „Write”, czyli edytor tekstu, „Arkusz kalkulacyjny” podobny do programu Excel oraz „Presentation”, który jest programem służącym do tworzenia slajdów i prezentacji.

 • Program do prezentacji może być używany do otwierania plików PPS w systemie Windows 10. Posiada również funkcje, które pomagają edytować, modyfikować i zapisywać pliki PPS. To narzędzie otwiera także inne popularne formaty, takie jak pliki DOCX, PPTX i XLSX.

  Co więcej, Ability office stanowi dobrą alternatywę dla pakietu Microsoft Office dzięki licznym funkcjom i niskiej cenie. Dlatego stanowi doskonały wybór do otwierania plików PPS w systemie Windows 10.

  Pobierz Ability Office

  Podsumowując, wspomniane powyżej programy mogą otwierać pliki PPS w systemie Windows 10. Większość z nich jest łatwa w użyciu, a także kompatybilna z Windows 10.

  Jednak chociaż niektóre programy są bezpłatne, inne nie są, ale zyskujesz wartość bezpieczeństwa dzięki bezpieczeństwu najwyższej jakości. Dlatego możesz użyć dowolnego z wymienionych wyżej programów do otwierania plików PPS w systemie Windows 10. Skomentuj poniżej.

  Zatwierdź

Link do głównej publikacji